תובנת בוקר

“ההרגל הוא מורה הדרך הגדול של החיים האנושיים.” ~ דייוויד יום

ההרגלים החדשים ששינו את חיי

אני לא יודעת אם אתה כמוני, אבל אני רוצה להתעורר כל בוקר ולהיות אדם טוב יותר מאתמול.

אני רוצה לצמוח נפשית ולצאת מאזור הנוחות שלי כל פעם מחדש.

 המטרה שלי היא לעצב חיים שאני אוהבת , המגשימים אותי ונותנים לי אושר.

כשהתחלתי להתעניין בהתפתחות אישית לפני 6 שנים בערך פיתחתי מספר הרגלים חדשים.

הרגלים טובים שהשפיעו על חיי ועל דרך ההוויה שלי.

הרגלים  שעזרו לי לצמוח כאדם ונתנו לי השראה לבנות חיים שאני גאה בהם.

אני משתפרת כל יום ומראה לעצמי כל יום שאני יכולה לעשות משהו בלתי נשכח בחיי.

היום החלטתי לשתף אתכם בכמה  מההרגלים שהשפיעו עלי ביותר .

יתכן שהם יוכלו לעודד אותך ולגרום לך לרצות לעשות את אותו הדבר.

  • אם אתה מאזין לסרטוני העצמה והתפתחות  באופן קבוע אתה יודע שרק שינוי אופן החשיבה עושה את ההבדל. לפני שהבנתי את כוחו של שינוי מצב נפשי, נהגתי להיאבק בביטחון העצמי שלי ובמה שהאמנתי שאני יכולה או לא יכולה לעשות. לא חשבתי שיש לי את היכולות, הידע או הניסיון להצליח בחיים. חשבתי שאין לי שום דבר מיוחד ושאני לא יכולה לעשות שום דבר יוצא דופן. דרך החשיבה הזו הגבילה מאוד את יכולתי להתקדם.  במהלך הלמידה וההתפתחות האישית שלי פיתחתי חשיבה ששינתה את כל חיי. התחלתי לאתגר את עצמי על בסיס יומי. רציתי לפתח את הידע שלי, ללמוד ולהטמיע כמה שיותר מידע. המטרה שלי הייתה לשפר את עצמי כל יום. הפסקתי לוותר כל  רגע כשהמצב נהיה קצת קשה. לקחתי אחריות על הטעויות שלי, החלטתי ללמוד מהן וחשבתי אילו שינויים אוכל לעשות כדי להיטיב בפעם הבאה. לקח לי זמן להבין מה מעכב אותי. אבל ברגע שפיתחתי סוף סוף חשיבה אחרת, חיי השתנו. – תשנו גישה וחשיבה .
  • כשהתעניינתי בחיי היומיום של אנשים מצליחים, ולקרוא ספרים ,הבנתי שלכולם יש שגרת בוקר די דומה , שגרות בוקר שיעזרו לי להיות יותר מסודרת ולא להזניח את עצמי. פיתוח שגרת בוקר בחיים שלך מאפשר לך לנהל חיים מסודרים יותר, להיות מסוגל להתמודד עם הבלתי צפוי. הם מאפשרים לך לשמור על קצת סדר בחייך תוך שיפור הבריאות שלך. אז פיתחתי לי שגרת בוקר משלי .

שגרת הבוקר שלי : אני מתעוררת ב 5 לפנות בוקר , מתפללת תפילת שחרית ומדיטציה קצרה ,שותה קפה , יוצאת לריצה 30-45 דקות , מקלחת , ומתחילה את היום עם אנרגיות אחרות .

השגרה שלי בסיסית מאוד אבל זה בסדר מבחינתי, זה גורם לי להירגע ולקחת זמן לעצמי. כל מה שאתה צריך כדי ליצור איזון ולעזור בשמירה על סביבה חיובית  – זה שתהיה לך שגרה.

  • כבני אדם קשה לנו לשנות הרגלים ,  יש לנו את אזור הנוחות וזה הפקק הקטן שלנו שמונע מאתנו לצאת לשינוי וחידוש. ( לא סתם אומרים שאיזור הנוחות זה אזור הנכות ) הבעיה היא שאי קבלת השינויים מגבילה את הצמיחה שלך. אנחנו כל הזמן משתנים ומתפתחים לגרסאות משופרות של עצמנו. הימנעות משינויים הינה הימנעות מהתפתחות אישית.   

על ידי שינוי חשיבה התפתחותית, שיניתי את נקודת המבט שלי. זה אפשר לי לבצע שינויים קטנים שהייתה להם השפעה עצומה על חיי. השינויים האלה עשו לי טוב ואפשרו לי להתקדם. אתה צריך לדעת לקבל את זה שזה בלתי נמנע ושזה לא שם נרדף לשליליות.

אם אתה רוצה להיות אדם מאושר ומלא יותר, זה הצעד שאתה צריך לעשות.

  • פעם ביום , טוב לפעמים גם פעמיים , אני שומעת הרצאות וסדנאות העצמה והתפתחות אישית ומקצועית של אנשים שאני רוצה ללמוד מהם ומהווים דוגמא אישית עבורי. זה גורם לי לחקות את צורת החשיבה שלהם, את העשייה שלהם, הם נותנים לי השראה להרבה דברים, וכל פעם אני לומדת משהו חדש על עצמי ועל העולם. – תקשיבו להרצאות , ברכב, בזמן שטיפת הבית או כלים, או לפני שאתם נרדמים – התת  מודע קולט , התאים זוכרים… בסוף זה נקלט .
  • לנהל יומן – אני מדברת על יומן אישי,  זה משהו שבאמת שינה לי הרבה.

אני כותבת שם את מחשבותיי ורגשותיי, ורעיונותיי וכל תהליך ההתפתחות שלי.  יש לזה צד מרגיע מאוד. השתמשתי בו גם כדי לבטא את הרצונות שלי .

במסע ההתפתחות האישי שלי, הרגלים אלו עזרו לי להפוך לאדם טוב יותר, לחברה טובה יותר לאמא טובה יותר  , בניית הרגלים חיוביים יכולה רק להביא אותך ולעזור לך להתקדם בכיוון הנכון. תוכלו לחיות חיים מאושרים ובריאים יותר ולהמשיך להשתפר כל יום. עיצוב חיים שאתה אוהב לא יתאפשר אם לא תפתח הרגלים חיוביים.

תכתבו לי איזה הרגל חיובי פיתחת לאחרונה?

4 1 vote
דירוג הכתבה

adi kalderon

מאמנת לחיים בריאים ברוח ובנפש , משלבת שיטות של עין הבדולח ותיקון המידות ע"פ הרמב"ם , תזונה ובריאות טבעית ע"פ הרמב"ם , תטא הילינג - שינוי דפוסי אמונות מעכבות בתת מודע , ניו-המנולוגיה וחכמת הקבלה והיהדות
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x