קורונה

דרכים טבעיות להגנה על מערכת הנשימה מזיהומים, במהלך שפעת ובזמן הקורונה

תרגום מסמך מאת: Heiner Fruehauf, PHD, LAC 

 1. להוריד צריכת סוכר. סוכר חום ולבן גורמים לגוף להיות חומצי יותר, ומאפשרים מצע טוב לגדילה של חיידקים. אלטרנטיבות סינטטיות לסוכר כגון Splenda, פוגעים במערכת העצבים ומומלץ להימנע מהם גם כן. ניתן להשתמש בסירופ מייפל, דבש מקומי או סוכר מקוקוס, על מנת להמתיק.
 2. להגדיל צריכה של מינרלים טבעיים, אשר גורמים לגוף להיות בסיסי יותר ויש להם את הפוטנציאל למניעת זיהום. לדוגמה, ביו-קר קורט מינרלים 15 מ”ל BioCare Trace Minerals (קישור).
  להוסיף 4 טיפות במעט מים עם ארוחת הבוקר, או לפי הוראות המטפל.
 3. לגרגר מים עם מלח לאחר צחצוח שיניים. רצוי מלחים טבעיים בעלי ספקטרום מלא.
 4. להשיג מברשת לעור ולשפשף את העור לאחר המקלחת בבוקר. במיוחד את הראש, הצוואר והחזה. פעולה זו תגרה את המערכת הלימפטית ותחזק את התחושה הכללית שלכם של חיוניות ורווחה.
 5. להשתמש בשמנים אתריים לפני יציאה למקומות ציבוריים, בין אם בצורת שמן עיסוי אנטי ויראלי (לעסות את החזה, הצוואר ואזורי הזרוע התחתונים), או “בושם” אנטי ויראלי (להתיז מתחת לנחיריים).
  במהלך מחלת “דבר הבלוטות” בימי הביניים, השמנים האתריים מנעו מרוקחים (אנשים שנקראו Perfumers אשר עבדו עם השמנים על בסיס יומי) ומגנבים (אשר חיזקו את עצמם בשמנים לפני שפשטו על בתים נטושים של קורבנות המגפה) מלהיפגע גם הם מן המגפה.
  מאחר ווירוסים שונים שגשגו בחברה משנה לשנה, סוגים שונים של שמנים היו בשימוש בהתאם. מתוך מגוון השמנים הזמינים בשוק, מצאתי כי השמנים הבאים הם האפקטייבים ביותר למניעה ולטיפול בזיהומים בדרכי הנשימה העליונות, נכון לתחילת 2020.
 • אקליפטוס
 • עץ התה
 • ניאולי
 • לימון
 • עלה קינמון 
 • ציפורן
 • רוזמרין
 • קורנית/טימין
 • לבונה
 • הדס

  ניתן לבחור כל אחד מן השמנים הנ”ל ולערבב אותם ליצירת תערובת של שמנים אתריים. שמני עיסוי צריכים להכיל 30 טיפות של שמנים אתריים ל28 גרם/שתי כפות נוזל (מעורבבים לתוך בסיס של שמן זית או שמן זרעי משמש מאיכות גבוהה).
  “בשמים” צריכים להיות מורכבים מיחס של 50/50 שמנים אתריים ונוזל בסיס (משמן חוחובה או שמן זרעי משמש), ומיושמים בצורה של 1-2 טיפות באזור שמתחת לנחיריים.
  דוגמה נוספת, לפי דו”ח עדכני שקיבלתי, במהלך מגיפה שהתרחשה בשנת 1938 בסין, מטפלים ברפואה סינית מרחו וינגר בנחיריים לפני שראו מטופלים נגועים.

בנוסף, שימוש פנימי של צמחי מרפא סיניים הוכח ביעילותו במניעה וטיפול של COVID-19 ו-SARSבמהלך מגיפת הקורונה במאה ה21 בסין. להמלצותיי האחרונות בנוגע להצפת השאלות שקיבלתי ממטפלים של רפואות טבעיות, לגבי איך מומלץ להגן על מערכת הנשימה שלנו בזמן תקופה רגישה זו, ניתן לקרוא במאמר נפרד:
 “Initial Thoughts on Coronavirus Prevention and Treatment with Chinese Medicine”.

היינר

0 0 votes
דירוג הכתבה

טומס שטיין שניידר

בן 33, גר בגליל. מטפל ברפואה סינית, דיקור וצמחי מרפא
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x