הסבר פניך לתייר

העבודות לקראת האירווויזיון התחדשו וההכנות בעיצומן. הרבה ישראלים חושבים איך לנצל את העובדה לטובת רווח עסקי - אבל מנגד יש מי שגם חושב על התיירים ובעיקר על התדמית שתישאר לישראל אחרי

כל אחד יודע שתיירים הם טרף קל לסוחרים במקומות רבים בעולם. לא לחינם הומצאו אביזרים שונים ומגוונים לנסיעות שייעודם ומטרתם הוא מניעת גניבות ושמירה על כל מי שמגיע למקום זר כתייר.

תיירים רבים בדרך -צילום אילוסטרציה

נכון, כשנוסעים עם מדריך או קבוצה מאורגנת יהיו הסברים ופחות תידרשו לעזרת המקומיים אך בנסיעה לבדכם, קרוב לוודאי שתפלו במלכודת תיירים אחת או שתיים. אין ספק, מדובר בחוויה פחות נעימה שבמועצה לצרכנות נכונה החליטו להקדים לה תרופה ולסייע מראש לכל רבבות התיירים שעומדים לשטוף את ישראל ממש בקרוב והפיקו עבורם מדריכים עם טיפים בנושאי צרכנות וגם פירוט של החוקים והתקנות שתקפים לגבי קניות והתניידות בתחבורה בישראל.

"תיירים יקרים, ברוכים הבאים לישראל לקראת תחרות האירוויזיון התקיימת השנה בתל אביב!
אנו שמחים לארח אתכם במדינתנו, מקווים שתבלו היטב, תטעמו את מיטב מאכלינו במסעדות ברחבי הארץ ואתם כמובן גם מוזמנים לערוך שופינג בחנויות ובקניונים.
המועצה הישראלית לצרכנות, ארגון הצרכנים היציג במדינת ישראל, ערכה עבורכם מספר טיפים בנושאי צרכנות שיכולים להקל על השהות שלכם".

במדריכים הסבר על אופן הצגת המחירים, ביטול עסקה, נסיעות, ומספר טיפים נוספים לגבי ביטול עסקה, החזר מע"מ וכד'. המדריכים קצרים ומאוד ממוקדים בכוונה ועצם הפצתם מראש היא מעשה שטרם נשמע שנעשה בעבר לפני אירוויזיון במדינה מארחת.

המדריכים הופקו בנוסף לעברית גם בשפות אנגלית, צרפתית, רוסית וגרמנית, בשיתוף פעולה של המועצה האירופאית לצרכנות ה BEUC – The European Costumar Organisation שמפרסמת את המדריכים באתרי הצרכנות באירופה. ובנוסף פורסמו באתר המועצה לצרכנות נכונה.

עופר מרום מנכ"ל המועצה לצרכנות נכונה צילום הדר בראל

עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות אומר כי "לתיירים המגיעים לארץ, בנוסף על מכשול השפה אין כל מידע  על תרבות השופינג, על רמת המחירים הנגבים בתחבורה, במלונות וחנויות ובבתי הקפה, ובעיקר אין להם כל כלים כמו שיש לצרכן הישראלי על מנת להתגונן בפני שיטת "מצליח". שיתוף הפעולה עם ה BEUC שיפרסמו את הטיפים אצלם באתרים,  יקל על התיירים המגיעים  להכיר את החוקים והתקנות ולעמוד על זכותם להגינות".

במועצה לצרכנות מקווים כי כל תייר שיחזור מאירוע האירוויזיון יעניק לישראל על חווית השהות "דוז פואה"

לכן, ככל שהעוסקים, המארחים, הנהגים , המלצרים ומארחי האיר בי אנד בי, ישימו את זכויות התייר לנגד אליהם, נרוויח שגרירם טובהים בעולם כולו.


לתמיכה בפעילות האתר

₪5,902 גויסו מתוך ₪50,000

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

בדוק גם

Close
Close
WhatsApp chat