חדשות טובותמהקהילה

ירושלים של אל סלוודור

אל סלוודור נחשבת לאחת המדינות המסוכנות ביותר בעולם. למרות ששטחה קטן מזה שלנו (ישראל מספר 153 בעולם מבחינת הגודל ואל סלוודור מופיעה במספר 154). העוני במדינה הקטנה הוא גדול מאוד ומוביל לפשיעה ולחיים קשים של התושבים.

הרב יוסף גרמון שהקים את הקואליציה ההומניטרית בעקבות התפרצות הר הגעש בגואטמלה לפני שנה, וקרא לעיר שנתרמה כולה בשם ירושלים החל להביא את ירושלים יחד עם השותפות בקואליציה הזו לכל אמריקה הלטינית.

השבוע התקיים באל סלוודור אירוע גדול בנוכחות משפיעים רבים מארה”ב ומארצות נוספות לרגל ציון רחוב ירושלים התשיעי במספר במדינה. בכל אחד מהרחובות פעלה הקואליציה ההומניטרית להביא תרופות, מזון וציוד לתושבים – כמות התרופות שהעמותה שהקימה הקואליציה בשם -ירושלים כמובן, מוערך בשווי של 9 מליון דולרים!

מי זו הקואליציה ההומניטרית? “אנשים טובים מכל הדתות שמספרם עומד על 200 אנשים כיום ומצטרפים כל הזמן אנשים נוספים שמחויבים לרעיון העשייה ההומניטרית המשותפת ופועלים יחד כדי לתת מענה למי שצריך” עונה הרב גרמון ” הקואליציה ההומניטרית שנפתחה אחרי ההתפרצות של הר הגעש בגואטמלה. מתוך הרצון להפוך כל רע לטוב. במקום לשאול למה דברים רעים קורים עדיף לענות בעשיה של דברים טובים. יש לנו חזון משותף לכל האנושות וזה המרחב שמאחד אותנו” וחשוב לו מאוד להוסיף גם כי

“מדהים לראות כמה אנשים טובים מתגייסים לעזור בלי תמורה רק בשביל התרומה ההומניטרית. קחי למשל את שי סלומון שהוא אמנם גר בישראל אך כל חודש מגיע לגואטמלה לימים רבים ועובד ללא הפסקה למען הקואליציה ההומניטרית ולאחרונה גם אף קיבל הכרה כשגריר של שלום ממשלת גואטמלה על הפעילות שלו בקואליציה ההומניטרית, יוסי עבאדי שהגיע מיוחד מישראל לתרום מרפאה בשכונת ירושלים עם לאו כרמל, יצחק יונתן עוד ישראלי איש עסקים שמגיע במיוחד לתמוך בפעילות. או את חורחה גרמחו שהוא מייצג ארגון קתולי וכיום כבר חלק מהקואליציה וכן לאורה הרננדז באל סלבדור שמנהלת עם כל המשפחה את חלוקת התרופות בצורה הוגנת ואין מקום להזכיר אבל יש עוד המון שמות של אנשים טובים באמצע הדרך”.

ואיך הכל קשור לירושלים? “בירושלים נברא האדם הראשון ומשם התחיל המרחב ההומניטרי, ירושלים מאחדת את האמונה של כל הדתות והיא המרכז שמנו יוצא האור לעולם. בכל מקום כשאנחנו מגיעים אליו עם המזון התרופות והסיוע האנשים שמחים ונרגשים ומכירים באור של ירושלים והרשויות כל כך מוקירות תודה שהן רוצות לבטא את זה וקוראות לרחובות Jerusalem מכינות שלטים ואנחנו עושים אירוע לתושבים לקביעת השם החדש של הרחוב. כבר נקבעו תשעה רחובות ועוד שלושה בדרך”

הרב יוסף גרמון עם נשיא אל סלוודור החדש

הנשיא המוסלמי ממוצא פלסטיני מחבק

באל סלוודור רק לפני מספר חודשים נבחר נשיא חדש וצעיר.בשם נאיב בוקל. הנשיא הוא ערבי מוסלמי ממוצא פלסטיני. ואחרי שהוא ראה את העשייה הגדולה הוא הגיע לאירוע קביעת השלט ברחוב ירושליים, נשא דברים וגם נפגש באופן אישי להודות לרב גרמון. “הוא אדם מקסים וחיובי ומלא הערכה לעשיה שלנו, הייתה שיחה מעניינת גם על הרצון של כולנו בשלום ועל החשיבות של הפעילות ההומניטרית המשותפת בלי שיוך לדת ולאום כמה שמאחד אותנו כבני אדם. הוא פרסם בטוויטר שלו על האירוע זה כשלעצמו הישג דיפלומטי חשוב”

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x