חדשות טובותסביבהעולם

99 חדשות טובות מ-2018, שלא הגיעו למהדורות החדשות או לפיד שלך השנה (2)

ב-12 החודשים האחרונים, התמקדה התקשורת העולמית, כהרגלה, בחדשות הרעות. בשנת 2018 קרו גם הרבה דברים אחרים וטובים: הצלחות בתחום השימור והסביבה, הישגים גדולים לבריאות העולמית, הגברת השלום והסובלנות, הפחתת המלחמה והאלימות, עלייה ברמת החיים, התפתחות עצומה בתחום האנרגיה הנקייה ומהפך שקט בתחום המאבק בפלסטיק. אתר החדשות הטובות "פיוצ'ר קרנץ'" אסף 99 סיפורים על התקדמות האנושות, שלא הגיעו לחדשות הערב, או לפיד שלך. חלק שני

7. בקליפורניה, הוצא השנה שועל סנטה קרוז, שהוא השועל הקטן ביותר בעולם, מרשימת היונקים בסכנת הכחדה – 16 שנה בלבד אחרי שהוכנס אליה, ובכך נרשמה ההתאוששות המהירה ביותר של יונק כלשהו מהכחדה (המקור: קונסרבקה).

8. ב-2018, לאחר יותר מעשר שנות דיונים, נרשם ציון דרך היסטורי בדרך ליצירת האמנה הבינלאומית הראשונה להפסקת דיג מוגזם ולהגנה על היצורים החיים באוקיינוסים, כאשר 140 מדינות הסכימו לפתוח במשא-ומתן ליצירת "הסכם פריס לאוקיינוס" (המקור: נשיונל גאוגרפיק).

9. מדינת ניז'ר חשפה, כי נטעה 200 מיליון עצים חדשים בשלושת העשורים האחרונים, ויצרה בכך את השינוי החיובי הגדול ביותר בתחום הסביבה בהיסטוריה האפריקנית (המקור: גרדיאן).

10. ספרד הודיעה, כי תיצור שמורת טבע ימית חדשה, כדי לאפשר נדידת לווייתנים ודולפינים בים התיכון, וכי תאסור כל מיזם של חיפושי נפט ודלקים אחרים באזור בעתיד (המקור: איי-פי).

11. אונסק"ו הוציאה את שונית האלמוגים הגדולה של בליז, שהיא השנייה בגודלה בעולם, מרשימת אתרי המורשת העולמית הנמצאים בסכנת הכחדה – בזכות החוק לעצירת כל חיפושי הנפט במדינה הקטנה במרכז אמריקה, שנחקק בדצמבר 2017 (המקור: בי-בי-סי).

12. קולומביה הרחיבה באופן רשמי את הפארק הלאומי סראניה דה צ'יריביקט, הידוע גם בשם "הכפר הקוסמי של היגוארים", ל-4.3 מיליון דונם והפכה אותו בכך ליער הגשם הטרופי המוגן הגדול בעולם (המקור: הקרן העולמית לחיות הבר).

13. מקסיקו הודיעה, כי אוכלוסייתה של משפחת היגואר הפראי, שהוא החתול הגדול ביותר באמריקה, גדלה ב-20% בשמונה השנים האחרונות. במקביל, 14 מדינות באמריקה הלטינית חתמו על הסכם ליישום תוכנית שימור אזורית של כלל החתולים הגדולים ביבשת עד שנת 2030 (המקור: Phys.org).

14. מספרם של גורילות ההרים ביערות מרכז אפריקה גדל ב-25% בשמונה השנים האחרונות. זהו אחד המינים ההולכים ונכחדים ביותר בעולם, וב-2018 דווח, כי יש כיום כבר יותר מ-1,000 פרטים (המקור: רויטרס).

15. קנדה חתמה על הסכם שימור נוסף עם אנשי "האומות הראשונות", שהם שבטי האינדיאנים הקנדיים, ויצרה את היער הצפוני המוגן הגדול ביותר בעולם, בשטח שגודלו כפול משטחה של בלגיה (המקור: בי-בי-סי).

16. בצ'ילה עבר חוק חדש לשמירת מי החופים שלה, תוך יצירת תשע שמורות טבע ימיות חדשות והגדלת שטח האוקיינוס המוגן במדינה פי עשרה, ל-42.4% (המקור: בי-בי-סי).

17. מדינת איי סיישל יצרה שמורת טבע ימית עצומה באוקיינוס ההודי, בשטח של 130 אלף קמ"ר ואסרה על דיג בלתי חוקי בתחומה מהיום והלאה (המקור: נשיונל גאוגרפיק).

18. קלדוניה החדשה הסכימה לסגור 28 אלף קמ"ר ממי האוקיינוס המקיפים אותה ולהגן עליהם. המשמעות היא שכמה משוניות האלמוגים הקדומות והבתוליות ביותר בעולם הפכו כעת לשמורות (המקור: פורבס).

לקריאת חדשות טובות נוספות לחצו כאן.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רן זיו

כותב ועורך תוכן כבר יותר מ-30 שנה. מלווה אנשים בתהליכי שינוי, מעורר בהם אומץ וקלילות ומוביל אותם לחיים של תשוקה ושמחה, בשילוב תנועה וריקוד חופשי. רקדן וחבקן אופטימי, שאוהב לחייך אל החיים.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x