חדשות טובותספורט

הגיע הזמן של כדורגל הנשים בישראל!

ענף כדורגל הנשים בעיצומו של קיץ עמוס במיוחד. ובימים אלה מתקיימים משחקי שמינית הגמר בגביע העולם בכדורגל נשים המתקיים בצרפת במטרה לסייע לחשיפה ולחיזוק הענף, החליטו ויזמנו בהתאחדות לכדורגל לקיים משחק ידידות ב-20 באוגוסט באצטדיון המושבה. בחסות הבעלים של צ’לסי, רומן אברמוביץ’, וההתאחדות לכדורגל בישראל.

עדי פסח במשחק ותיקי הפועל ר”ג גבעתיים צילום ראובן שוורץ

לדברי עדי פסח, מנהל אליפויות בתי הספר והתיכונים של עיריית תל אביב-יפו והתאחדות הספורט לבתי הספר, שחקן ותיקי הפועל רמת גן-גבעתיים ומאמן קבוצת הנשים הפועל רמת גן-גבעתיים. “כדורגל הנשים העולמי נמצא בתקופת השיא שלו. המודעות לכך שכדורגל הוא משחק של בנים ובנות כאחד מתפשטת במהירות וסטיגמות העבר התנפצו. לדבריו הדוגמה הטובה ביותר להתפתחות הזו היא “כמות האוהדים והאוהדות שמגיעים לצפות במשחקי מונדיאל הנשים שמתקיים עכשיו בצרפת”.

יו”ר מועדון צלסי ברוס באק L. (Photo by Darren Walsh/Chelsea FC via Getty Images)

יו”ר מועדון צ’לסי, ברוס באק, הכריז על משחק הידידות בישראל: “אנו שמחים להביא את הקבוצה לישראל הקיץ, למשחק מול נבחרת הנשים של ישראל. המשחק יסייע להגביר את החשיפה לכדורגל נשים, וכן התחלה מאתגרת לאימוני טרום העונה. המחויבות שלנו לכדורגל נשים מונעת הודות לבעלים שלנו, מר רומן אברמוביץ’, אשר נלהב לתמוך בקבוצה ולקדם את ספורט הנשים. אנו מקווים שהביקור בישראל יהיה רגע מיוחד לא רק עבור קהל האוהדים שלנו בישראל והשחקניות שלנו, אלא גם יתרום לחיזוק ספורט הנשים בישראל”.

גם לדברי פסח “כדורגל הנשים בישראל עבר קפיצת מדרגה מאוד גבוהה” הוא מזהה אותה ברמה האישית במסגרת הליווי והאימון שלו את קבוצת מאמאבול שפתח לפני שלוש שנים יחד עם אבירם אהרוני. הקבוצה חזרה בשבוע שעבר מטורניר בינלאומי בפראג, בו השתתפו קבוצות מצ’כיה, נורווגיה ושווייץ, הוא מסביר כי “היכולת של הקבוצה לשחק עם קבוצות ליגה מאומנות שמגיעות לטורניר בזמן פגרת הקיץ, הייתה התמודדות לא קלה, אך מוצלחת וכללה אפילו ניצחון במשחק אחד כנגד כל הסיכויים”

מאמאבול והמאמן עדי פסח

ויש תכניות להמשך? “בימים אלה הקבוצה מתמזגת עם קבוצת הפועל רמת גן-גבעתיים. בשנה הבאה נצטרף לליגה הארצית לנשים כשבמקביל צפויה להיפתח קבוצת נערות (אימוני הפתיחה באוגוסט), ובשנה לאחר מכן תיפתח גם קבוצת ילדות”.

איך אתה מסביר את הקפיצה הזו בענף? “מצד אחד, המדיה והליברליות נותנות דחיפה עצומה, חשיפה ומודעות לענף, אך מצד שני, כמו כל הכדורגל בארץ, אין מספיק משאבים, תשתיות, אימונים ברמה אירופאית ומאמנים ממוקצעים שמאמנים החל מגיל ילדים ושמלמדים את הדרך הנכונה לאורח חיים ספורטיבי ואת היסודות לצורך צמיחת שחקניות ברמה הגבוהה ביותר. לכן, הגעתה של קבוצת צ׳לסי כל כך חשובה כי היא עוזרת בכך שהילדות/נערות של היום תוכלנה לבוא לראות כדורגל ברמה עולמית, ליהנות מחוויית ספורט ענקית והכי חשוב … הזדמנות לראות מקרוב קבוצה עם כוכבות כדורגל, לקבל מוטיבציה ולהעז לחלום גבוה במטרה להגיע לקבוצה כזאת”.

תגיעו יחד לראות את צ’לסי? “בוודאי! אנחנו כרגע בדיוק בשלב ההתארגנות על כרטיסים”

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x