רולדת התמרים הגדולה בעולם של קיבוץ אילות!

עץ התמר הוא ללא ספק אחד מהסמלים הבולטים ביותר של ארץ ישראל, על כל חלקיו הבאים לידי ביטוי ביתר שאת בחג הסוכות. מהענפים שמשמשים לסכך הסוכה וכמובן הלולב המרכיב את 4 המינים.

את פירות הדקל נוהגים לאכול ולתלות לקישוט בכל הזדמנות אך בקיבוץ אילות שבו אחד ממטעי התמרים הגדולים ביותר בישראל שבהם גדלים מעל 14,000 עצי פרי שמניבים כ65 מיליוני תמרי מגהול בשנה. להיות ועונת הגדיד נמצאת ממש לקראת סיומה והקיבוץ צפוי לציין כ-1000 טון תמרי מג'הול שנגדדו, החג בקיבוץ החקלאי השיתופי השנה הוא לא עוד חגיגה.

צוות התרבות של הקיבוץ קיבל החלטה לשתף את כל חברי הקיבוץ בפעילות השנה ולהכין יחד את רולדת התמרים הארוכה בעולם.

לדברי ליטל שמואלי מנהלת שיווק קיבוץ אילות וחלק מצוות הפרויקט "כל משפחה קיבלה קיט מיוחד שכלל רכיבים להכנת רולדה , מתכון של נחמה חילו חברת הקיבוץ וסרטון הדרכה. "

ליטל שמואלי ובנה איתי בן 8.5 מכינים רולדה

בבוקר חג הסוכות התכנסו משפחות הקיבוץ וחיברו יחד את הקולגות זו לזו עד להרכבת רולדה באורך 57 מטרים שכללה כמאה קילוגרמים של תמרים!

" זו הייתה חוויה מרגשת מאוד שהורגשה בקיבוץ כולו" מספרת שמואלי. "הרעיון להכין רולדה באורך של מטר לכל שנת קיום של הקיבוץ מאוד העצימה את ההתרגשות. ברגע האחרון היו חסרים שני מטרים אחרונים והייתה דרמה ובסוף ממש כמו שהיה נס פח השמן, נמצא קיט שלא השתמשו בו והוכנה הרולדה שהשלימה את המטרים האחרונים"

מה עשיתם אחרי שהרכבתם את הרולדה?

" אחרי מחיאות כפיים והתלהבות כמובן שאנחנו ואת רוב הרולדה שנשארה תרמנו למשפחות נזקקות באילת ולעמותת אור שלום.  הגיע לקיבוץ חיים זהבי אילתי שדואג למאות משפחות נזקקות באילת באופן עצמאי. בכל יום חמישי יש בביתו "מפעל" – שאליו אנשים מביאים מצרכים, אוכל מבושל, שתייה, חיתולים ועוד. אורזים ומחלקים למשפחות. ואנחנו מעבירים אליו באופן קבוע אוכל מהמסעדה "כפות תמרים" של הקיבוץ. היה לנו טבעי להציע לו את הרולדות. ובגלל הכמות הגדולה הוספנו גם את עמותת אור שלום"

והנהחיים ואביבית זהבי

והנה התקציר להכל מצילום הרחפן אודי פורטל

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,172 of ₪50,000 raised

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
WhatsApp chat