חדשות טובותצרכנות חיובית

הכירו את העמותה שעוזרת לילדים של כולנו לצמוח

יש מי שסבורים כי מכל דבר ניתן לצמוח. גם מהחוויות הקשות ביותר. כמו חרם בבית הספר. רבים מן האנשים שעברו חרם או לקחו בו חלק ידעו לספר עליו בבגרותם וידעו לספר כיצד השפיע על הנתיב שלהם בחיים. אין ספק שחרם היא אחת מהחוויות הקשות אותן אף אחד מאיתנו לא היה רוצה לחוות ובעיקר שילדיו לא יעברו.

בישראל, למרות שהמציאות לא מזהירה, יש גם כמה סיבות טובות מאוד להתעודד. פעילות עיקשת של עמותת מצמיחים שפועלת כבר 16 שנה והצליחה עד כה לגעת ביותר משבעים אלף ילדים מחנכות, יועצות, מנהלים, צוותי חינוך והורים, מקריית שמונה ועד אילת, בבתי ספר בכלל המגזרים (ממלכתי, ממלכתי-דתי, חרדי, ערבי, נוער בסיכון, חינוך מיוחד).

חרם חברתי הוא חוויה נפוצה בבתי ספר בישראל, ממחקר שנערך ב-2017 ע"י מרכז טאוב ובחן בצורה מקיפה מציאות של חרמות בבתי הספר בישראל עלה כי ביותר משישים אחוזים מהכיתות, יש לפחות תלמיד אחד שהיה קורבן לחרם. בשנים האחרונות מאז בוצע הסקר הזה יש מי שמעריכים כי הנתונים אף החמירו ובעקבות משבר הקורונה והריחוק החברתי שממשיך עם הילדים בבתי הספר לשנת 2021 אף יחמיר אפילו יותר.

עמותת מצמיחים ששמה לה למטרה את הסבל והכאב של ילדים כתוצאה מבריונות ואלימות בבתי הספר וברשת ולקדם סביבה כיתתית בה יוכלו התלמידים לחוות שייכות, אכפתיות ותחושת ערך עצמי.

יוני צ'ונה מנכ"ל ומייסד עמותת מצמיחים

לדברי יוני צ'ונה מנכ"ל ומייסד העמותה לפני 16 שנה: "אחד מההישגים שאנחנו הכי גאים בהם במצמיחים הוא, בהדגשת הקשר האינטימי בהתנהגויות של ילדים. תשומת לב להתנהגויות כמו גלגולי עיניים, צחוקים, התעלמות מכוונת, בציניות. הדברים ה"קטנים האלה" הם תמרורים מקדימים להיווצרות של חרמות. ואנחנו עובדים בכיתות על תשומת לב לתמרורים האלה גם בקרב הצוות החינוכי וכמובן גם בקרב הילדים עצמם"

מה קורה במציאות העכשווית בעקבות משבר הקורונה?

"יש עלייה דרמטית בבדידות. הילדים בישראל הם במקום ראשון-שלישי בשעות גלישה ברשת עוד לפני הקורונה והרשת מחריפה סכסוכים ומגבירה את האכזריות. למבוגרים יש כלים לעבור מהשיח ברשת לשיח פנים אל פנים אבל לילדים אין את המיומנויות הללו והם נפגעים הרבה יותר. ובגלל שהמציאות העכשווית של הקורונה משאירה את הילדים מול הרשת הרבה יותר מאשר בבתי הספר ובמפגשים של פנים אל פנים אפשר לראות הרבה יותר התקפות – שילדים אפילו לא יודעים לדווח עליהם."

הפעילות של מצמיחים בחודשים האחרונים כמו בהרבה מאוד עמותות וארגונים נאלצה לעשות שינוי מאסיבי של 180 מעלות בעיקר כי מוסדות הלימוד נסגרו והפעילות בהם צומצמה כמעט לחלוטין. העמותה עבדה במשך כל החודשים האחרונים בכדי להתאים את הפעילות שלה למציאות הנוכחית ועתידה והשיק את התכנית החדשה לבתי הספר ומוסדות הלימוד הרלוונטיים ללמידה מרחוק.

מכון המחקר TNS, YNET 2019:
מדגם ארצי ומייצג 800 איש, בגילי 12+

בתי ספר פונים לעמותה ומזמינים את העמותה לפעילות בבית הספר במספר רמות- מול צוות ההוראה , מורים ומחנכים , תלמידים בכיתות וההורים.

ההתמחות של מצמיחים מתמקדת בתוקפנות ברשת ובתוקפנות של מקובלים ובאתר של מצמיחים ניתן לקבל הרבה מאוד הסברים ונתונים וגם להסתייע בפרק חינמי מהספר של עמותת מצמיחים שעוסק בתוקפנות ברשת בלחיצה כאן

מחקר של טלסקר שנערך 7 חודשים אחרי ההתערבות של מצמיחים

אין בכלל ספק בנחיצות הפעילות של העמותה במיוחד כעת כשברור לכולנו שהילדים שלנו ימצאו בבתים מול המסכים וכולנו נרצה להגן עליהם כמה שיותר מפני הבריונות ברשת. וזו אולי אחת מהסיבות הכי טובות לשתף ביוזמה מקסימה שהיא כולה פרי עמלנו האישי בחיבור בין חברת פלפוט החברה המובילה בארץ בפיתוח, ייצור ושיווק מתנות, מזכרות, ומוצרי חזרה לבית הספר, לבין עמותת מצמיחים.

פלפוט מתגייסת לקראת החזרה לבית הספר, למען ילדים מוחרמים

לקראת פתיחת שנת הלימודים, 'פלפוט' החברה המובילה בתחומה מתגייסת לטובת ילדים מוחרמים ומעודדת את הרוכשים להתחדש ברכישת ציוד בית ספרי שילווה אותם במהלך השנה ובכך גם ליהנות מציוד חדש לצד תרומה קהילתית למען הפחתת אלימות בבית הספר. ובנוסף ל15% הנחה לרכישת הציוד תתרום החברה עוד 15% מסכום הרכישה באתר יועברו לעמותת 'מצמיחים'. בהזנת קוד הקופון: מצמיחים

המבצע יימשך עד ה-1.9.2020 באתר פלפוט

"אנחנו יודעים שחווית רכישת הציוד לבית ספר והיום הראשון עם הציוד החדש מרגשת מאוד את הילדים." מסבירה לי עינת ברוך סמנכ"ל שיווק ומוסיפה "לכן, מטרת פלפוט היא להתחבר לעולמם של הילדים,לחדש ולרגש אותם כמה שיותר… אם זה על ידי מותגים נחשקים, עיצובים מרהיבים ומעל כל לתת קולקציה מגוונת בה כל ילד וילדה יוכל למצוא את מה שהוא אוהב.

כבכל שנה, פלפוט שמחה לתרום לקהילה כחלק מן הפעילות השוטפת שלה והשנה בחרנו לשים דגש על בריונות בין ילדים על מנת להפחית את האלימות בבתי הספר-ילדים הסובלים מחרמות, בריונות ברשת ועוד."

עינת ברוך סמנכ"ל שיווק

חיפשנו לתמוך השנה בגוף שקשור ישירות לעולם הילדים ובתי הספר ולשמחתנו חברנו לעמותת מצמיחים שמפעילה מודל התערבות ייחודי של סדנאות המכשירות מחנכות ותלמידים בכלים להפחתת אלימות מילולית, אלימות ברשתות חברתיות, חרם כיתתי ועוד. כל זאת במטרה לקדם סביבה כיתתית בה יוכלו התלמידים לחוות שייכות, אכפתיות ותחושת ערך עצמי.

המרכז פועל מקריית שמונה ועד ירוחם, מכיתות ד’ עד יב’, במגוון בתי ספר יהודיים וערביים, בישובים מבוססים וכן בפריפריה.

כחלק מאקט התמיכה בעמותת מצמיחים, פלפוט בחרה להעניק לרוכשים קוד קופון המקנה 15% הנחה על כל רכישה באתר (קוד קופון: מצמיחים)

פלפוט מצידה מתחייבת לתרום כל הנחה שתינתן תחת קופון זה עבור הגדלת המשאבים של עמותת מצמיחים למען הילדים הסובלים מאלימות בית ספרית.

5 2 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close