אנשיםחדשות טובותצרכנות חיובית

הכירו את האישה ששמה לה למטרה לחבר בין הדתות ולהביא את העם היהודי לארץ

ביום ד' השבוע התקיים מפגש מרתק במשרדי חברת עלית עם נציגים קוריאנים למטרת עסקים משותפים שמעבר לעובדה שבקוריאה מאוד אוהבים לשתות את הקפה הנמס של עלית הם מסתבר אפילו יותר אוהבים את הרעיון של האפשרות לתרום למדינת ישראל ולסייע לעידוד עלייה לארץ באמצעות העסקים המשותפים.

Kim Heejung- One New Man Int’l
Adrian Sagman- Export Director Strauss Israel

זה נשמע אולי כמו שיעור בסיס בכלכלה או במדיניות חוץ, אבל במקרה הזה מדובר בקשר הרבה יותר עמוק וחזק ששורשיו הוא דווקא באמונה המשותפת שמקומו של העם היהודי בישראל וכי יש לתמוך במטרה זו באמצעים כלכליים ורוחניים כאחד. מי שעומדת מאחורי הפגישה הזו ופגישות נוספות רבות כדוגמתה, היא דבורה גנני מירושלים, שמכהנת כשגרירה של רצון טוב מטעם הסוכנות היהודית בשנים האחרונות ופועלת כבר למעלה משלושים שנה, לקדם קשרים אסטרטגיים דווקא עם נוצרים אוונגליסטים ברחבי העולם, במטרה לעודד את העלייה היהודית לארץ.

תמיכתם של הנוצרים האוונגליסטים שמספרם ברחבי העולם לפי המחקרים עולה משנה לשנה, ועומד כיום לפי הערכות על מעל 700 מיליוני מאמינים ברחבי העולם. מרכזם הגדול של האוונגליסטים כיום הוא בארה"ב,אך יש להם מרכזים נוספים גם בדרום אמריקה, בניו זילנד, אוסטרליה, ברזיל, ניגריה, זימבבואה, קניה כמובן גם באירופה בהולנד למשל יש מרכז גדול ודרום קוריאה, שעוברת בשנים האחרונות מהפכה אוונגליסטית גדולה שהפכה אותה למדינה הידידותית ביותר לישראל ביבשת אסיה.

ביקור של משלחת קוריאנית בישראל לפני חודשיים

גנני פועלת מטעם הסוכנות היהודית עם צוותה בעולם הנוצרי, למימוש המשימה העיקרית של הסוכנות היהודית: עזרה בהעלאת יהודים לארץ ופועלים למימוש נבואות המקרא על קיבוץ גלויות ושיבת ציון. עמדתה הנוכחית לוקחת אותה לקהילות נוצריות ברחבי העולם, שם היא משפרת את קשרי הידידות הקיימים וגם מחברת חברים חדשים לישראל.

"אני מנסה להביא אנשים שמאמינים בתנ"ך ובעם היהודי ומספרת להם על ישראל החדשה" היא אומרת. "את הדלתות לארץ אני פותחת להם דרך עסקים משותפים,תיירות וכד' ונוצרים קשרים חדשים מאוד מעניינים, בין כנסיות שלא ידעו שארץ ישראל לא קיימת רק בתנ"ך וחיפשו דרך לסייע לעם היהודית לחזור לארצו והרבה מאוד בארצות המזרח קוראה וכד' ששם יש הרבה פחות ידע על הארץ והמציאות המודרנית נכנסת כרגע למזרח. המוני נוצרים חדשים שעבורם כל מה שכתוב בתנ"ך הוא דברי אלוהים חיים."

ההבנה שהתפקיד שלה הוא לחבר בין הנצרות ליהדות הגיעה אליה לדבריה כששימשה כדיפלומטית במיאמי "באחד הביקורים שלי בכנסיה הבנתי שיש לנו בסיס משותף רחב מאוד ושיש הרבה עבודה חשובה לעשות כדי לגשר על הפערים שנוצרו במשך אלפי שנים, בגלל ההיסטוריה של הפרעות והפערים שבין העולם הנוצרי לאורך השנים היה מאוד קשה להסביר לאהבה שקימת בעולם הנוצרי לישראלים וליהודים ומצד שני להחזיר להם יחס אוהב ומעריך ולהעביר מסר של אהבה וחיבור. בזה אני עסוקה ב20 השנים האחרונות."

דבורה גנני עם משלחת קוריאנית בישראל

הרעיון שאפשר בכזו קלות לחבר דרך האהבה והמכנה המשותף את ישראל והארץ. אני מחפשת את הטוב אצל הנוצרים החדשים ומראה להם את הטוב שיש בעם היהודי. וזה גורם להתעוררות.

אני במפורש פועלת לטובת שני הצדדים ולא לטובת צד אחד. בסוכנות היהודית הקמתי מן מרכז פתוח לכל מי שרוצה להיכנס ולשמוע ומה שקורה הוא שמגיעות קבוצות ואנחנו מקבלים אותם בזרועות פתוחות ומחזירים להם על כל האהבה שהם נותנים וכמובן גם מקבלים מהם תרומות גם לנוער בסיכון, נשים במצוקה, עולים מאתיופיה.

במסגרת פעילותה, בשנה האחרונה בלבד, גייסה גנני מעל ל-1,300,000 דולר למען מדינת ישראל. "אנשי העסקים שהגיעו השבוע מקוריאה הגיעו כמשלחת של אנשי עסקים מקוריאה שבאו להיפגש עם אנשי עסקים ישראלים כדי לראות מה הם יכולים לשווק לקוריאה. כל אנשי העסקים הללו יפרישו 10% מההכנסות של העסקים שיוצרו כתוצאה מהמפגשים לטובת העלייה.

דבורה גנני בכנס הנשים ACWI בבוסטון

ברוב המקומות לא יודעים עלינו כלום. לא על ישראל בכלל ולא על ישראל המודרנית. וגם בכנסיות לפני יומיים אחת הנשים שהגיעו לפה ממיזורי כתבה לי בואטסאפ: "הפגישה איתך שינתה את חיינו, ההבנה שאת כל כך אוהבת אנשים ודואגת להם גורמת לי לחשוב על מה שאני עושה בחיים. רק מלראות מה אנשים עברו ועושים כדי לחיות פה גרם לנו להבין שהחיים הנוחים שלנו הם מאוד לא מובנים מאליו ואנחנו נגיע לבקר בארץ"

דוגמה יפה נוספת לפעילותה החשוב, ניתן לראות בפעילות שקיימה גנני בהקמת הארגון הנשי ACWI American Christian women for Israel) שמורכב מנשים נוצריות ברחבי העולם שמעוניינות לתרום ולעזור למדינת ישראל. שלאחרונה פתח ארבעה סניפים חדשים בארה"ב. באירוע הפתיחה של הסניף ביוסטון לפני שבועיים פגשה גנני את הנשים שמתגוררות שם ופועלות בכל יום למען ישראל. באירוע הפתיחה, הנשים שכל כך התרגשו מפעילותה המסורה של גנני למען ישראל, חגגו איתה את הקמת הסניף החדש והכתירו אותה בכתר שקשור למסורת המקומית ומסמל את הכבוד וההערכה של הנשים הללו לדבורה גנני. היא גם חזרה ארצה גם עם תרומה מכובדת של נשים אלה.

למה הנוצרים האוונגליסטים כל כך אוהבים את ישראל? "לאוונגליסטים יש אמונה במילה הכתובה בתנ"ך שבו מצוינת במפורש המחויבות של אלוהים לעם ישראל ולארץ ישראל. חזרת היהודים לישראל היא בעיני האוונגליסטים אחד השלבים להגשמת הנבואה של ישו והבאת גאולה לעולם. אפשר לגחך על או להתווכח על חזון או על היעד הסופי בתכנית הגאולה ולשאול אם הוא תואם את האינטרסים של המדינה היהודית בסופו של דבר אבל, בפועל כיום האמונה האוונגליסטית מתרגמת לתמיכה לא רק כלכלית אלא גם לתמיכה פוליטית גדולה במדינת ישראל."

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close