חלאסרטן עשו היסטוריה!

בשבוע שעבר התקיים לראשונה בישראל שבוע מודעות לצעירים חולי סרטן שמתקשים להמשיך בחייהם לאחר ההחלמה מהמחלה. מאחורי מאחורי היוזמה לכינון שבוע המודעות והקמפיין עומדת קהילת חלאסרטן של עמותת מרכז טל.

אוכלוסיית החולים הצעירים מציבה למערכת הרפואית אתגרים חדשים, ובהם הטיפול בסרטן הינו רק חלק מהמשוואה. הם סובלים מתופעות לוואי מוקדמות ובעיקר מאוחרות מהטיפולים האונקולוגיים. תופעות אלו רלוונטיות וקשות ביותר מכיוון שאוכלוסיית המחלימים הצעירים, הם בעלי תוחלת חיים מצופה ארוכה. מחקרים מראים שזו קבוצה בעלת מאפיינים ביולוגים ופסיכוסוציאליים השונים במהותם מקבוצות גיל אחרות. משמעות הטיפול הייעודי בחולי סרטן צעירים, אינו רק בהיבט הביולוגי, אלא בזיהוי ובהתייחסות לצרכים השונים שהמערכת הרפואית אינה תומכת בהם,

ברחבי העולם מציינים את שבוע המודעות לצעירים חולי סרטן כבר שנים מתוך הבנה והסכמה כי לצעירים החולים והמחלימים ממחלת הסרטן, שורה של צרכים ייחודיים שאינם נענים. ולכן הקריאה באמצעות שבוע המודעות היא ליצירת קטגוריה נפרדת במערכת הבריאות ובקרב גורמים נוספים בממסד שתוכל לתת מענה ייעודי לצעירים הללו, לאפשר לקהל הרחב להיחשף

"חבר מבריא חבר"

שירה קופרמן מנכ"לית עמותת מרכז טל

לדברי שירה קופרמן, מנכ״לית עמותת מרכז טל והמיזם חלאסרטן: "ברחבי העולם מציינים כבר שנים את שבוע המודעות לצעירים חולי סרטן. יש לכך סיבה! יש להם צרכים ואתגרים ייחודיים שצריך להכיר בהם ולתת להם מענה. הסרטן הוא גורם מספר 1 לתמותה בקרב אותם צעירים. הוא גם הסיבה העיקרית לכך שגם אחרי ששרדו  אותו, החיים שלהם נתקעים. ממש בנקודת הזינוק והם מתקשים לחזור למעגל החיים. ממתינות להם מלחמות בכל זירה בחיים. אנו דורשים לערוך מחקר כדי לאבחן את הבעיות ובכך למקד את המשאבים, להעניק להם את הטיפול והתמיכה הרפואית המותאמת כמו גם בשירותים המשלימים ברווחה, בתעסוקה, בדיור ובכל שלב בעת החזרה למעגל החברה והחיים. חלאסרטן זו התנועה החדשה של ארגוני החולים, היא מונה 22,000 צעירים חולים ומחלימים שמבקשים לשתף את כולנו, את הממשל ואת החברה בצרכים הייחודיים להם, וגם להנגיש מענה לחבריהם בדרך של ״חבר מבריא חבר״ ע"י בוגרים שהחלימו ותומכים בחולים בכל תחומי החיים שנפגעים מהמחלה..  חלאסרטן זו תנועה פורצת דרך ייחודית בכל העולם – היא נוסדה כדי לתת לאלפי חולי הסרטן הצעירים מענה ולשמש כשופר עבורם מול הממסד והחברה כולה."

הגענו ללמעלה משני מיליון אנשים

אם מטרתו של שבוע המודעות היא בראש ובראשונה חשיפה, הרי שהקמפיין הצליח הרבה מעל למשוער. אם לוקחים בחשבון שכל מי שעסקו במלאכה עשו הכל בהתנדבות והסרטון שהופק שותף ללמעלה מ4 מיליון צופים עם מעל 3000 שיתופים! בנוסף מתחילת השבוע שעבר וגם עכשיו שבוע אחרי שהקמפיין הסתיים ממשיכות להגיע למרכז פניות הצעות ותרומות רבות.

קופרמן מספרת כי "השבועות עברו עלינו חודשיים אינטנסיביים מאוד, שבוע המודעות למען צעירים חולי סרטן מתקיים בעולם כבר כמה שנים והיה לנו ברור שזה צריך להתקיים גם כאן, הא פעילות החלה ביצירת סרטונים של החולים ברשת וסחף את הציבור הרחב, אמצעי התקשורת .כל ה- משק התגייס לקמפיין הזה רון קדמי התנדב לצלם את המחלימים ויחד עם משרד הפרסום באומן בר ריבנאי שהתנדבו ליצור את המודעות ולזה הצטרפה תעשיית התקשורת, בתי קולנוע, האופרה הישראלית, תאטראות, ערוצי רדיו, יוטיוברים, מנכ"לית פייסבוק ישראל, מנכ"ל גוגל ישראל, בתי חולים, קופ"ח, תעשיית התקשורת ורבים נוספים וגם נשיא המדינה מר ראובן (רובי) ריבלין אירח במשכנו את נציגות הצעירים החולים".

נשיא המדינה, שירה קופרמן, זוהר יעקבסון ומחלימי הסרטן

קופרמן מציינת בהתרגשות כי קיבלנו תגובות מדהימות מהקהל והמחולים עצמם, הצטרפו למעלה מ-1000 חולים ומחלימים לפעילות העמותה בשבוע, קיבלנו תרומות והרבה הצעות קונקרטיות של שיתופי פעולה. גם חברות מסחריות גדולות וקטנות כמו בנק הפועלים שמציע משרות לצעירים מחלימים בכל הארץ, וחברת נישה שמתמחה בהשמה בתחום ההייטק הציעה ללוות ללא תשלום מחלימים וחולים במציאת עבודה בתחום ההייטק, ועוד דוגמאות נוספות. קיבלנו הצעה מרגשת מחוות רונית שהציעה לארגן אצלה בקרוב מופע התרמה בהתנדבות כדי לגייס כסף לפעילות העמותה. והכי חשוב- חברי הקהילה עצמם שמונים אחרי השבוע האחרון 23,000 צעירים משתפים ומספרים על האנרגיות והתמיכה שהקמפיין אפשר ועל תגובות שהם קיבלו מהקהילה הקרובה"

לאור ההצלחה מציינת קופרמן כי אנחנו לא מפסיקים לרגע, עם שלל ההצעות והפעילות השוטפת אנחנו כבר עובדים מעכשיו על שבוע המודעות הבא בשנה הבאה"

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,172 of ₪50,000 raised

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
WhatsApp chat