יד למבודד

הימים הם ימי קורונה לחץ ובהלה או אפילו היסטריה מה שבוודאי לא ממש עוזר להתמודדות עם נגיף שצריך מערכת חיסון בריאה (ידוע שלחץ וחרדה מחלישים את המערכת החיסונית). ולכן אנחנו חייבים להירגע. אחד הדברים המרגיעים ביותר שאנחנו ידועים בהם מאוד הוא המחשבה על האחרים. והיות ואין הרבה מדי חולים אבל יש יותר ויותר מבודדים אפשר לסייע להם וככה גם לסייע לעצמנו.

זה היה רק עניין של זמן עד שכמו שנגיף הקורונה מתפשט יתחילו להתפשט גם יוזמות לסיוע ולתמיכה. כי אנחנו כאלה. וביומיים האחרונים קיבלתי מבול של מיילים וקישורים למשלוחי מנות שנשלחו למבודדים ולחולים בבידוד בכל הארץ אבל יש יוזמה אחת שדווקא צדה את עיני בפייסבוק ועוררה בי מיד רצון לשתף.

הקישור לקבוצת הוואטסאפ: קישור לקבוצת פייסבוק:

מי ששיתפה את הפוסט היא בת אל אמסטר בת 35, במקור באר שבעית שגרה בקריית יובל בירושליים כבר 6.5 שנים. עובדת סוציאלית בהכשרתה שעובדת ברשות הרבים- פורום לארגוני התחדשות יהודית בירושליים. לדבריה "מי שהגה את הרעיון הוא ניר ינובסקי תושב השכונה ופעיל חברתי שלפני כמה ימים ראינו שיש בשכונה כמה עשרות אנשים בבידוד ובגלל שהשכונה שלנו מאוד קהילתית החלטנו לפתוח עמוד פייסבוק ייעודי ועשרות אנשים כבר הצטרפו אליו והציעו דרכים להתנדב ולסייע"

בת אל אמסטר

אופן הפעולה שיצרו פה מקסים- באמצעות שאלון חינמי שנוצר בגוגל ואותו מעבירים למבודדים למלא מנהלי המיזם יכולים לשתף בקלות בקבוצות שהקימו מה העזרה הדרושה ולקבל מענה מיידי. "יש כל מני דברים שאנשים שנמצאים בבידוד ואין להם משפחות תומכות או אפילו שיש להם יכולים להזדקק להם- מי בקניות, באיסוף של הילדים מהגן /בית הספר , מי שצריך ספרים מהסיפריה ועוד."

ניר ינובסקי דגן

מה שהכי מצא חן בעיני הוא ההבנה של בת אל שיש הרבה מבודדים נוספים מעבר לשכונה והפנייה שלה לפעילים נוספים לשכפל את הפעילות בשכונות נוספות ברחבי הארץ. "ניתן לפנות אלינו באמצעות קבוצת הוואטסאפ: ואו בקישור לקבוצת פייסבוק:

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close