חדשות טובות

מביאים את איטליה לישראל

הקורונה תפסה אותי בשיא ההכנות לקראת עונת טיולי הקיץ. אני מאלה שנבלמו בבת אחת מ–100% תעסוקה ל–0% – בתחילת מרץ כבר הייתי אמור לצאת לסיציליה כדי להכין טיול של 2 קיבוצים, ובכלל שנת 2020 היתה אמורה להיות שנת שיא אצלי של כמות טיולים ושל הופעות עם סיפורים ברחבי הארץ. אלא שכל מי שעוסק בתיירות יוצאת ובתיירות בכלל, מצא עצמו עומד בפני שוקת שבורה ולמעשה הפכנו להיות השקופים של משבר הקורונה, עם אפס תחזית מתי נוכל לחזור לעבודה.

יחד עם זאת, אנחנו מדריכי הטיולים, מחויבים כל הזמן "לחשוב מחוץ לקופסה", כי במהלך טיולים אנחנו נתקלים בדברים בלתי צפויים, ורבים מאיתנו פיתחו מיומנות של מציאת פתרונות, על מנת לאפשר לטיול להמשיך ולהתקדם על פי התכנית. במקום לשבת בבטלה בביתי שבקיבוץ ולהמתין שהמצב יחזור לקדמותו, החלטתי לעשות מעשה: אמרתי לעצמי שמכיוון שבתקופה הקרובה אני לא יכול לקחת ישראלים לאיטליה שאני כל כך אוהב, אביא את איטליה לבתי הישראלים, תוך שמירה על כל מגבלות הקורונה.

פניתי לידידי, בני בן ישראל, והצעתי לו את הרעיון. בני גם הוא מדריך באיטליה, היה טייס בחיל האוויר, עבד שנים רבות באיטליה, למד שם בישול והגיע בתכנית מאסטר שף למקום החמישי. הוא בשלן אדיר, שף אמיתי. בן ישראל נענה בשמחה להצעה וביחד הכנו תכנית ותפריט שאותם אנחנו מציעים לאלה שרוצים לחוות את איטליה אצלם בבית.

אנחנו מגיעים לבתים עם כל המצרכים, בני מבשל הכל במקום ומכין ארוחה מעולה שכוללת 5 מנות, בדיוק כמו שהאיטלקים אוכלים ואני מספר סיפורים משעשעים מחוויות שלי באיטליה, כמו מה שקרה לי עם מאפיונרים בסיציליה, על איך כותבים חשבונית בנפולי, על הכנסייה שבה מתפללים בעברית ועוד. אנו מביאים עמנו גם יינות איטלקיים משובחים, משמיעים מוזיקה איטלקית ומעניקים חווייה איטלקית שנמשכת כ–3 שעות.

התחלנו עם היוזמה לפני כמה שבועות ומתברר שיש התעניינות רבה. אנו מקבלים הרבה טלפונים, רבים מבקשים פרטים וכבר יש לנו הזמנות לאירועים. יש כאלה שחוגגים ימי הולדת לבני זוג, יש כאלה שמזמינים את המשפחה הקרובה לחוויה שאנו מציעים ואפילו הזמינו אותנו כמתנת הפתעה לזוג שעומד להתחתן.

האמת היא שאנחנו באמת ממציאים את עצמנו מחדש. אמנם גם ביומיום בני עוסק באוכל ומלמד בישול איטלקי ואני מספר סיפורים, אבל השילוב של שנינו הוא משהו חדש שמציע פתרון נהדר לאלה שבתקופה הזו ממעטים לצאת ולבלות. אנו מתאימים את התפריט להעדפות של הלקוחות, יש כאלה שמזמינים אותנו לערב, יש כאלה שמעדיפים בצהריים, יש שמעדיפים צמחוני ויש שרוצים בשר, דגים או פירות ים. אנו פתוחים וגמישים לכל מה שרוצים. גם כשרות היא אופציה, כשאנו מגיעים לבתים אני הרי משתמש במטבח הקיים ובכלים של הבית, כך שאין כל בעיה.

למרות שהאירוע נמשך כ–3 שעות, בד"כ רוצים שנשאר עוד קצת, לספר עוד סיפור, לטעום עוד יין או משהו מעניין שבני מכין. אנחנו עושים הכל כדי שהאירוע יהיה מוצלח ושמח, נותנים את כל הלב והנשמה והאנשים מערכים את זה. אין לנו מושג מתי יפתחו לנו בחזרה את השמיים, הם לא נסגרו לנו – הם נפלו עלינו, אבל אנחנו מרימים אותם!

5 1 vote
דירוג הכתבה
תגיות

חיים קומניץ

חיים קוזניץ (65), תושב זיקים, הוא מדריך טיולים בחו"ל מהידועים בארץ, בעל פינה קבועה של סיפורים בגל"צ בתוכנית של שמעון פרנס שמשודרת בימי שישי, מחבר הספר "מה שקורה בחו"ל נשאר בחו"ל", ומופיע עם סיפוריו ברחבי הארץ. ניתן לפנות אליו בטלפון 0505245480 או במייל [email protected]
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close