חדשות טובותצרכנות חברתית

ME.N.U- מיזם ייחודי לתמיכה בתרבות הבילוי בישראל

היום יום ללא דיאטה הבינלאומי היה יכול להיות יום חג גדול למסעדות בעולם- שברוב המקרים מגיעים אליהן כשיש סיבה מיוחדת לחגיגה ולצאת מהמשטר הקבוע של השמירה על הגזרה. ואז אפשר להיפתח לטעמים חדשים , להיחשף לתרבויות חדשות ולצבור חוויות מיוחדות.

מצבו של ענף המסעדנות בישראל, עוד קודם לקורונה היה קשה ובחודשים האחרונים מרחפת עננה שחורה ענקית על מסעדות ושפים רבים בארץ שעדיין לא ברור מתי ואיך יחזרו לשגרה. הקושי הגדול ביותר המאיים על המסעדות בימים אלה הוא תזרימי ומכיוון שהממשלה והאוצר טרם נחלצו בצורה מסודרת לעזרתו של הענף מגיעה יוזמה דווקא מבית כדי לנסות לסייע לפחות בהיבט התזרימי של בעלי מסעדות כדי לאפשר להם לראות את האופק בצבעים קצת יותר חמים.

טמפו היא חברת המשקאות המובילה בישראל, עם מעל 60 מותגי על מהמובילים בארץ ובעולם שמעסיקה בישראל כ 1300 עובדים. החברה פיתחה פלטפורמה חדשה בשם Me.n.u בתוך האתר BLEND שהוקם על ידה עבור הקהל הרחב ומציע ממגוון המשקאות של החברה. וכעת מאפשר הקמת חנויות ייעודיות באתר האונליין למגוון  מסעדות, ברים ושפים מובילים  כבמה למכור את מוצריהם לקהל הרחב.

לכל בית עסק מתאפשרת הקמה של חנות וירטואלית ייעודית ללא עלות ובה מוצעים מגוון מוצרים למשלוח מידי או למימוש שבית העסק ייפתח.  וכן הצעות לרכישת חוויות שיווקיות כגון סדנת קוקטיילים , סדנת אפייה ועוד. כל מכירה עוברת ישירות לבית העסק ללא עמלות או דמי תיווך.

בתמונה, ענת סגל, מנהלת חטיבת המשקאות הלא אלכוהוליים ורז קלמנוביץ’, מנהל שיווק ופעילות Me.n.u. צילום: אמיר מנחם

לדברי רז קלמנוביץ, מנהל שיווק מים, קפה ופפסיקו בחברת טמפו: “בתי הקפה, המסעדות, הברים והפאבים, העסקים שמהווים אבן דרך משמעותית בתרבות הבילוי הישראלית, הם מהעסקים שנפגעו משמעותית ממשבר הקורונה. העסקים נסגרו לחלוטין ועד לפני לא הרבה זמן גם לא יכלו גם להוציא משלוחים.

איך עלה הרעיון?

“טמפו משקאות היא שחקן משמעותי בשוק הקר (הכולל בין היתר מסעדות, בתי קפה, ברים פאבים). היה לנו חשוב להירתם ולסייע לשותפינו לדרך בשעתם הקשה ולאפשר לצרכני הקצה, הלקוחות שלהם, להחזיר להם אהבה על ידי רכישת מוצרים וחוויות מיוחדות.

נציגי חטיבת השיווק והמכירות העלו במסגרת ישיבות עבודה, את הבעייתיות שחווים שותפינו בענף וחשבנו יחד על דרכים להקל על העסקים תזרימית, לשמר אותם במודעות הצרכן וגם לעודד ולחזק אותם בתקופה זו.
בחרנו להקים את פלטפורמת Me.n.u כאמצעי לחבר את הצרכנים שאוהבים ומתגעגעים ורוצים לתמוך – לאותם עסקים.

הקמנו את הפלטפורמה במהירות מתוך אתר BLEND המתמחה במכירת חוויות, והתחלנו בפניה ללקוחות. על מנת להוציא לפועל את המהלך, הקמנו “סיירת קומנדו” שמתפעלת אותנו מול לקוחותינו וכוללת בין היתר נציגי שיווק, מכירות, הפקה וייעוץ. הלקוחות הבינו במהירות שאנו מחפשים בטובתם – 100% מההכנסות הולכות אליהם, הם נהנים מפרסום ללא עלות ומסיוע של יועצים חיצוניים.”

בחלק מהמקרים כבר נדמה שהשגרה חזרה אבל לענף המסעדנות ומקומות הבילוי עדיין אין אופק לחזרה מלאה- יוזמה חדשה שמגיעה מאחד מהשחקנים הגדולים בענף מפיחה רוח במפרשים ומציעה למסעדות להתרכז בחוויות העתידיות של הלקוחות כדי לשפר את התזרים עכשיו

ומה קורה עכשיו?

“יש נרשמים ויש עניין – בקרב מסעדות (כמו פופינה, רוברטה וינצ’י, יקאימונו, אלנה דה נורמן, דויד ויוסף ועוד), בתי קפה (סטריטס, טימותי, הנרייטה ועוד) וברים מובילים (הפיקוק, גיגסי, הרצל בר, לייבררי בר ועוד). אנו מקדמים את המהלך במדיות החברתיות ובשיתוף פעולה עם Mako ועוד כתבות ממש כמו זו שלך”

“זו ההזדמנות לרגע של אסקפיזם. לתמוך בעסקים הקטנים, חלקם גם שותפים נאמנים שלנו לאורך השנים, ולאפשר לקהל הרחב להמשיך להנות ממגוון המוצרים של בתי העסק האהובים.  מכאן גם שמו של הפרויקט – ME.N.U, משחק מילים המשלב בין “תפריט” לבין השותפות הקיימת בין העסק ללקוחות הקבועים והנאמנים.

כדי להצטרף לפלטפורמה לא נדרשת עבודה שלרוב לוקחת זמן רב הוא מסביר ” אנו מקדמים יחד תפריט, מבקשים תמונות, לוגו ומחתימים על מסמכים סטנדרטים המבטיחים מענה לצרכני הקצה המזמינים ומאפשרים להם לממש את המוצרים שהזמינו. לא מעבר. אבל כן חשוב להדגיש שהעזרה שלנו לבתי העסק לא מסתכמת רק בצד הטכני אלא משלבת גם ייעוץ וליווי צמוד של איש התוכן וההפקה רועי ירושלמי (רקס תעשיות) שיחד איתו בנינו תפריטים מיוחדים חדשים שמספקים חוויות יוצאות דופן שיעניינו צרכנים ויובילו לשיח חיובי סביב העסקים.

איזה חוויות למשל?

ניתן לרכוש מוצרים למימוש בבית העסק (במשלוח / לכשייפתח) או חוויות שיווקיות מטעם בית העסק (סדנת קוקטיילים / יום בשוק הם השף / סדנת אפייה וכו’).

החוויה של המסעדות חסרה גם לצרכנים לא רק לבעלי המסעדות

והאפשרויות שמציעה הפלטפורמה עונה כך גם על צורך לא מבוטל של קהל גדול שמאוד מתגעגע וחסר ורוצה ואין תאריך יעד שאפשר לעשות תכנונים- הפלטפורמה הזו מאפשרת סוג של תקווה גם לצרכנים- לתכנן יום הולדת מיוחד או הפתעה לבני הזוג או לחברים בהמשך עם אפשרות פתוחה למימוש וגם הידיעה שבאמצעות הרכישה הזו עכשיו הם מסייעים למסעדה להישאר על הרגליים שזה גם ערך גדול מאוד והמטרה העיקרית שבגללה אנחנו בעניין.

יש הגבלה אם מדובר ברשת מסעדות /מסעדות קטנות או שזה פתוח לכולם? “אין הגבלה. בכוונה ריבוי אפשרויות מוביל ליותר זמן שהיה של צרכנים שיוכלו למצוא בדיוק את מה שמעניין אותם (מסדנה מיוחדת, קוקטייל במשלוח, ארוחת עם השף ועד מוצרים למימוש בבית העסק עם פתיחתו – כמו ארוחה). אנו סבורים שיותר אפשרויות רק יגדילו את מס’ הנכסים וכנגזרת מכך את התמיכה בלקוחותינו ושותפינו.”

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x