קורונה

עידוד במקום בידוד

יש אנשים שיודעים איך להפוך כל דבר להזדמנות- זו תכונה מופלאה ונדירה שאין ספק שבימים אלה יש לה דרישה גבוהה מהרגיל, נוכח הפאניקה, ההיסטריה ושאר גזירות. וכשהיא באה לידי ביטוי בעולם העסקי היא שווה אפילו יותר.

אחד מהגורמים להיחלשות המערכת החיסונית הוא מצב נפשי ירוד שיכול להיגרם כתוצאה מלחץ, חרדה ועייפות. מערכת חיסון חלשה יכולה להיות אחת הסיבות לעלייה בכמות הנדבקים והחולים ולכן דווקא בימים אלה חשוב לחזק את המערכת החיסונית עד כמה שניתן ולהיות רגועים. אך זה קצת קשה להירגע במציאות משתנה לרעה שמלווה בכל כך הרבה חוסר וודאות גם ברמה העסקית.

לי תום דותן בת 38 מרמת גן עוסקת בהשקעות נדל”ן באנגליה. ואחרי שחוותה כישלון בשבוע שעבר במהלך כנס משקיעים שתוכנן להיות מלא ל500 איש שאישרו הגעה ובסופו של דבר הגיעו רק 17 משתתפים הבינה שהיא אמנם לא בבידוד אבל מבחינה תעסוקתית יש לה הרבה זמן פנוי ולכן במקום להיכנס ללחץ היא פירסמה פוסט בקבוצת הפייסבוק “אני שולמן”

הפוסט שפרסמה לי בקבוצת הפייסבוק אני שולמן

במשך למעלה מעשור עבדה בקליניקה לתקשורת בין אישית – וסייעה ללקוחות בתחומים שונים ומגוונים הן ברמה אישית , זוגית ועסקית. לפני חמש שנים החליטה לצאת לשנת שבתון מהעיסוק בייעוץ אחרי שחוותה “משבר טישו” “אחרי שהבנתי שההוצאה העיקרית שלי בעבודה היא על טישו- כי כל הזמן אנשים בוכים אצלי בקליניקה קראתי לזה “משבר הטישו” החלטתי שאני רוצה להתאוורר והפסקתי לייעץ. במהלך ההפסקה הזו התגלגלתי לתחום הנדל”ן ומאז אני עוסקת בזה בחמש השנים האחרונות.

רוב הקהל שמשקיע בנכסים בחו”ל הוא של בני 60+ אנשים שיוצאים או בדיוק יצאו לפנסיה ומחפשים השקעה עם תשואה טובה. אבל עכשיו עם כל אי הוודאות אנשים שומרים על הכסף שלהם ומשקיעים פחות. זה לא בהכרח נכון כלכלית כי דווקא עכשיו משתלם להשקיע אבל יש פחד והססנות, כך שאני מבינה את החשש הגדול מהתקהלות ומהשקעות באופן כללי. הבנתי שכרגע יש לי זמן פנוי וניצלתי את הזמן הפנוי שלי שנוצר מהביטולים החלטתי לנצל את הידע והניסיון שלי (תואר ראשון בעבודה סוציאלית ורישיון טיפול, תואר שני בפסיכולוגיה וניסיון של מעל עשור) ולהציע לאנשים שסובלים בתקופה הזו טיפול בחינם ופירסמתי בקבוצה של השולמנים בפייסבוק.

למה כתבת את הפוסט? “אחד מהדברים שאני מאמינה בהם הוא שלעשות טוב לאחרים מרגיע ומסייע בסופו של דבר גם לעצמי ואם אני עם זמן פנוי ועם יכולות נראה לי מתבקש להציע אותם.” היא מסבירה.

ומה קרה מאז? “מאז שהפוסט עלה לפני 18 שעות קיבלתי לפרטי 150 פניות של אנשים נשים וגברים (כמעט חצי חצי), שמבקשים לדבר איתי ובינתיים דיברתי כבר עם 15 אנשים. את צלצלת בדיוק ב5 דקות הפסקה בין שיחות. ומה את שומעת מאנשים שמצלצלים? “אנשים מפחדים מהקורונה- ברמה של ההתמודדות עם העסק, יש לאנשים קשיים אישיים , עסקיים ואני מקשיבה ומייעצת ומנסה להביא פרספקטיבה חיובית ומצאתי אפילו שולחת אנשים מפוחדים להתנדב ולסייע לאנשים בבידוד כחלק מהדרך להתמודד כמו שאני עושה”

ואת קובעת לוח זמנים? איך זה מתנהל בעצם? אנשים מצלצלים ומדברים – יש מי ששוחחתי איתם חצי שעה או עשרים דקות ויש מי ששוחחתי איתם שעה וגם שעה וחצי, זה משתנה בהתאם לאדם. כמה זמן נראה לך שתמשיכי עם זה? “אני לא שמה לי דד ליין. כרגע מה שחשוב זה להירגע ולהחזיק את הראש מעל למים ואם אני יכולה לעזור ככה לאחרים וגם לעצמי אז זה מה שאני רוצה לעשות עד להודעה חדשה” ומה עם הפרנסה? את גם עצמאית שהעבודה שלה נפגעה.. “אני מתמקדת במה שאפשר לעשות. העבודה שלי לא הופסקה כליל יש דברים שכן מתקיימים פשוט יש הרבה יותר זמן פנוי ואין נסיעות לחו”ל אז בזמן הזה אני עושה מה שעושה טוב”

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x