חדשות טובותטכנולוגיהצרכנות חברתית

חדשות טובות- מכונות התלת ממד שגויסו בצו 8 חזרו הביתה

ההקלות שמתרבות מיום ליום ומבשרות את סיומו של גל הקורונה משתקפות לא רק במספרי החולים היורדים בשרפים אלא גם בחזרה לשגרה של מי שבחודשים האחרונים עבדו ללא לאות 24 שעות ביממה וכמעט ולא שמעו עליהן- מדפסות תלת ממד שייצרו ללא הרף אלפי מסכות מגן אטומות לרופאים ולצוותים, וחלקי חילוף ייחודיים שנדרשו למכונות הנשמה ומכשור נוסף שהיה בו מחסור.

מדובר בפרויקט התנדבותי שהחליטו עליו בחברת ״מפעיל״ (Mafil) הישראלית, שמשווקת פתרונות טכנולוגיים להדפסה בתלת ממד למגוון יישומים כמו: הנדסה, רכב, תעופה, חלל, אדריכלות, עיצוב מוצר, חינוך ועוד, בנוסף, החברה מספקת פתרונות כוללים לארגונים ולעסקים בתחומי ההדפסה הארגונית, המחשוב, והדפוס המקצועי.

כשאנחנו מדברים על צרכנות חיובית אנחנו מדברים גם על חברות מסחריות כמו המפעיל שמשווקת מכונות הדפסה בתלת ממד שבחודשיים האחרונים התגייסה להדפסת חלקים חיוניים בהתנדבות מלאה כדי לעזור למאמץ הלאומי- ולא רק במדפסות וחומרים אלא גם בניהול מפתחים מכל הארץ כצוות חושב. כעת בגלל הירידה במספר החולים והמונשמים אין בה צורך! לינק לכתבה המלאה בתגובה הראשונה

פורסם על ידי ‏The Positiv – חדשות טובות ותוכן חיובי‏ ב- יום ראשון, 3 במאי 2020

עם פרוץ המשבר החליטו בחברה, להירתם לסייע לבתי החולים והמערך הרפואי והשמישו את כל מדפסות התלת ממד שברשותם ועמדו בחדר ההדגמה כדי להקים מרכז טכנולוגי ייחודי במטרה שיאפשרו להדפיס חלקים ומוצרים שהיו חסרים בבתי החולים בשל העומס שנוצר. מוצרים כמו חלקי חילוף, ובלאי של חלקים אחרים, שלא ניתן היה להשיגם ממדינות מעבר לים.

רז דרבי, מנכ”ל חברת מפעיל

לדברי רז דרבי, מנכ”ל חברת מפעיל: לאור המציאות הקשה שנוצרה וההבנה שלנו למחסור הרב שנוצר ויווצר בהמשך בבתי החולים בגלל סגירת השמיים , בנוסף להשמשת המדפסות גם הקמנו קבוצת “מייקרים” (MAKERS) – אנשים מקצועיים מכל מיני תחומים ובכל רחבי הארץ שהתאחדו והקימו מספר מרכזי הדפסה ברחבי הארץ.” והוא מוסיף ” מדובר במיטב המוחות בישראל שפיתחו פתרונות חדשים על בסיס מוצרים קיימים שאותם ניהל מנהל צוות התלת ממד שלנו.”

בראש המרכז עומד אנדרס אידסס, מנהל חטיבת התלת מימד במפעיל. שמסביר “היופי של ההדפסה בתלת ממד הוא שניתן להדפיס כל כי מוצר או חלק חסר, לקבל חלק פונקציונאלי לשימוש סופי בזמן קצר. כדי לעשות את זה,העמדנו את כל ציוד ההדפסה בתלת ממד שיש לנו מחדר ההדגמה, ואת כל הציוד הדרוש לצורך ההדפסות, לרשות בתי החולים ומערכת הבריאות, ונעשה כל מה שביכולתנו על מנת לסייע בזמן משבר עולמי זה”.”

איך נעשתה העבודה בפועל?

“הקבוצה פעלה בקשר יומיומי עם משרד הבריאות ובתי החולים, קיבלה את הדרישות לדברים שחסרים. ומרגע קבלת הדרישה התבצע בקבוצה סיעור מוחות וניסיונות עד להגעה לאב טיפוס שהודפס בתלת מימד. מכיוון שמדובר במוצרים הקשורים לרופאה ובריאות הם דרשו את האישור של משרד הבריאות, לכן, ואחרי שנשלח לאישור והאישור התקבל, נשלחה פנייה למרכזי הדפסה בתלת ממד הקיימים ברחבי הארץ,  כמו שלנו ובהתאם , ליכולת הייצור של כל מפעל יורו החלקים וסופקו לבתי החולים.

בתמונה אנדרס אידסס, מנהל חטיבת התלת מימד בחברת מפעיל.

כמו כן,השאלנו מספר מדפסות למכללת תלתן בחיפה, שם הוקם מרכז לוגיסטי דומה על ידי קבוצות שרוצות לעזור במצב הנוכחי. יתרה מכך, החברה נמצאת בקשר עם מדינות כמו ספרד, איטליה ועוד על מנת לבדוק אפשרויות לסיוע מרחוק ובמקביל גם ללמוד ממה שעושים שם.”

מסיכות מיגון אטומות למים ואוויר לרופאים שמודפסות בתלת ממד 2 בשעה

כמה חלקים הדפסתם? קשה לספור את הכל- לכל חלק יש קצב ייצור שונה למשל מסיכות מגן מהסוג האטום ביותר לאוויר ומים כמו שמייצרת מדפסת פרודקשן שמתאימה לייצור חלקים פונקציונליים סופיים שמודפסים בחומרים אטומים לאוויר ומים ומורשים למגע גוף האדם, לטובת בתי החולים. אפשר לייצר 2 בשעה והדפסנו אלפים שלהן.” והוא מוסיף “לכל מדפסת יכולות אחרות וכל חלק דורש זמן וקצב אחר – אבל אנחנו ריכזנו את הפעילות כאמור, וגם את מרבית התוצרת בסופו של דבר וזה מאוד מרגש ומשמח לדעת שיכולנו לסייע בזמן הקשה ואנחנו בטוחים שנירתם לסיוע תמיד במידה ויידרש – חלילה אם יהיה גל שני.”

החדשות הטובות ביותר הן שהדרישה להדפסה כרגע ירדה כמעט לאפס – מה שגם מעיד על הירידה בצורך במכונות הנשמה ובמיגון לרופאים כפי שגם עולה מן הנתונים – הלוואי שרק ימשיך כך!

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x