חדשות טובותצרכנות חיובית

לוח שנה חדש וטוב במיוחד!

אמנם בימים אלה התאריך החשוב הקרוב ביותר הוא הבחירות אך יש מי שכבר התחילו להתכונן לראש השנה העברי שיחד איתו מגיעים לשולחננו גם לוחות השנה החדשים. עבור כל מי שעובד במשרד לוח שנה שולחני הוא אחד מאביזרי החובה ויש כמובן מי שמעדיפים לתלות את הלוח על הקיר - וכאן לא מדובר רק על ציוד מקצועי אלא על אביזר שימושי לכל. קיים מגוון גדול של לוחות שנה שניתן לבחור לפי עיצוב גודל ומחיר אך הפעם בחרנו להציג לכם לוח שנה חדש ומעצים- תרתי משמע!

עמותת "ילדים בסיכוי"שמסייעת לשיפור חייהם של ילדים בסיכון החיים בפנימיות, כך שיזכו לסיכוי לחיים טובים יותר, מוציאה יחד כל שנה בשיתוף פעולה עם ילדי הפנימיות לוח שנה מיוחד, שכל ההכנסות ממכירתו מיועדות לפעילויות העמותה. השנה הלוח החדש כולו בסימן העצמה נשית והוא נוצר יחד עם נערות פנימית עדן,- פנימייה לבנות בלבד שהוצאו מהבית בשל חוסר תפקוד הורי מורכב וקשה במיוחד.

עדי ניר, סמנכ"לית שיווק ופיתוח משאבים בעמותת 'ילדים בסיכוי' צילום לירון ויסמן

עדי ניר, סמנכ"לית שיווק ופיתוח משאבים בעמותת 'ילדים בסיכוי' מספרת כי מדובר במסורת שנתית "מידי שנה צוות השיווק של העמותה עושה סיעור מוחות הרבה לפני החגים, בכדי להציע כל שנה לוח שנה אחר, ייחודי, מעוצב, שימושי וכמובן חברתי, כשבכל פעם הנושא והעיצוב משתנה בהתאם לקונספט שנבחר. השנה הובילו את הפרויקט שתי נשים מלאות עוצמה ויצירתיות בעצמן – מוריה קימרלינג שגב, שהגתה את הרעיון, ויחד עם רוזית הוכברג כהן הפכו עולמות כדי שנוכל להשיג את התרומה הגדולה ביותר שניתן לרווחת הילדות הגדלות בפנימייה"

העצמה נשית אמיתית

"השנה בחרנו להאיר את הזרקור על נשים מעוררות השראה מתחומים שונים, שמהוות מודל לחיקוי עבור ילדות וצעירות, ולמעשה לכל אחד, בעצם ההליכה אחרי החלום שלהן והעוצמה שהן משדרות". מסבירה ניר ומוסיפה. "בהמשך, בחודש דצמבר יתקיים גם אירוע ההתרמה השנתי שלנו בהיכל התרבות בתל אביב וגם הוא יוקדש השנה לילדות וצעירות באמצעות הענקת הבמה לזמרות ישראליות מובילות, שסללו לעצמן את הדרך בכישרון ועמל רב, ומהוות דוגמא, השראה והעצמה".    

איור של גל גדות בלוח שנה נשי ומעורר השראה של עמותת ילדים בסיכוי שאיירה לינור שרצר

איך הנושא מתקשר לילדים בסיכוי? "עמותת 'ילדים בסיכוי', מסייעת מעל 33 שנה לאלפי ילדי פנימיות וצעירים ללא עורף משפחתי בישראל. בניהם ישנן כמובן ילדות נערות וצעירות רבות שנאלצו לצאת מביתן והן גדלות בפנימיות." היא מסבירה. "חשוב לנו לחזק כל ילד אך השנה בחרנו להתמקד בהן. באמצעות הכנת לוח שנה נשי ומעורר השראה המציג בכל חודש דמות נשית אחרת שבכוחותיה פרצה גבולות והגיעה להישגים, אנו מבקשים להעצים, לדחוף קדימה, להעניק כוח וחיזוקים לכל אחת ואחד".  

להכנת לוח השנה היו שותפות נערות מפנימית 'עדן', פנימייה לבנות בלבד בעוטף עזה, שהוצאו מהבית בשל חוסר תפקוד הורי מורכב וקשה במיוחד. הנערות נהנו מסדנה להעצמה, דרך סיפורן של 13 הנשים פורצות הדרך שהשתלבו בלוח השנה – מגולדה מאיר, דרך גל גדות, יעל ארד, ליא קניג, עדה יונת, קרנית פלוג, רונה רמון ז"ל, בלייניש זבידה, דנה אינטרנשיונל, נטע ברזילי, לוסי אהריש מרים בן פורת, רמה בורשטיין, שללא ספק כל אחת מהן היא מודל לחיקוי ולהשראה. בלוח עצמו שולבו משפטים שציינו הנערות אודות הנשים שגם הם עצמם מעוררי השראה לכל מי שיצפה בהן. לדוגמא בהקשר ללוסי אהריש נכתב המשפט: "לוסי תמיד אומרת את האמת, גם כאשר האמת היא מורכבת. ולוחמת עבור עולם טוב יותר" מעין סגירת מעגל של העצמה נשית "הרעיון הוא להעצים כל ילד/ה/ נער/ה/ איש/ה למשך כל השנה , בזכות ההשראה וההעשרה שמביא הלוח וביתר הפעילויות בעמותה שבעקבותיהן הנערות יוכלו יותר להאמין בעצמן ויפתחו שאיפה ללכת אחרי החלומות שלה ולהגשים אותם".

לוח השנה שמעצים נשים למען ילדים בסיכוי

האם הנשים שנבחרו היו מעורבות? "קיבלנו אישור מכל אחת מהנשים או ממי שמייצג אותן במידה והן אינן בחיים. הן עצמן לא היו מאד מעורבות ביצירה של הלוח עצמו איירה ועיצבה בכישרון רב לינור שרצר המוכשרת מטעמנו שציירה את הדיוקנים שלהן מתמונה ששלחו, אך כולן התרגשו מאוד מעצם בחירתן כנשים המהוות השראה לילדות ונערות בסיכון. רובן התעניינו מה מטרת העמותה ואילו פעילויות ותכניות היא מקיימת עבור אותם ילדים וילדות שגדלים בפנימיות וזקוקים להגנה, תמיכה וחיבוק אוהב".

למה משמש הכסף בפועל?

"כל ההכנסות מרכישתו של לוח השנה ע"י חברות, ארגונים ואנשים פרטיים, הן קודש להמשך קיומן של התכניות שהעמותה מפעילה עבור הילדים בפנימיות וכן עבור הצעירים מגיל 18 שזקוקים להכוונה ליווי ותמיכה בכל היבטי החיים בניהם: אפוטרופסות, הורים שותפים, משפחות מלוות, גשר לעצמאות, מרכזיה חינוכית, הכנת מסיבות בני ובנות מצווה, ציוד לילדים, אירועים סיורי תרבות וכיף ועוד. מאד משמח שלוח השנה נוגע בהמון אנשים שמאד מפרגנים ומתלהבים, נהנים לרכוש אותו כמתנה יפה ושימושית, שבצידה כמובן תרומה למטרה חשובה".

כבר פועלים לקראת הדבר הבא

בימים אלו כבר שוקדים בעמותה במרץ על האירוע הבא מופע התרמה מיוחד שיערך ב-2.12 בהיכל התרבות.  הזמרות המובילות בישראל נפגשות יחד על במה אחת למען מטרה חשובה מאין כמותה – מתקבל המופע הגדול והחשוב של החורף. "הבמה שלך" הוא מופע התרמה מיוחד למען ילדות וצעירות הגדלות בפנימיות, בהפקתו המוזיקלית של דני רובס, ובו משתתפות 12 זמרות מובילות מהמיטב של המוסיקה הישראלית. לפי סדר א'-ב': אילאיל, אסתר רדא, אפרת גוש, דנה אינטרנשיונל, דנה ברגר, לאה שבת, מאיה בוסקילה, נרקיס, ספיר סבן, קרולינה, רונה קינן וריקי גל.

רונה רמון ז"ל בלוח שנה נשי ומעורר השראה של עמותת ילדים בסיכוי שאיירה לינור שרצר

כל זמרת תבצע במהלך הערב שיר אחד שלה ודואט עם אחת מזמרות המופע בו תבצענה שיר ממיטב הקאנון של הזמר העברי בעיבוד מוזיקלי מיוחד. את המופע תנחה הדר מרקס והוא יועבר בשידור חי בגל"צ.
יהיה מופע מוסיקלי מאד מושקע ומרגש עם אמירה נשית חזקה. בכרטיס אחד יוכלו להנות מערב ייחודי של מוסיקה משובחת ותרומה מכל הלב למען מטרה מאד חשובה לילדים שמגיע להם סיכוי לחיים טובים יותר . לפרטים נוספים  https://event.yeladim.org.il/

החדשות הטובות בהקשר ללוח השנה הן שכבר נמכרו למעלה ב20,000 עותקים ונשאר מלאי קטן יחסית. אבל אם בכל זאת יש עוד עניין לרכוש לוחות שנה לחברות וארגונים ניתן ליצור קשר בלינק ובמידה וכמות הפניות תהיה מספקת יופקו לוחות שנה נוספים. ניתן להתרשם מכל העיצובים המרהיבים של הלוח בלינק

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close