חדשות טובותחינוך

רגעי קסם

פרויקט חדש ומקסים ללימוד הפיכת רגעים בחיים, לרגעי קסם

מי מאיתנו לא זוכר רגעים קסומים במשפחה הגרעינית- בבית, עם אבא, אמא , אחים, כמובן שלרגעים הללו מצטרפים רגעים נוספים ולכל אחד זיכרונות שעיצבו את חיינו ואת מי שהפכנו להיות. להרבה מאוד הורים יש רצון לפעול אחרת מהאופן שבו נהגו הוריו ולפעמים אנחנו מגלים כי זו משימה לא פשוטה כלל. המציאות בישראל מחייבת את ההורים לעבוד ובד בבד עם הרצון לקיים משפחה בהרבה מקרים להורים אין מספיק זמן לבלות עם הילדים או כמשפחה בזמן איכות. בנוסף, הורים רבים נתקלים בשאלות ובבעיות בהתמודדות היום יומית שלהם ולא תמיד יודעים למי לפנות או לא מוצאים את הזמן להסתייע בתמיכה.

פרויקט רגעי קסם

מיזם חדש של קבוצת מדיה הופ! שהופק בתמיכת קרן ברנרד ון-ליר, שפועלת למעלה מ – 60 שנה בכל העולם בפיתוח ושיתוף ידע על התפתחות ילדים בגיל הרך, מציע להורים, ידע וכלים פשוטים לניצול הזמן המשותף הקיים בלאו הכי, ללא צורך באמצעים מיוחדים. ומראה כיצד ניתן בדרך משחקית ומהנה לתרום להתפתחותו של הילד, לרווחתו של ההורה ולחדווה משותפת לשניהם.

משפחת ידנקו צילום נגה שדמי

מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בעולם שלראשונה מאפשר במגוון אמצעי מדיה מוצעים  להורים ומשפחות כלים פשוטים כדי להפוך את הזמן היומיומי המשותף עם הילדים, לזמן מהנה ומקרב, המעשיר ומקדם את התפתחותו של הילד.

משפחת ברמן-סגל צילום נגה שדמי

מחקרים רבים מראים כי האופן שבו אנו מגיבים ומלווים את ילדנו בהתפתחותם בגיל הרך חשובות מאוד ובעלות השפעה על האופן שבו יעצבו את כישורי החיים וישפיעו על סיכויי ההצלחה שלהם בעתיד.

האמונה הרווחת בקרב מומחים מקצועיים רבים בתחומי החינוך, הבריאות, ההורות, התפתחות הילד ועוד מראים כי האופן שבו הורים מגיבים במצבים והיכולת של ההורים להפוך כל סיטואציה שעשויה להיות מורכבת או מלווה במתח לסיטואציה קסומה, ישפיע על היכולת העתידית של הילדים להתמודד בעצמם עם מצבים בקלות וביצירתיות ולחיות חיים יותר טובים. לצפייה במשפחות ניתן בהקלדה על הלינק

משפחת כפולר-צילום נגה שדמי

"רגעי קסם" -פרויקט ראשון מסוגו בעולם במטרה לעודד הורים ליצור חוויות משותפות משמעותיות עם ילדיהם שיהפכו לרגעי קסם. הפרויקט מציג דרכים פשוטות וישימות להפוך רגעי שגרה של הורה – ילד לזמן שתורם להתפתחות הילד וכיצד לנצל את הזמן יחד להנאה משותפת המחזקת את הקשר החשוב.

במסגרת הפרויקט יוצרו מגוון של תכני מדיה מסרטי תעודה בהשתתפות משפחות מכל רחבי הארץ ועוד עשרות סרטוני מומחים המציגים פנים אקדמיות שונות המאפשרות ללמוד ולדעת יותר על ההורות ועל הכוח המצוי בידיהם של הורים להעשרת החוויה ההורית שלהם, השפעתם על התפתחות ילדיהם ויכולתם לשלוט באופן חיובי על הזמן המשותף.

"בהתחשב בחיים העסוקים שההורים מנהלים, שידורים בטלוויזיה ובאינטרנט הם דרך טובה להגיע אליהם בקנה מידה רחב. בנוסף ניתנים כאן גם כלים יעילים לאנשי מקצוע לשימוש בעבודה שלהם עם ההורים והילדים. התוצרים של הפרויקט יהיו זמינים לכל מי שמעוניין בהם – ואנחנו מעוניינים להתחבר לאנשי שטח, גופים ממשלתיים וקהילתיים – שיתופי פעולה שדרכם אנשי מקצוע יכולים להשתמש בכלים שיצרנו בעבודתם עם הורים בשטח יום יום. לצפייה בהמלצות המומחים ניתן בלינק

תכני הפרויקט יונגשו לתועלת הציבור הרחב  לא רק במדיה אלא גם באמצעות פעילות שטח . לצורך כך,  בימים אלו מתגבשת תכנית עבודה מול גורמים רבים  ביניהם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות לשירות הציבור ועמותות שעוסקות בחינוך וקהילה.

כל התכנים נגישים לצפייה באתר הופ! בכתובת www.hop.co.il

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x