העוגות המדהימות של איתמר

היום שלי התחיל לא משהו- ימים נוראיים יש לא רק בתקוה הזו בשנה למרות שזו בדיוק התקופה בשנה. לכולנו יש התמודדויות שונות רגשות ותהיות והבוקר שלי התחיל ככה- עם מועקה, אני קוראת למציאות הזו עננים. אך לפתע ראיתי את הפוסט המקסים הזה והשמש האירה במלוא עוצמתה ונזכרתי למה כל כך חשוב להפיץ את החדשות הטובות ופעילות של אנשים טובים.

איתמר גלזר בן 27 ממעלות, מנהל את חייו בדרום הארץ לומד בשנה השלישית של התואר בהנדסת מכונות בבאר שבע יום בשבוע ובשאר הימים עובד באינטל בקריית גת. לאחרונה עבר לגור דווקא בתל אביב ועושה כל יום את הדרך דרומה. אחד מהתחביבים שלו הוא אפייה שאותה הוא מספר שלמד מאמא אבל "היום אני כבר זה שמכין לה את העוגות ולא להיפך". הוא מספר שאחרי המעבר לעיר הגדולה חברה סיפרה לו שאמה חלתה בסרטן והוא החל לאפות לה עוגות וחלות באופן קבוע בימי שישי. לאחרונה התנדב במסגרת העבודה לאפות עוגות למכירה שהם עושים גם לתרומה.

איתמר גלזר

"זה רעיון שכבר יושב אצלי כמה חודשים" הוא מספר לי "והיום בבוקר עלתי את הפוסט, ואני מקבל פניות מאנשים מקסימים. תכננתי להכין כ20 עוגות וכבר עכשיו ביקשתי משתי חברות לסייע לי וההזמנות עומדות על 40" בין מי שאיתמר יאפה לו במיוחד עוגות לחג יהיו "אישה ניצולת שואה, מעון לנשים שיצאו ממעגל הזנות, הוסטל לאנשים פגועי נפש, דירה של חיילים בודדים, אישה אלמנה ועוד. ולמרות שאכין בעיקר עוגות וחלות קיבלתי עוד הזמנה לקציצות בשר למשפחה"

הוא מספר לי על לוח הזמנים שלו לשבוע הקרוב שילווה כולו באפייה: "היום נכין 15 עוגות בחושות לאינטל שהתחייבתי לתרום , ביום חמישי אני רוצה להכין 4 ק"ג בצק לחלות מתוקות ועוד 3 ק"ג בצק לעוגות שמרים- אני רוצה לאפות כל מני סוגים של עוגות שמרים עם נוטלה,/שמרים חלבה/ שמרים חמוציות ושוקולד לבן/ ויש עוד אישה מבוגרת שלא יכולה לאכול סוכר אז לה אני רוצה להכין עוגת גבינה עם אפרסקים."

למה אתה עושה את זה? "אין לי ממש תשובה אני נהנה מזה והתחשק לי לשמח אנשים אז ככה אני גם אופה עוגות שאני אוהב וגם יכול לתת אותן לאנשים שיוכלו לשמוח איתן- כי אני לא יכול לאכול את כל העוגות והחלות לבד…"

איזה תגובות אתה מקבל? "זה מדהים – כשכתבתי את הפוסט לא תכננתי יותר מדי- ואנשים מתקשרים גם להציע לי למי להכין עוגות ובעיקר כותבים לי ומספרים לי איזה כיף היה להם לקרוא את הפוסט" אני כמובן אחת מאותם אנשים שצלצלו וכשאיתמר מובך מאחורי השפורפרת אני מספרת לו שהוא האיר לי את העננים שהיו בבוקר ושזו בדיוק הסיבה שאני כותבת חדשות טובות וביקשתי ממנו לשתף את היוזמה בעיקר כדי להאיר עוד כמה עננים שם בחוץ!

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,102 גויסו מתוך ₪50,000

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat