קורונה

חַסְדֵי יְהוָה כִּי לֹא תָמְנוּ כִּי לֹא כָלוּ רַחֲמָיו״. איכה ג׳, כב

בהלת הקורונה, נכון לעכשיו זה הנושא המרכזי שבחדשות. כל עוד היא היתה מחוץ לארצנו הבהלה היתה בשליטה ועכשיו… כשהיא נכנסה פנימה, אין ספק שהבהלה מתחילה לתפוס תאוצה.

והדרך שלי להירגע מהלחץ והמחשבות היא להיזכר שיש מעין “תוכנית גדולה” שלא כולה ידועה ולא מובנת לנו. ישנם חסדים שנסתרים מהעין ונמצאים מאחורי שיעור גדול כזה או אחר. השיעורים מגיעים גם ברמת הפרט האינדיבידואלי וגם ברמה גדולה יותר של קבוצה של אנשים – וכן גם עבור מדינה.

לאחר מחשבה וניסיון להבין מה השיעור של הקורונה בעולם ועוד יותר מדוע נכנסה לביתנו – אני חושבת שיש קשר כלשהו ל”אחדות” להבנה שככולנו אחד ברמה כזו או אחרת.

כאדם שמאמין כי לכל אחד מאתנו יש את הכח לעזור לעבור את השיעור ולהתמירו לרמה הגבוהה יותר וכך לשנות את המצב. אני פונה אליכם ומבקשת שכל אחד יבחן בעצמו – מה זו אחדות בעיניו? בי עלתה המחשבה – שרווחת בקרב סביבתי “בעת מצוקה העם מתאחד” והיום אני אקח על עצמי להתמיר את המחשבה הזו ולבחון אפשרויות של אחדות גם ללא עתות מצוקה. בידיעה שלי לא אני לבדי אשנה את המצב, אף אם כל אחד ייקח על עצמו ניסיון להתמיר מחשבה המכניסה לתוך האחדות גם מחלות ומצוקה – השינוי יקרה מהר יותר ונראה את חסדי האל.

התמונה “יער צבעוני” של איתן פריד שעושה שימוש בטכניקה ייחודית של ציור על בסיס ריאליסטי בצבעי אקריליק ועל הציור זילוף עם מזרקים של צבע אקריליק. התמונה נמכרה כחלק ממיזם נויה אמנות ישראלית

0 0 votes
דירוג הכתבה

שירי שטויסל

שירי שטויסל מאמנת אינטגרטיבית לנוער מאמינה שגישה לחיים יפים זו בחירה. מאמנת אישית מתוך ידע שנצבר במהלך 20 שנה כמטפלת הוליסטית, סדנאות שונות וחוויות אישיות.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x