חדשות טובות

הכירו את Colbass- התוכנה הישראלית החדשה לשמיעת תכנים כתובים באתרים.

בעולם עמוס הידע, הטכנולוגיות והשפע, כשכל דקה ודקה מתחרים על תשומת הלב של כולנו אין ספור גופים ומנסים ללכוד אותה לטובת מכירה או העברת מידע, הפנייה נעשית באמצעות כמה שיותר חושים. היכולת לאפשר לעצמנו ב2022 לבחור האם נרצה לקרוא כתבה או להאזין לה נראית כמעט מובנת מאליה אבל האמת היא שמדובר בפיתוח די חדש.

לדברי רועי כוהן בן 29 מחיפה, המועסק באחת מחברות התוכנה הגדולות בישראל ועבד בזמנו החופשי לפתח תוכנה כזו המושקת בימים אלה לאוויר לשימוש פרטי ומסחרי “יצא שבחודש האחרון יחד עם השקת Colbass- התוכנה שלי, יצאו עוד כמה תוכנות מטעם חברות שונות וכמו בכל דבר בתחום הטכנולוגי, גם כאן יש תחרות ויש הבדלים בין התוכנות השונות”

מה מאפשרת התוכנה שפיתחת?

התוכנה שלנו מוסיפה אוטומטית נגן מעל לכל כתבה באתר שמקריא את הכתבה, דבר המסייע ומקל על צריכת תוכן האתר בקרב קהל הגולשים.
ישנה גם אפשרות להקריא מספר כתבות רלוונטיות ברצף על פי פופולריות, כך שהאתר יהפוך לתחנת רדיו – פונקציה שמאוד מתאימה לנהגים ולנוסעים בדרכים, או לאנשים שהאוזניים שלהם פנויות לשמוע אך העיניים שלהם לא פנויות לקרוא או לא יכולות מטעמים פיזיולוגים /טכניים. מבחינת בעלי האתרים עצמם- האפשרות להאזין לכתבות מגדילה משמעותית את זמן השהייה של הגולשים באתר ואת וצריכת התוכן שלהם- מה שמעלה את הדירוג שלהם בגוגל וחשוב מאוד לבעלי אתרים.”

ואיך אפשר להטמיע את התוכנה באתר?

תהליך ההטמעה קצר מאד, אורך מספר דקות. אפשר להתחבר כמשתמש פרטי ואפשר להקליד את הטקסט והטקסט מומר לקובץ MP3 וניתן להטמיע את התוכנה באתר שיאפשר לכל הגולשים לשמוע כל כתבה שירצו.

אנשים פרטיים יכולים לרכוש את זה גם לשימוש אישי?

כן בהחלט, ישנה אפשרות לרכוש את התוכנה לשימוש אישי, וכך באמת התחלתי את הדרך, יש באתר מקום שאפשר להעלות אליו טקסט בכל שפה, בשלב השני יש אפשרות לבחירת קול (גבר, אישה גובה הקול וכד) והשלב השלישי הוא לחיצה על יצירת השמע ותוך דקות בודדות יורד קובץ MP3 שניתן להעתיק אותו / לשמור אותו במחשב ולהאזין לו בכל עת. השירות הזה כרוך בתשלום חד פעמי של 59$ או לעשות מנוי שנתי בעלות חודשית של 9$ – ניתן לבטל את המנוי בכל עת.

ולאחר מכן החלטתי לשפר את תהליך האוטומציה ולהטמיע את התוכנה באופן קבוע באתרים. השירות לבעלי אתרים מתומחר אחרת – ותלוי בכמות התוכן ותדירות העלאת הכתבות והתוכן באתר.

– מה זה בעצם עושה?/ איך זה פועל?

התוכנה מעבירה למערכת-COLBASS באופן אוטומטי את הטקסט, ובה הטקסט מעובד על פי ניתוח סמנטי וקונטקסטואלי, ובצירוף כללי ההגיה אנחנו יוצרים קובץ שמע מותאם לטקסט.

-איך הגעת לפתח את התוכנה?

“התחלתי ללמוד מדעי המחשב עוד בתקופת התיכון, שם הכרתי לראשונה את התחום וידעתי שזה הכיוון אותו ארצה להרחיב בהמשך חיי. לאחר תואר במדעי המחשב התחלתי לעבוד בפיתוח תוכנה בתעשיית ההייטק ועם התקדמות הטכנולוגיה נוצר מצב בו אפשר להנגיש בדרך נוספת את תכני האתר. התוכנה מציעה נגן אותו אפשר להטמיע בכל אתר תוכן, בשפות שונות, המקריא את הטקסט באתר בצורה אוטומטית. 

בדרך כלל, אתרי חדשות, בלוגים ומאמרים מתעניינים בתוכנה ויחד אנחנו מטמיעים את הנגן בכתבות השונות באתר. תהליך ההטמעה הוא מספר דקות.

בתחילה, הנגן בא לתת מענה בנושא הנגישות, עבור אותה אוכלוסייה בעלת לקות ראיה, אך עם הזמן ראינו שגם שאר קבוצות האוכלוסיה מתעניינות בכלי מתוך נוחות וצריכת תוכן האתר דרך שמיעה.

-כמה זמן זה לקח?

אנחנו עובדים על התוכנה כבר שנה וחצי וישנם עוד שיפורים אותם אנחנו מתכננים להטמיע במערכת.

לא רק ללקויי ראייה

כוהן מדגיש כי הצורך בשמיעת תכנים כתובים לא בלעדי לא.נשים עם לקויות ראייה אלא “ישנן קבוצות אוכלוסייה שלא מוגדרות כבעלי לקות ראיה ולכן אין להן את הכלים המיוחדים שיש לעיוורים. כאן ב COLBASS אנחנו נותנים מענה לכל אדם, בין אם מתקשה בקריאה ובין אם לא, לצרוך את תוכן האתר דרך שמיעה ללא כל צורך בכלי ותוכנות מיוחדות משלו, אלא כבר בהיכנסו לאתר יש לו את האפשרות להנגשת התוכן בדרך זו.”

אחד מהאתרים הראשונים שבהם הטמענו את התוכנה היא אתר שווים אתר המסקר באופן שוטף את חיי א.נשים עם צרכים מיוחדים, מספק לקהילה מידע חדשותי רלוונטי, מסייע לחברי הקהילה בפתרון בעיות ועוולות ופועל במטרה להשפיע על מדיניות מקבלי ההחלטות בתחומים הרלוונטיים לחברי הקהילה.

“הטמעת התוסף באתר מאפשרת לכל מי שרוצה להיחשף לתוכן לעשות זאת בכל רגע נתון ולבחור איך להיחשף אליו- באמצעות קריאה או האזנה. לינק לאתר

ואם זה לא מספיק חיובי כבר עכשיו, אז גם יש לנו הטבה ייחודית. בהקלדת קוד הקופון thepositive בהתאם למסלול הנבחר יתקבל החזר מלא או על החודש הראשון במסלול שנתי או של 10$ במסלול חד פעמי.
ומהרכישה הזו גם יועברו אחוזים לאתר להמשך הפעילות החיובית.

3 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x