99 חדשות טובות מ-2018, שלא הגיעו למהדורות החדשות או לפיד שלך השנה

ב-12 החודשים האחרונים, התמקדה התקשורת העולמית, כהרגלה, בחדשות הרעות. בשנת 2018 קרו גם הרבה דברים אחרים וטובים: הצלחות בתחום השימור והסביבה, הישגים גדולים לבריאות העולמית, הגברת השלום והסובלנות, הפחתת המלחמה והאלימות, עלייה ברמת החיים, התפתחות עצומה בתחום האנרגיה הנקייה ומהפך שקט בתחום המאבק בפלסטיק. אתר החדשות הטובות "פיוצ'ר קרנץ'" אסף 99 סיפורים על התקדמות האנושות, שלא הגיעו לחדשות הערב, או לפיד שלך. חלק ראשון, המשך יבוא

הצלחות בתחום השימור והסביבה

1. אנשי שבט קופאן מסינאנגו, שבאמזונס של אקוודור, זכו השנה במאבק משפטי פורץ דרך והביאו לביטול 52 כתבי-ויתור שהיו אמורים לאפשר לבצע כרייה באזור הנהר אגואריקו. כך שוחררו למעלה מ-32 אלף דונם של יערות הגשם הראשוניים ונשמרו גם מי הנהר (המקור: "אמזון פרונטליינס").

Image by Carine06Flickr

2. בעקבות האיסור של סין על סחר בשנהב בשנה שעברה, ש-90% מהסינים תומכים בו, ירד הביקוש לשנהב כמעט במחצית, וחלה צניחה גם בשיעורי ציד הפילים, במקומות כמו קניה (המקור: WWF).

3. אוכלוסיית הנמרים הפראיים בנפאל כמעט שהוכפלה בתשע השנים האחרונות, הודות למאמצים הרבים של אנשי שימור והגנת הסביבה ובזכות הגדלת כספי המימון המיועדים לשמורות טבע (המקור: "אינדיפנדנט").

4. בשנה החולפת נרשמה ירידה חדה בבירוא (כריתה) יערות באינדונזיה, בשיעור של כ-60%, לאחר שהאיסור על פינוי אדמות כבול נכנס לתוקף ובעקבות מסעות חינוך חדשים ופעילות תקיפה יותר לאכיפת החוק (המקור: "אקו-ווטש").

5. דוח של האו"ם בישר השנה, כי החור באוזון ייסגר במלואו מעל הקוטב הצפוני וחצי הכדור הצפוני עד שנות ה-30' של המאה ובשאר העולם עד שנות ה-60' (המקור: "גיזמודו").

Our Ocean 2018

6. משתתפי כנס "האוקיינוס שלנו" שהתקיים השנה בבאלי, אינדונזיה, התחייבו לתרום 10 מיליארד דולר להגנה על 14 מיליון קמ"ר של האוקיינוסים בעולם, וזה הסכום הגדול ביותר אי-פעם שגויס בבת-אחת לנושא חשוב זה (המקור: "מונגה-ביי").

המידע מתורגם וערוך מאתר

לחצו כאן לעוד חדשות טובות.

תגיות

רן זיו

כותב ועורך תוכן כבר יותר מ-30 שנה. מלווה אנשים בתהליכי שינוי, מעורר בהם אומץ וקלילות ומוביל אותם לחיים של תשוקה ושמחה, בשילוב תנועה וריקוד חופשי. רקדן וחבקן אופטימי, שאוהב לחייך אל החיים.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ran ZivAsaf Green Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Asaf Green
Member
Asaf Green

פששש איזו שנה! מעניין מה 2019 תביא איתה

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat