חדשות טובותחינוךטכנולוגיה

מתחברים וזוכרים

כשמדברים על תחום השירות הלאומי לרוב מדמיינים בנות שמסייעות בתפקידים שונים בבתי חולים חולים ומשרדים ציבוריים אחרים, בטח שלא חושבים על נשים צעירות שמפתחות פלטפורמות דיגיטליות לשימושים חברתיים אבל האמת היא שכבר שנתיים מתחת לרדאר פועלת עמותת הילמ”ה– הייטק למען החברה.

הפעילות של הילמה נוסדה ע”י יוסי צרויה אחרי שנים של עבודה כיזם הייטק כדי לפתח פתרונות טכנולוגיים לאוכלוסיות מוחלשות בחברה ללא עלות, דרך פיתוחשל פתרונות טכנולוגיים חדשניים עבור אוכלוסיות רחבות כמה שניתן , בדגש על אוכלוסיות מוחלשות ואנשים עם מוגבלות וכד’. ובדרך הזו להצמיח מנהיגות טכנולוגית, ולהכשיר דור של צעירות וצעירים שיובילו את מהפכת ההיי-טק החברתי בישראל.

אחת מעושות השירות הלאומי בהילמה היא מעיין כהן בת שירות לאומי בשנה שנייה. מעיין– בת 20 מירושלים (פסגת זאב) שלמדה בתיכון רובטיקה ופיזיקה, בחורה דתייה שרצתה להתנדב בשירות טכנולוגי ולתרום מהיכולות שלה. מעיין מובילה בתקופה האחרונה את ניהול הצוות והמשימות של פרויקט “מתחברים וזוכרים” – אתר אינטרנט שהוקם במטרה לשמר את המורשת של אלה שנפלו ,גם במציאות של הקורונה, וההנחיות המגבילות שלא מאפשרות לקיים את המפגשים החשובים כל כך בין משפחות שכולות, קרובי משפחה וחברים של נפגעי פעולות האיבה.

מעיין כהן

כעת הודות לאתר, החיילים, בני המשפחה וכל מי שרוצים לקחת חלק בפרויקט, יכולים לפתוח פגישה דרך זום, לעבור רישום קל של מערכת האתר, להצטרף ולשתף את הסיפור של יקיריהם, במפגשי זיכרון וירטואליים.
שבהם כפי שמצויין באתר “נסתכל האחד לשני בעיניים. נספר שוב את אותו הסיפור שכולם מכירים. נפתח עוד בירה. נצחק ביחד. נבכה ביחד.”

מי שהגו את הרעיון ופנו לעמותת הילמה בבקשה לסייע בפיתוחו הם נוי פרי ואליסף פרץ (בנה של מרים פרץ) – שניהם אחים שכולים שעומדים בראש עמותת האחים שלנו,בשותפות רשת אמית וחברת סינמדיה, שאליהם חברו בנות ובני השירות הלאומי האזרחי הנוספים שעבדו בפיתוח האתר. נעם משה, ראשית אריאל, מוריה גרוהר, פז גלב ויונה בן ראובן.

מעיין מספרת כי “האנשים היקרים בצוות שלי שעבדו ימים כלילות
נעם משה, מוריה גרוהר, ראשית אריאל ויונה בן ראובן. כולנו עבדנו לפתח את האתר בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ובשיתוף פעולה צמוד של כמה מחברות המובילות במשק כמו: 2bcloud , חברת רפאל, נאוטק-זום , מייקרוסופט וריבלייז. שנרתמו כולם לסייע לפרויקט שלנו בהתנדבות מלאה.”

אחד מהתומכים בפרויקט מתכנת ומרצה בריאקט של חברת 2bcloud סיפר כי “הקסם של מעיין הוא לא רק ברוגע והנעימות שהיא משרה, גם הראש האנליטי שמצליח לפתור בעיות בצורה בהירה, והסדר והארגון ששולט בכל פינה בקוד שאותו היא מוציאה מראה על תכונות שכל מתכנת היה רוצה להתהדר בו :)” ואחד משלושת המנטורים שליוו את הפעילות מחברת מייקרוסופט נמסר כי “מעיין פתרה לבד התותחית אני רק צפיתי מהצד”

במה סייעו לכם המנטורים מהחברות שציינת? “האתר כלל פיתוח מערכת ניהול, חיבור לאתר זום ושאיבת נתונים מאתר יזכור ומאתר הביטוח לאומי. מערכת תזכורות והודעות ובעיקר – אבטחה ברמה עליונה. כל אלה הם דברים מאוד מורכבים שאמנם התמודדנו איתם אבל לא ברמה הזו – הטמענו מערכות ניטור ואבטחה ברמה הכי גבוהה שיש בגלל שזה נושא מאוד רגיש”

מעיין מחייכת למשמע התשבחות ואומרת ש”הגאווה שלה בפרויקט ובצוות היא בזה שהם הצליחו לסיים פרויקט מאוד מורכב שהיה אמור לקחת מספר חודשים בשבועיים בלבד” והיא מוסיפה כי ההצלחה הכי גדולה היא שכבר עכשיו עוד לפני יום העצמאות, נפתחו מעל 350 מפגשים ומעל 11.000 אנשים נרשמי למפגשים שונים- ההרשמה הגבוהה וההיענות היא העדות הכי גדולה של ההצלחה ועכשיו כמובן נשאר לתמוך בפעילות במהלך יום הזיכרון עצמו”

“מדינת ישראל מובילה בעולם כסטארט אפ ניישן אבל מפגרת אחרי מדינות אחרות בהייטק חברתי יחסית לשאר העולם”. והיא מוסיפה בגאווה “יש לנו בכל שנה 50 בני ובנות שירות מכל גווני הקשת שנבחרים ע״י מיון ומבדקים וראיונות אישיים אחרי שמגישים בקשה לראיון קבלה צריך להיות בוגר מגמה ריאלית ותעודת בגרות מעולה”

מה את רוצה לעשות שתהיי גדולה? “אני מסיימת עוד חצי שנה, נרשמתי ללימודי המחשב באוניברסיטה העברית בירושליים ולעשות את שביל ישראל.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
רם יעקובסון
4 years ago

מקסים כל הכבוד!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x