רולדת התמרים הגדולה בעולם של קיבוץ אילות!

עץ התמר הוא ללא ספק אחד מהסמלים הבולטים ביותר של ארץ ישראל, על כל חלקיו הבאים לידי ביטוי ביתר שאת בחג הסוכות. מהענפים שמשמשים לסכך הסוכה וכמובן הלולב המרכיב את 4 המינים.

את פירות הדקל נוהגים לאכול ולתלות לקישוט בכל הזדמנות אך בקיבוץ אילות שבו אחד ממטעי התמרים הגדולים ביותר בישראל שבהם גדלים מעל 14,000 עצי פרי שמניבים כ65 מיליוני תמרי מגהול בשנה. להיות ועונת הגדיד נמצאת ממש לקראת סיומה והקיבוץ צפוי לציין כ-1000 טון תמרי מג'הול שנגדדו, החג בקיבוץ החקלאי השיתופי השנה הוא לא עוד חגיגה.

צוות התרבות של הקיבוץ קיבל החלטה לשתף את כל חברי הקיבוץ בפעילות השנה ולהכין יחד את רולדת התמרים הארוכה בעולם.

לדברי ליטל שמואלי מנהלת שיווק קיבוץ אילות וחלק מצוות הפרויקט "כל משפחה קיבלה קיט מיוחד שכלל רכיבים להכנת רולדה , מתכון של נחמה חילו חברת הקיבוץ וסרטון הדרכה. "

ליטל שמואלי ובנה איתי בן 8.5 מכינים רולדה

בבוקר חג הסוכות התכנסו משפחות הקיבוץ וחיברו יחד את הקולגות זו לזו עד להרכבת רולדה באורך 57 מטרים שכללה כמאה קילוגרמים של תמרים!

" זו הייתה חוויה מרגשת מאוד שהורגשה בקיבוץ כולו" מספרת שמואלי. "הרעיון להכין רולדה באורך של מטר לכל שנת קיום של הקיבוץ מאוד העצימה את ההתרגשות. ברגע האחרון היו חסרים שני מטרים אחרונים והייתה דרמה ובסוף ממש כמו שהיה נס פח השמן, נמצא קיט שלא השתמשו בו והוכנה הרולדה שהשלימה את המטרים האחרונים"

מה עשיתם אחרי שהרכבתם את הרולדה?

" אחרי מחיאות כפיים והתלהבות כמובן שאנחנו ואת רוב הרולדה שנשארה תרמנו למשפחות נזקקות באילת ולעמותת אור שלום.  הגיע לקיבוץ חיים זהבי אילתי שדואג למאות משפחות נזקקות באילת באופן עצמאי. בכל יום חמישי יש בביתו "מפעל" – שאליו אנשים מביאים מצרכים, אוכל מבושל, שתייה, חיתולים ועוד. אורזים ומחלקים למשפחות. ואנחנו מעבירים אליו באופן קבוע אוכל מהמסעדה "כפות תמרים" של הקיבוץ. היה לנו טבעי להציע לו את הרולדות. ובגלל הכמות הגדולה הוספנו גם את עמותת אור שלום"

והנהחיים ואביבית זהבי

והנה התקציר להכל מצילום הרחפן אודי פורטל

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close