חדשות טובותצרכנות חברתית

יצרני היין הישראליים התאגדו יחד לתרומת בקבוקי יין לעובדי מד"א לכבוד יום העצמאות!

מגיפת הקורונה לא פסחה על ענף היין הישראלי שספג כמו ענפים חקלאיים רבים מכה קשה מאוד בעקבותיו ובעיקר בפסח האחרון שהותיר עשרות חקלאים, בעלי ייקבים ומשווקי יין בארץ במצב קשה.

אך, למרות ההאטה הכלכלית והמציאות הכלכלית הלא פשוטה, החליטו בענף לקראת יום העצמאות,להתגייס למען עובדי מד"א שמצויים בקו הראשון וחשופים לווירוס ולהעניק לכל אחד מעובדי איחוד ההצלה הלאומי- מגן דוד אדום, בקבוק יין ישראלי איכותי במתנה לאות הערכה.

מי שעומד מאחורי היוזמה המקסימה הוא מוביל מרכז היין היפואי Seren DPT בניהולו של ג'יימי סלוק ישראלי ממוצא אמריקאי בעל רקע של יותר מ-17 שנה ושני תארים חשובים בתחום היין: Certified Sommelier וWSET3. לדבריו:"יש בישראל יין מאוד טוב שמוערך בעולם ונחשב לאיכותי מאוד. לא מספיק אנשים יודעים את זה ומכירים את היין הישראלי וזו הסיבה שהקמתי את המרכז ביפו."

ג'יימי סלוק

בימים רגילים מתקיימים במרכז סיורים והדרכות שמשלבות טעימות יין והדרכה של סומליירים – טועמי יין מקצועניים ובחודשים האחרונים נאלצו במרכז לסגור את הביקורים ולאפשר רק מכירת יין בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

איך עלה הרעיון דווקא לתרום למד"א בתקופה כך כך קשה? "ליין יש את הכוח לשמח, לרומם, אבל גם ללכד, והוא הדרך שלנו להפגין סולידריות ותמיכה בעבודה הקשה והחשובה של אותם הצוותים. לכן, החלטנו לפתוח את המרתפים ולתרום יין ישראלי שיועבר למוקדי מד״א ויחולק ישירות על ידם בכל רחבי הארץ. זוהי הזדמנות חשובה ונהדרת להכיר את הפעילות הענפה של היקבים המקומיים ולחבר בינם לבין האנשים שעובדים למעננו".

עד כה נאספו למעלה מאלף בקבוקים, כאשר היעד הוא 2,300 יינות, מתוך 2528 – מספר עובדי מד"א. עד כה הצטרפו ליוזמה מעל 70 יקבים ישראליים בניהם: יקבי רמת הגולן, טוליפ, פסגות, רקנאטי, פלם, יעקב אוריה, אלונה, תשבי, נטופה, מאיה, ברבדו, נטע, שטרן, קפסוטו, גרוס, מדבר, קנאטיר, צוובנר, ויתקין, ננה, דרימיה, דדה, אלכסנדר, טורא, שירן' כישור ועוד.

יוזמה מעוררת הערכה של ענף היין הישראלי שלמרות המכה הכלכלית הקשה בעקבות נגיף הקורונה החליט לתרום אלפי בקבוקי יין ישראלי לעובדי מד"א ליום העצמאות!

"אני מכיר את האנשים הטובים שעוסקים ביין ולא הופתעתי מההיענות הגדולה ליוזמה אבל עדיין זה הרשים אותי מאוד ומאוד לא מובן מאליו לדעתי." הוא מוסיף ואני מסכימה.

לדברי גלעד פלם, מבעלי יקב פלם: "נרתמנו למיזם כי בסופו של דבר כולנו שותפים לאותה הצרה. זו התודה הקטנה שאנחנו יכולים להגיד לצוותים של מד"א שנמצאים בקו החזית ומשרתים את כלל האוכלוסייה, תוך סיכון בריאותם. היין הוא פרי עמלנו וזו הדרך שלנו להכיר תודה לחבר'ה שעוברים תקופה מטורפת".

נשארו עוד מספר יחסית קטן של יינות להשלים את המכסה ויש עוד ייקבים שמצטרפים כל הזמן אז עובדי מד"א שעושים ימים כלילות באופן קבוע ובחודשיים האחרונים עוד יותר יוכלו להתפנק עם בקבוק יין ישראלי איכותי ולהרים יחד עם כולנו לחיים ביום העצמאות!!

מרכז היין היפואי Seren DPT @serendipityjaffa

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x