חדשות טובות

"אחי אתה גיבור!"

בפוסט שהעלה ב- 31-3-21 כתב אברהם חיון "על דבר גדול והשפעה ענקית שרק האנשים המיוחדים במדינה שלנו יכולים לייצר" חיון מנכ"ל עמותת סחי (סיירת חסד יחודית) שאחת מפעילותיה עפרי בוטבול, תלמידת כיתה י"ב בת 18 מאופקים, המתנדבת בארגון ומלווה במסגרת התנדבותה קשיש בודד שבמסגרת פעילותה הצילה את חייו ותדליק משואה בטקס יום העצמאות הקרוב.

בפוסט מתאר חיון את סיפור שירותו הצבאי ובעיקר על החשש שלו ביום האחרון לשירות בלבנון בשנת 99 להתחיל את החיים האזרחיים. על הריק שנפער אצלו כתוצאה מהפער בין השירות הצבאי המשמעותי שעשה כחייל קרבי בחטיבת הנח"ל לבין החיים כאזרח פשוט מן המניין. על הרצון שלו לתרום והוא מתאר שהנתינה האזרחית שלו החלה בעצם שם.

אברהם חיון בלבנון 1999 מתוך קבוצת הפייסבוק

והוא ממשיך ומספר על החזרה למילואים בצוק איתן על אחוות הלוחמים, על הרעות, ועל ההחלטה שלו לשמור על האחדות הזו גם כשיצאו מהמלחמה. במהלך 7 השנים מאז צוק איתן הוא במסגרת עמותת ס"חי שהקים יוצקים תכנים מיוחדים ביום העצמאות שזה לדברי חיון היום המתאים ביותר בעיניי בשביל זה היה יום העצמאות – היום שמספר את הסיפור של כולנו." ככה נולדה יוזמת ״עצמאות עם משמעות״ שבכל שנה יוצקים בה תכנים חדשים ומשמעותיים שמנוהלים כולם ע"י בני הנוער החברים בעמותה.

בני נוער של סחי שהלכו לבית הלוחם לפגוש נכים יהלומים ולומר להם תודה

השנה, בהשראת קבוצת הפייסבוק סיפורים מלבנון – מה שקרה במוצבים בהשראה של חיון ושני חברים ששירותו איתו בלבנון, איציק ועידן, יצא לדרך מיזם חדש שמוקדש כולו להלומי קרב ולאנשים שנשארו עם פוסט טראומה מהשירות. "אנחנו יוצאים בקריאה לציבור הרחב ליצור קשר ביום העצמאות עם חבר עם פוסט טראומה מהיחידה, החבר שהחוויות שהוא עבר לא משחררות אותו גם היום. להלומי קרב אין יום מיוחד בלוח השנה. השבוע של יום הזיכרון ושל יום העצמאות קשה להם במיוחד וזה בדיוק הזמן שבו שיחת הטלפון הפשוטה הזו יכולה לעשות שינוי גדול. ביום העצמאות, יום אחרי שחלקנו כבוד לאלו שכבר לא איתנו ביום הזיכרון, נקדיש את תשומת הלב לחברים שהיו איתנו לאורך השנים, לאלו שלפעמים בגלל קצב החיים קשה לשמור על קשר – האחים שלנו שיצאו משם נכים פיזית או נפשית. בואו נחשוב השנה מי זה החבר הזה (או החברים) שלנו שאנחנו הולכים השנה להתקשר אליו, דווקא ביום העצמאות, ולהגיד לו ״אחי, לא שכחנו. אוהבים ומתגעגעים. אחי, אתה גיבור.״ מאז שפורסם הפוסט אנחנו מוצפים בתגובות ובשיתופים של אנשים שמתקשרים ומודים ללוחמים על כל מה שהם עשו ועושים וזה מאוד מרגש" אומר אוחיון "חשוב לציין כי לא מדובר ביוזמה חד פעמית וכי יש כבר עכשיו רעיונות ודרכים איך לשכלל את המיזם לשנים הבאות כדי לא להשאיר מאחור אף פצוע"

צחי הלוי צילום דודי חסון

השחקן/מוסיקאי צחי הלוי שראה את הפוסט בפייסבוק סבור מדובר ב"יוזמה מבורכת מאוד וחשובה, בתור אחד שגם פעיל במספר עמותות עם כל נושא הפוסט טראומה." והוא מוסיף " האמת שהתחושה שמלווה אותי השנה קצת יותר קשה מהעבר, מתבייש במקום שאליו הגענו כחברה, ותוהה לגבי המחיר שאותם לוחמות ולוחמים משלמים , אותם גיבורים שקיפחו את חייהם והמשפחות השכולות שאבדו את היקר להן מכל. אנחנו מחויבים להזכיר לעצמנו בכל יום ( ולא רק ביום הזיכרון/יום העצמאות) שאין לנו זכות קיום אם לא נהיה מאוחדים, מכילים, ומקבלים אחד את השני." ומסכם "בעצמאות הקרוב בזכות היוזמה אתקשר להלומי הקרב שאני איתם בקשר לומר להם "אחי אתה גיבור" ומקווה שכך יעשו עוד רבים".

5 1 vote
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close