אנשים

נס חנוכה של אביטל- פראמדיקית מד"א ליום אחד!

החלום של אביטל, בת 11 מחיפה, שחלתה במחלה קשה כשהייתה בת 9 הוא להיות רופאה ולהציל חיים. כשהסיפור שלה הגיע למד"א, אף אחד לא יכול היה להישאר אדיש, ותוכנן לה יום חוויתי בו תכיר ותחווה את עולם רפואת החירום מצידם של המטפלים. ביום ראשון השבוע הגיע לביתה של אביטל צוות מד"א בראשות הפראמדיק מוחמד טבאש והחובשות רחל גוטין, עמית גיא ועינת שפיר ולקח אותה ליום שכולו חוויות מעשירות והנאה.

הבוקר של אביטל נפתח בסיור בתחנת מד"א במושבה הגרמנית בחיפה, היא ביקרה במוקד 101 של מד"א ובמחלקת ההדרכה, שם למדה לבצע פעולות עזרה ראשונה בסיסיות. לאחר מכן, עברה ביחד עם צוות מד"א שליווה אותה למעבדות שירותי הדם של מד"א, ונחשפה לתרומות הדם ולתהליכים הרפואיים והטכנולוגיים המתקדמים. בהמשך היום, נסעה אביטל בבימבולנס של מד"א יחד עם מנהל מרחב כרמל ארז גלר, ולבסוף קיבלה מדים של מד"א ותג שם שעליו כתוב "ד"ר אביטל".

פראמדיק מד"א מוחמד טבאש וחובשת מד"א עמית גיא ואביטל- צילום דוברות מד"א

החלום המקסים של אביטל זכה להגשמה הודות לשיתוף הפעולה בין החובשים והפראמדיקים של מד"א בחיפה, עמותת Make-A-Wish וחברת Shutterfly Israel.

"כששמענו על אביטל המקסימה ועל הסיפור הנוגע ללב שלה, לא חשבנו פעמיים והיה לנו ברור שנירתם להגשים את משאלתה", אמר פראמדיק מד"א מוחמד טבאש, "זו אמנם טעימה קטנה מעולם הרפואה, אבל אביטל מאוד שמחה והתרגשה, ואין לי ספק שהיא עוד תגיע רחוק".

אביטל סיכמה את היום החוויתי ואמרה: "אני רוצה להודות לכל הצוות הנפלא על היום המיוחד. נהנתי מאוד. כשאהיה בתיכון אני רוצה להתנדב במד"א, לנסוע שוב באמבולנס ולהציל חיים. אני חולמת להיות בריאה ולחזור להיות כמו שהייתי לפני המחלה. כשאגדל אני רוצה להיות רופאת ילדים ולעזור להם שלא  יהיו יותר חולים. תודה רבה לכל האנשים הטובים שהגשימו לי את המשאלה. מאחלת בריאות ואושר לכולם."

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close