חדשות טובות

מאירים את הבית לניצולי שואה וקשישים בחנוכה:

בכירי ומתנדבי עמותת "שניר" בשיתוף עמותת מאירים ומשפצים את בתיהם של קשישים ברחבי הארץ במהלך 8 ימי בכירי ומתנדבי עמותת "שניר" בשיתוף עמותת "סיירת השיפוצים לקשישים וניצולי שואה" מאירים ומשפצים את בתיהם של קשישים ברחבי הארץ במהלך 8 ימי החנוכה

פרויקט השיפוצים החל ביום שני האחרון וכולל שמונה בתים בישובים פרדס חנה, רמלה, רמת גן, קריית מלאכי, חיפה, ירושלים, חדרה ותל אביב, בהם מתנדבים וחברי שתי העמותות מגיעים לכל שמונת הבתים במהלך שמונת ימי החג במטרה לסיים לשפץ את הדירות עד סוף החג. השיפוץ כולל: טיפול ברטיבות בקירות, נגישות לדירה, תיקוני חלונות וחשמל, חידוש הריהוט בבית, טיפול בריצוף שבור, תיקונים וחידוש ארונות המטבח, חידוש ותיקון משקופים ודלתות שבורות, שיפוץ מקלחות ועוד.

בנוסף, לכל אחד מהקשישים שבביתם מתקיים השיפוץ הוענקה במתנה חנוכייה

בנוסף, לכל אחד מהקשישים שבביתם מתקיים השיפוץ הוענקה במתנה חנוכייה ובסיום כל יום שיפוץ מדליקים המתנדבים יחד עם הקשיש/ה נרות חנוכה וחוגגים את החג עם סופגניות.

לדברי ניר שמול – יו"ר עמותת שניר: המלאכים של שניר פועלים במשך כל השנה בעזרה לזולת . הפלטפורמה שנבנתה בשלוש מדינות בעולם ישראל צרפת וארצות הברית במסגרת 24 קבוצות וואטסאפ עם 256 אנשים שונים בכל קבוצה ופועלים בדרכים שונות כמו מסירה של חפצים  , מציאת עבודה וסיוע לזולת בשכר דירה , תשלומי חשמל , טיפולי שיניים , תרופות וכל עזרה לה אדם זקוק"

צילום ביום שני בשיפוץ הדירה בר"ג מימין לוסי דובינציק רותם ללוש ניר שמול אורית בלילי ויוסי פדידה צילום אוראל ק.א

ביום שני הגענו אני לוסי דובינציק מנהלת העמותה רותם ללוש, ומתנדבים לדירה ברמת גן של קשישה שמתניידת בעזרת הליכון שגרה לבד במצב דירה איום ונורא- מקרר ריק, מקלחת היא עושה עם דלי באמבטיה, הקירות מתקלפים, לכלוך, וכולנו יחד התחלנו לסדר , לצבוע, קנינו מצרכי מזון, החלפנו לה את הכיור וסידרנו את המקלחת.. ולקראת ערב עצרנו את הפעילות והדלקנו יחד אתה נרות שרנו וחגגנו יחד והיה מאוד מרגש".

אתה מגיע בכל יום בחנוכה לבתים שבחרתם? "אני עושה מאמץ כן להגיע בכל יום לבית ולתת יד כמה שאפשר וכמוני גם שאר החברים בעמותה, לוסי כמובן ורותם וענבר – זו פעילות מקסימה ולראות את האור וההודיה של הקשישים בתהליך זווה את הכל- זה ממש נס"

איך נולדה היוזמה המקסימה?

"רותם ללוש וענבר יטיב יוזמי סיירת השיפוצים פנו אלי לפני חודש וחצי – שניים ברעיון לעשות פעילות מרוכזת בחג החנוכה שתשתף בין הפעילויות של עמותת סיירת השיפוצים לקשישים וניצולי שואה לבין העמותה שלי שניר. וכמובן שמיד הסכמנו. והתחלנו לגייס מתנדבים סה"כ ו50 אנשים מקסימים משתי העמותות הצטרפו למשימה לעשות נס חנוכה לשמונה ימים לשמונה קשישים וניצולי שואה שנבחרו אחרי שעברנו ובדקנו ומצבם היה באמת מתחת לכל ביקורת ובחרנו 8 דירות של קשישים שחייבים לסייע להם בכל רחבי הארץ והבאנו אנשי מקצוע ובנינו תכניות לכל בית גם ברמת הביצוע וגם ברמת החומרים והחל מיום שני 29-11-21 התחלנו לשפץ במקביל את שמונת הבתים במטרה לסיים את השיפוץ עד יום ראשון נר שמיני של חנוכה"

לוסי דובינצ'יק מנהלת עמותת שניר שהגיעה לפעילות אמרה למתנדבים: "זהו מהלך מרגש ופרויקט מעצים עבור כולנו ולא פחות עבור הקשישים שנזקקו לזה, בעיקר שמדובר בפרויקט שייתן לקשישים שקט ובית ראוי לגור בו, רגע לפני החורף".   

אלי כהן שיפוצניק במקצועו התנדב לשפץ דירה קשישה סיעודית מרותקת לכיסא גלגלים בירושלים בשכונת מבשרת ציון לדבריו "זהו רגע מרגש מאוד עבורי לקחת חלק בפעילות שכזו. הדירה לא מונגשת לצרכיה של האישה שמרותקת לכיסא גלגלים. מה אתם עושים במסגרת השיפוץ בדירה? "אנחנו מרחיבים את דלתות הפנים בבית ומתקינים דלת כניסה מונגשת, אנחנו מתקנים את הקירות ומנגישים את המקלחת והשירותים ובונים רמפת עלייה בכניסה לבית, כדי לבטל את המדרגה הנמצאת בכניסה לבית ומקשה על כניסה ויציאה מהבית."

מה יקרה אחרי החנוכה? "אנחנו מסייעים ומשתפים פעולה כדי לסייע לאנשים במשך כל השנה ובעקבות ההצלחה השנה אני מאמין שיהיה לזה המשך ולא רק בחנוכה הבא ואני וכולנו מזמינים את הקהל הרחב לעקוב ולהתנדב, לתרום ולסייע דרכנו או בכל דרך אחרת ומאחלים חג חנוכה שמח לכל עם ישראל"

ניתן להצטרף לעמותת שניר בלינק

לסיירת השיפוצים לקשישים וניצולי שואה ניתן להצטרף בטל: 525663555

5 1 vote
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close