לבבות אסתר בפורים השנה מוקדשות לפרויקט בית אמיתי של עמותת עלם

היום- ה 25-2-2020 חל יום המשפחה אבל עבור נשים ונערות רבות זהו יום שמזכיר להן דווקא חוויות לא פשוטות שנאלצו לעבור במקום שאמור להיות המרחב הכי בטוח. עבור הנערות הללו מפעילה עמותת עלמ את פרויקט בית אמיתי שהחל מהיום ניתן לרכוש את לבבות אסתר הטעימות, שהשיקה רשת רולדין בשנה שעברה במטרה לעודד העצמה נשית בהצלחה רבה והשנה רווחיהם יועברו כולם עבור הפעילות החשובה.

לבבות אסתר – עוגיית לב מבצק פריך במילוי מרציפן וריבת תות, בהשראת דמותה של אסתר המלכה שהשיקה בשנה שעברה רשת רולדין לקידום וחיזוק העצמה נשית, החליטה השנה להקדיש את רווחי מכירות המוצרים לפעילות חברתית חשובה של בית אמיתי של עמותת עלם.

אלכס קוסנר

אלכס קוסנר, מנהלת בית אמיתי 7 שנים, "כחלק מהעבודה של הצוות המסור אנחנו מנסות לתת לנערות כלים להתמודד עם הטראומה והשלכותיה, תוך עבודה קשה על יצירת אמון וקשר משמעותי. כל זה בגובה העיניים ובאופן לא שיפוטי.  

נערות וצעירות שחוו אלימות מינית מתמשכת סובלות מקשיים נפשיים, פיזיים, חברתיים ותפקודיים:  החל מתגובות פוסט טראומטיות, והמשך בהידרדרות בלימודים ובעבודה, רפיון בקשר עם הסביבה המשפחתית- חברתית וכלה בסכנה להיפלטות לשוליים. פרויקט בית אמיתי מבקש לתת מענה לנערות וצעירות הסובלות מפגיעה כזו והשלכותיה, בניסיון למנוע את הידרדרותן הנפשית והחברתית. צוות העובדות והמתנדבות, מהווה עוגן תומך ויציב לעשרות נערות וצעירות בשנה.

תמונות של רוכשי לבבות שעלו היום לאתר עלמ

כחלק מהעבודה הצוות המסור מנסה לתת לנערות כלים להתמודד עם הטראומה והשלכותיה, תוך עבודה קשה על יצירת אמון וקשר משמעותי. כל זה בגובה העיניים ובאופן לא שיפוטי, בדגש על העצמה, צמיחה מהטראומה וראיית החזקות. האישיות שיש בכל אחת ואחת. "אותן בנות צעירות מוצאות את עצמן במציאות קשה ולא הגיונית: דווקא במקום שצריך להיות הבטוח ביותר עבורן הן עברו פגיעה והפרת האמון הבסיסי ביותר על ידי מבוגר שהיה אמור לשמור ולהגן. שיתוף הפעולה הייחודי מביא להעלאת המודעות סביב הנושא הקשה ומנסה לצעוק את הצעקה שלהן בצורה אחרת".

מתוך עמוד האינסטגרם של מרב מילר

קוסנר מוסיפה ומציינת כי "החיבור עם רולדין מאוד מרגש ומעודד. הוא נוצר דרך חברת "אג'נדות," שעוסקת בפיתוח אג'נדות חברתיות, מהלכי אימפקט לחברות עסקיות ובניית שותפויות אסטרטגיות בין עסקים לקהילה, הפעם במטרה לחזק ולעודד עוצמה נשית נרתמו ברשת רולדין לפעילות החשובה שלנו שלא רק תסייע לנערות עצמן אלא במטרה רחבה הרבה יותר שתעביר את המסר החשוב של העצמה נשית ושבכל אישה ונערה יפעם לב של מלכה".

מרשת רולדין נמסר כי "השנה הוגדלה כמות הלבבות שיוצרה ברולדין אחרי שבשנה שעברה במסגרת המיזם המלאי נגמר תוך שלושה ימים. גם השנה התגייסו מובילי דעת קהל רבים כמו מלי לוי שבתמונה הראשית, מרב מילר, יאנה יוסף, שרי גבעתי ועוד רבים שיעלו לאינסטגרם תמונה שלהם ויעודדו את רכישת הלבבות למען המטרה החשובה".

מתוך עמוד האינסטגרם של יאנה יוסף
0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close