חדשות טובות

מצננים את החום לבעלי החיים

ימי השרב הקיצוניים בישראל, גרמו לכולנו לא מעט סבל. הדרך הבטוחה לעבור אותם בשלום הייתה ללא ספק באמצעות מזגן ופעולות שונות חשובות שתרמו לתחושת צינון ורעננות שכל אחד יכל לבחור לפי העדפתו ויכולו. אך יש מי שהחום הכבד תפס אותם במצב קשה אפילו יותר - בעלי החיים הנטושים שמצבם קשה גם כך והחום הפך אותו באמת לבלתי נסבל.

בתנו לחיות לחיות מדווחים בימים האחרונים על עלייה מדאיגה של עשרות אחוזים בדיווחי הציבור לעמותה על כלבים המצויים בחצרות בניינים ובתים, קשורים ברצועה, ללא צל, מים ואוכל, מה שעלול לסכן את חייהם בחום הכבד. למזלם הגדול של מי מהם ששוהים בכלבייה של ׳תנו לחיות לחיות׳ במצוות הכלבייה נערכו מראש, ומספקים בימים אלה מגוון רחב של פעילויות ופתרונות למצוקת החום הכבד שמשפיעה על הכלבים והחתולים בכלבייה.

צוות הכלביה מקפיד להכין מדי יום קרטיבים טריים וטעימים עבור הכלבים והחתולים. כל קרטיב מורכב ממזון רטוב של בעלי החיים, עם מעט מים. הכלבים והחתולים אוהבים מאוד ללקק את הקרטיבים שמצננים אותם. צוות הכלביה ממליץ גם לבעלי כלבים וחתולים המאומצים להכין קרטיבים דומים, באמצעות הקפאת מזון רטוב, או כל מזון שהם אוהבים- למשל, חמאת בוטנים האהובה במיוחד על כלבים- עם מעט מים, כדי להקל עליהם מעט בימים החמים.

אך צוות הכלביה לא עצר רק שם והציב בכל חצרות הריצה שבמתחם בריכות קטנות וגיגיות עם מים קרירים, שהכלבים יוכלו לטבול בהן את הרגליים ואפילו להשתכשך. סה״כ הוצבו במתחם כ-17 בריכות קטנות, לרווחת הכלבים והחתולים.

בריכות מים מצננות לכלבים – צילום תנו לחיות לחיות

לעומת הכלבים שנהנים מאוד לטבול בבריכות, החתולים נוהגים בהן דווקא בחשדנות מסוימת ומספיקה להם טבילה קצרה של כפות הרגליים ומשחק קצר עם הצעצועים שפוזרו במים, כדי להצטנן ולבלות.
בכלביה מקפידים בימים אלה גם על תספורת לכלבים, באופן שיאפשר להם הקלה משמעותית בהתמודדות עם מזג האוויר הקיצוני.

פעמיים בשבוע מגיע ספר הכלבים במיוחד לכלביה, ומספר את הכלבים שזקוקים לכך.
בכלבייה נמצאים בימים אלה כ-160 כלבים וחתולים שמבקשים למצוא לעצמם בית קבע שיוכל לדאוג להם. עד אז, ימשיך צוות הכלבייה של תנו לחיות לחיות לעשות עבורם לילות כימים ולשמור על רווחתם.

מבצע רחב היקף שמטרתו צינון וקירור הטמפרטורה לבעלי החיים הנטושים על ידי עמותת תנו לחיות לחיות אפשר לבעלי החיים הנטושים לשרוד את החום הקיצוני
תספורות פעמיים בשבוע לכלבים – צילום תנו לחיות לחיות

הכלבייה עצמה מקוררת ומצוננת באמצעות מאווררים, ואת בעלי החיים מוציאים לחצרות הריצה פעמיים ביום, כדי שיוכלו להנות יחד מהבריכות ומהאוויר הפתוח בשעות שבין 12:30-16:00, שאז החום כבד במיוחד והקרקע לוהטת מתחת לרגליהם.

https://www.facebook.com/ThePositivCom/publishing_tools/?section=VIDEOS&sort[0]=created_time_descending

יעל ארקין, מנכלית תנו לחיות לחיות: ״החום הכבד משפיע מאוד על בעלי החיים ומוטלת על כולנו החובה לדאוג לשלומם ולוודא כי הם מוחזקים בתנאים טובים, בצל, ונהנים מאספקת אוכל ומים טריים כל הזמן. אני קוראת לציבור להוציא החוצה קעריות מים, רצוי אפילו עם כמה קוביות קרח, לטובת חתולי הרחוב וכלבים שעוברים במקום. תנו לחיות לשתות!״.

יעל ארקין מנכ"ל תנו לחיות לחיות צילום רונן מחלב

עוד מוסיפה ארקין: ״כלב צריך לגור בבית, עם משפחתו ולא להיות קשור בחוץ, גם אם החוק היבש מתיר את העוולה הזו. הדבר הזה נכון לאורך כל השנה, אבל בימים אלה במיוחד- כלב שקשור בחוץ בסבירות גבוהה ימות. כדי למנוע אסונות כאלה, עלינו מוטלת האחריות לשים לב לכל בעל חיים שנמצא במצוקה.

כולנו מקפידים בימים אלה לזרוק מבט לתוך רכבים חונים כדי לוודא שאיש לא שכח את ילדו ברכב לוהט, ואנחנו מבקשים מהציבור להסתכל גם אל חצרות הבתים והבניינים, לוודא שבעלי החיים אינם נמצאים במצוקה ושלא נשקפת סכנה לחייהם. אם אתם יודעים על כלב המוחזק בתנאים קשים בחום הכבד, אנא דווחו על כך בדחיפות למוקד תנו לחיות לחיות בטלפון *3703 ואנו נפעל מידית כדי לסייע׳.

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close