חדשות טובותסביבהצרכנות חברתית

לראשונה בישראל בקבוק 100% ממוחזר למוצרי טיפוח!!

לרגל יום המחזור הישראלי, הנערך מידי שנה ב 08.12,  חברת אורגניקזון הישראלית משיקה לראשונה בישראל, סדרת מוצרים של מותג הבית האורגני  ecoLove, סדרת מוצרים העשויים מבקבוקים  100% פלסטיק ממוחזר. 

ecoLove הינו מותג הטיפוח הראשון בישראל שמשווק את מוצריו עם בקבוקים העשויים 100% ממוחזר הכולל תווית לזיהוי באמצעות מדבקה עגולה בצבע ירוק המודבקת על פקק הבקבוק עם הכיתוב: “100% פלסטיק ממוחזר”.

שרונה רומנו לזר-מייסדת ומנכ”לית אורגניקזון, צילום יונתן בלום

הבקבוקים הממוחזרים כוללים מגוון שרחב של מוצרי המותג ecoLove , ביניהם: שמפו משפחתי,  מרכך משפחתי,  סבון גוף משפחתי  ועוד. שרונה רומנו לזר מייסדת ומנכ”לית אורגניקזון ויועצת מוסמכת לסביבה וקיימות מסבירה: “במסגרת האג’נדה  החברתית של החברה להנגיש לשוק הישראלי מותגים אורגניים, טבעיים, טבעוניים וידידותיים לסביבה, תוך שמירה על עקרונות אקולוגיים וחברתיים, לעמוד בסטנדרטים ירוקים ולייצר מוצרים העשויים מרכיבים טבעיים ואורגניים, (כמו כלים חד פעמיים – מתכלים, ממוחזרים ומתמחזרים שאינם מכילים חומרים המזיקים לאדם ולסביבה ומוצרים נוספים שהם 100% אקולוגיים ובעלי פוטנציאל – 0% פסולת כמו מוצרי מוצרי מזון אורגני, הגיינה נשית טבעית, מוצרים אקולוגים לבית ולמטבח, מוצרי תינוקות, מוצרי ניקיון וכמובן מוצרי קוסמטיקה וטיפול של מותג הבית ecolove התחלנו בתהליך העברת הבקבוקים ל 100% ממוחזרים”.   

כמה זמן זה לקח לצאת לפעילות הזו? מתי החליטו למחזר את הבקבוקים?
“במשך כשנתיים חיפשתי יצרן שיהיה מוכן לעשות פיילוט על חומר ממוחזר ולייצר לנו בקבוקים מפלסטיק ממוחזר. ליצרנים יש חששות לעבוד עם חומר גלם שהם לא רגילים אליו בגלל ההתאמה למכונות הייצור.

כשנסעתי לתערוכת קוסמטיקה ואריזות באטליה, הגעתי לדוכן שהציע בקבוקים מפלסטיק ממוחזר ובאופן מפתיע זה היה יצרן ישראלי 😊 החלטנו להיפגש בארץ ולבצע פיילוט לעניין ומשם הכל כבר היסטוריה. יש היום חברות נוספות שמייצרות אצלו בקבוקים ממוחזרים ואנו שמחים שפרצנו את הדרך בנושא הזה”.

חשוב לדעת כי מותג הטיפוח האורגני הישראלי ecoLove נחשב למותג האורגני המוביל בתחום הטיפוח בארץ ומשווק גם בכ – 300 נקודות מכירה בארה”ב ביניהן גם Whole Foods Market האמריקאית כך שמדובר בהרבה מאוד מוצרים המופצים בארץ ובארה”ב.

אורגניקזון היא החברה הראשונה שהבקבוקים שלה יוצרו מ-100% פלסטיק ממוחזר. עד כה רק כמה חברות בודדות עשו שימוש בפלסטיק ממוחזר אך רק כ-85% ולא 100%.

כמה כסף מושקע בזה?
“ההשקעה היא יותר השקעה של זמן, חיפוש ומציאת היצרן המתאים לפרויקט. כמובן שיש עלויות נוספות לכל בקבוק שמיוצר מפלסטיק ממוחזר כיוון שחומר הגלם הממוחזר יקר יותר בצורה אבסורדית ובגלל המודעות הביקוש אליו עלה יחד עם המחיר. נדרשת התערבות של הרשויות והרגולציה כדי שתהייה עדיפות למוצרים שיוצרו מחומר גלם ממוחזר כדי לא להכביד על היצרנים ועל הצרכנים בגלל העלות הנוספת”.

כמה זה משפיע על המחיר?
“בקבוק מחומר גלם ממוחזר עולה כ- 10% יותר מבקבוק רגיל וזה לא בהכרח יציב גם הקורונה והבעיות בשרשראות האספקה בעולם יוצרות קושי ביציבות המחירים ויש תנודות שמשפיעות כמובן על עלות הפלסטיק הממוחזר. החלטנו לספוג את התוספת בעלות ולא לשנות את המחיר לצרכן לאחר שעברנו לפלסטיק ממוחזר למרות שעלויות הייצור שלנו גדלו.”

איפה מתקיים המחזור בפועל?
“נכון לעכשיו חומר הגלם הממוחזר מגיע מחו”ל ולא מהארץ אבל בקרוב יהיו גם מפעלים בארץ. ככל שניתן יהיה לרכוש את חומר הגלם הממוחזר בארץ כמובן שנעשה זאת”.

אקולאב 100% ממוחזר שמפו סבון גוף מרכך צילום עדי גלעד

מה עוד אתם עושים במסגרת החברה לטובת הסביבה?? 
“כל המוצרים שלנו מהווים אלטרנטיבה אקולוגית למוצרי צריכה שקיימים בשוק. ככה אנחנו גורמות לצרכן להיות יותר אקולוגי ומתחשב בסביבה. אנחנו מעלות את המודעות לנושא בעזרת אירועים כמו האירוע שהפקנו ביום כדור הארץ, כתבות, לייבים, בלוגים, שיתופי פעולה ועוד. בנוסף, כפי שידוע תעשיית החי היא אחת מהזדהמות הגדולות ולכן כל המוצרים שלנו הם 100% טבעוניים, לא מכילים רכיבים מן החי ולא נוסו על בע”ח. באורגניקזון אנחנו שומרות על הסביבה בכל התחומים, מפרידות פסולת וממחזרות, משתמשות רק בנייר ממוחזר וכל הרכבים של החברה הם היברידים.”

את המוצרים של חברת אורגניקזון ניתן להשיג יותר מ- 450 חנויות ונקודות מכירה כמו: ניצת הדובדבן, שופרסל גרין, אניס, טבע קסטל, עדן טבע מרקט, טיב טעם, פוליצר, סטופ מרקט, בתי טבע ובתי מרקחת נבחרים, אתר סופר פארם ובאתר “בשבילנו”  

איך הלקוחות מגיבים? אולי יש צילומי תגובות שאפשר לשלוח לי
הלקוחות שלנו ממש שמחו מהמהלך. הנה דוגמא לכמה מהתגובות שהתקבלו.

. זו אמנם חברה אחת מני רבות אך חשוב מאוד להדגיש כי ככל שיותר יצרנים יעשו שימוש בפלסטיק ממוחזר 100% והביקוש יגדל מצד המותגים, כך היצרנים כולם יוכלו להוריד את המחיר.

3.7 3 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x