חדשות טובותמעשים טובים

חברי הצוות מהיחידה של ליאל גדעוני ז"ל יחלקו סלי מזון במקום להגיע להר הרצל לזכרו

יום הזיכרון הוא יום טעון מאוד לכל אדם בישראל. והשנה היום הזה הופך לטעון עוד יותר בגלל משבר הקורונה וההשלכות החברתיות שהוא יוצר- בידוד וריחוק מניעת התקהלויות וביטול טקסים ואירועים שיש מי שמחכים להם כל שנה. הזיכרון וההנתחה כמובן לא קיימים רק ביום הזיכרון אלא מלווים את המשפחות והחברים של הנופלים כל יום וכל רגע ופעילויות ההנצחה גם הן נמשכות כל העת. ובכל זאת ביום הזיכרון הלאומי יש אווירה מיוחדת, התגייסות כללית וההנצחה מקבלת מקום רב יותר בלבבות האנשים.

לכן יוזמות זיכרון יצירתיות שמתאפשרות השנה וממשיכות את הנתיב החשוב של ההנצחה מקבלות פרספקטיבה עוד יותר מיוחדת- אפילו הירואית. דוגמה ליוזמה מופלאה כזו היא הפעילות של חבריו לצוות מסיירת גבעתי של סמ"ר ליאל גדעוני ז"ל, שנפל במבצע צוק איתן בקרב "יום שישי השחור" יחד עם מפקדיו בניה שראל והדר גולדין.

חבריו של סמ"ר ליאל גדעוני ז"ל שנהרג בצוק איתן לא יוכלו לפקוד את קברו כבכל שנה בעקבות המצב הנוכחי, לכן הם החליטו לציין אותו השנה בדרך שונה – חלוקת חבילות מזון לנזקקים ביום הזיכרון עצמו ובכך הם מבקשים להעלות את זכרו.

בתמונה צוות סיירת גבעתי באימון צוות בלוחמים ב 2013

יונתן ליבר, 27 מנתניה שירת בסיירת גבעתי בצוות עם ליאל ז"ל. ומאז נפילתו מצוי בקשר הדוק עם משפחתו של ליאל הוא מספר ש"כל שנה מאז שליאל נהרג, אחנו מגיעים כל החברים מהצוות מהיחידה וגם בני משפחה להר הרצל ביום הזיכרון ואח"כ כולם מגיעים לבית המשפחה שלו ומעלים זיכרונות וחוויות ומתעדכנים יחד. השנה הבנו שלא נוכל להגיע להר ולבית המשפחה והתחלנו לחשוב איך אפשר בכל זאת להמשיך להנציח את ליאל גם השנה".

פעילות חלוקת סלי המזון לזכרו של ליאל לא התחילה עכשיו, למעשה מדובר ביוזמה מוקדמת יותר שבה חברי הצוות לוקחים חלק בשנים האחרונות ביוזמתו של ליבר. "מאז התיכון אני מתנדב בחלוקת סלי מזון למשפחות נזקקות בנתניה בכל הזדמנות ואחרי שליאל נפל החלטתי להקדיש לו את הפעילות הזו והחברים בצוות הצטרפו כל אחד מתי שיכל אבל זה היה ספורדי ולא מאורגן. לפני שנה הקמתי עמותה בשם ""חסדי ליאל" ומאז הפעילות של החלוקה יותר מסודרת וגדולה.

יונתן ליבר בפעילות חלוקת מזון במסגרת עמותת חסדי ליאל שהקים לזכרו של סמ"ר ליאל גדעוני ז"ל

איך עלה הרעיון לפעילות חלוקת סלי המזון לזכרו? "בגלל שהפעילות של חלוקת הסלים לזכר ליאל ז"ל כבר מוכרת בצוות, דווקא אחד החברים בצוות ולא אני, הציע שנעשה יום מרוכז של חלוקה לזכרו ושמנו לעצמנו יעד לחלק לפחות 150 סלים בנתניה וגם באזורי חלוקה נוספים (בית שמש, ירושלים ואזור המרכז).. החברים התלהבו והתחלנו להרים את זה.

מה עשיתם? "הקמנו קמפיין גיוס המונים בפלטפורמת הגיוס "קוזמאצ'", לקראת סוף השבוע האחרון והתחלנו להפיץ את הבשורה דרך החברים והמשפחות. כבר נתרמו בו למעלה מ-50,000 שח (מתוך 100 אלף כיעד ראשון) בכדי לקנות את המצרכים לחלוקה.

ומתי יתקיים יום החלוקה? "בגלל הסגר הצפוי החלטנו לארוז את המוצרים בערב יום הזיכרון ביום שני עם חברים מהצוות ובני משפחה מתנדבים שיבואו לעזור באריזה ובחלוקה."

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x