חדשות טובותמעשים טובים

מאות עמדות טיפול נמרץ ייעודיות למצבי חירום לאומיים הוקמו במרכז הרפואי שיבא

המרכז הרפואי שיבא שעמד בראש המאבק בנגיף הקורונה הוביל במהלך החודשים האחרונים, את הטיפול בחולי הקורונה בישראל וקלט את המספר הרב ביותר של חולים במדינה. במרכז הוקמו מחלקות ייעודיות ייחודיות, לרבות מחלקת יולדות-קורונה, פסיכיאטריה-קורונה, דיאליזה-קורונה ושיקום נשימתי-קורונה, אשר הינן היחידות מסוגן בישראל. מחלקות אלה נתנו מענה לעשרות חולים.

יחידת הטיפול הנמרץ החדשה בנויה על פני שלוש קומות בחניון התת-קרקעי של בית החולים, ומשתרעת על פני 5,400 מ"ר והיא הוקמה באמצעות תרומה משמעותית של הפילנתרופ רומן אברמוביץ'. לדברי פרופ' יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא:"מר אברמוביץ' הינו תורם ותיק של המרכז הרפואי שיבא, ובזכותו הוגדלה עתודת מיטות הטיפול הנמרץ בישראל".

והוא מוסיף כי "מעבר לצורך החירום בה לטיפול בחולי הקורונה במידה ויהיה צורך נוסף, היות וגם בעת מבצעים צבאיים, משמש בי"ח שיבא כיעד פינוי עיקרי, היחידה החדשה תיתן מענה אשפוזי לאומי במקרה של מצבי חירום"תשמש גם כדי לתת מענה למצבי חירום כמו מגפות מתפרצות ומתקפות טילים וניתן יהיה להרחיבה על פי הצורך. תשתיות היחידה מותאמות לטיפול במצבים של מגפות מתפרצות, וכן – בזכות מיקומה התת-קרקעי, תשמש גם בזמן מלחמה כוללת שחלילה לא נזדקק לה."

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x