מוכנים לחמם את הלב-תרתי משמע!

בישראל החמה , מראה השלג הלבן תמיד מרגש ומשמח רבים. אך בכל פעם כשהוא מגיע, מתווספת להתרגשות הגדולה מהמראה הנדיר, מסכת שלמה של חששות ותכונה להתמודדות עמו, במידה ויערם בכבישים וברחובות, יפיל את מערכות החשמל וייצור קשיים להתמודדות עם הקור הכבד ויקשה על התניידות באזורים השונים שבהם הוא ירד.

הבירה המושלגת בשנה שעברה צילום הארץ

בכל שנה נאלצים תושבים רבים להתמודד עם קשיים שונים בראשם הקושי להתנייד בדרכים – בתחבורה הציבורית ובכלי רכב הפרטיים, ובנוסף מקשיים נוספים שיכולים להתרחש כתוצאה מקריסת עצים או פגיעה בקווי החשמל. גם השנה, בנוסף לכל מה שמבטיחות העיריות השונות לבצע, מצטרף מטה החורף המיוחד של ארגון יד שרה שבפעילותו הממוקדת לעזרה לכל אדם ולכל בעיה שמצרף אליו השנה שחקן חיזוק משמעותי נוסף.

הארגון למעשה פועל לעזרה וסיוע למגוון גדול של קשיים וצרכים מזה שנים רבות, ופועל באופן מאוד ממוקד גם בחילוץ ובהסעת אנשים ממקום למקום בשלג. "לא מספיק אנשים מודעים לפעילות של המטה מסביר מוטי פורייס מנהל מטה השלג של יד שרה "מדובר במוקד חירום מיוחד שבמסגרת הפעילות שלו אנחנו מוכנים עם צי של 30 "נכוניות" – מכוניות שמותאמות לנסיעה בשלג ונכונות להסיע כל מי שנזקק להסעה. ועוד 44 רכבים שמתאימים לשלג ששייכים למתנדבים שיסייעו את ההסעות, למי שהשלג ירתק אותם לבית וחייבים להגיע לטיפול רפואי או למקום בדחיפות".

פרוייס מוסיף "חלק גדול מההיערכות של מוקד החירום יפעל בירושלים בעקבות התחזיות להיום ולמחר,אך אנו ערוכים לתת מענה בכל מקום שיידרש". והוא מוסיף "השנה בנוסף לפעילות מטה השלג, צירפנו את מערך החירום של מיון יד שרה 'מרכז פרנקל לרפואה דחופה'. הצוות שמונה 60 מתנדבים נוספים לצוות מטה השלג הודרך כיצד לטפל במקרי חירום ייחודיים לשלג ולקור הקיצוני, במקרה של השבתת התנועה בעיר, ניתן יהיה לפנות למטה השלג כדי לקבל הסעה למיון בכלי הרכב מפלסי הדרך של יד שרה. גם מוקד המצוקה של יד שרה הפועל 24 שעות ביממה ומחלקת השאלת ציוד רפואי-שיקומי יפעלו במתכונת חירום ובמידת הצורך יתוגברו במוקדנים ובמתנדבים נוספים".

במרכזי יד שרה גם מתכוננים הצוותים עם שמיכות אוכל וציוד לטובת אנשים שכתוצאה מהשלג לא יפעל בביתם חשמל ויזדקקו לסיוע. פורייס מדגיש כי " כל המתנדבים שלנו עוברים הדרכה מפורטת על השימוש בנכונית ע"י קצין הבטיחות של יד שרה. לקראת השלג עשינו הדרכה נוספת של אופן השימוש ברכב בשלג
ובצוות הנהגים יש כאלה שכבר צברו ניסיון רב בהסעות חירום בשלג – כולל הסעות של נשים עם צירי לידה ל בית החולים הקרוב . אבל לא רק חולים, והמתנדבים נכונים לקחת כל מי שנזקק להסעה – כבר מתוכננת לנו הסעה של כלה שאמורה להתחתן היום ובמקרה של שלג כבד יסיעו אותה לחופתה.


יד שרה קוראת בדחיפות לבעלי רכבי שטח ונהגים מיומנים להתנדב ולהצטרף לשורות צוות החירום

מספר הטלפון לזקוקים להסעה ולעזרה דחופה: 6444 מכל טלפון קווי וסלולרי.

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪5,902 גויסו מתוך ₪50,000

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
טובי בארי Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
טובי בארי
Guest
טובי בארי

כל הכתבות שלך נפלאות. מאירות את החיים.
עושה טוב לראות את המעשים האנושיים, טובים.
תודה רקפת ?

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat