שיא ישראלי חדש בתרומת דם באירוע יחיד!!

בחטיבה המרכזית שומרון נשבר השבוע השיא הישראלי לאיסוף תרומות דם באירוע אחד! באירוע שהתקיים אתמול (א) ביוזמתו של מפקד החטיבה המרחבית שומרון אל"ם שגיב דהן. הותרימו במהלך 12 שעות לא פחות מ-1,547 מנות דם להצלת חיים שיוכלו לסייע להצלת חייהם של 4,641 בני אדם" בכך, נשבר בגדול השיא הישראלי שעמד על 780 מנות דם בהתרמה אחת.

במסגרת המבצע הרחב, הוצבו יותר מ-80 עמדות התרמת דם של מד"א ברחבי הבסיס, שאוישו על ידי יותר ממאה מתרימים מקצועיים ממד"א, בהם חיילים מתרימים מגדוד המילואים של יחידת שרותי הדם של מגן דוד אדום.

מנהל מחלקת התרמות דם במדא ליאור אלטמן, ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן ומחט שומרון אלם שגיב דהן – צילום דוברות מדא

לדברי מנהל מחלקת התרמות דם ארצי בשירותי הדם של מד"א, ליאור אלטמן:  "אנחנו מודים לאזרחים, לחיילים ולשוטרים הרבים שהגיעו לתרום דם, וכל זאת על מנת להעלות את מלאי הדם עבור אזרחי ישראל. שיתוף הפעולה בין חטמ"ר שומרון, המועצה האזורית שומרון ומגן דוד אדום מחמם את הלב, ונועד להעלות את המודעות לתרומות דם. אני שמח שהצלחנו להגיע ליעד ולשבור את השיא. אני מודה למתרימי הדם של מד"א שעמלו במשך 12 שעות והתרימו יותר מ-1500 מנות דם, אשר הגיעו כבר בשעות הלילה למעבדות שירותי הדם של מד"א, עברו תהליכי הכנה לשימוש והופרדו למרכיבי דם, כך שכל מנה תוכל לסייע להצלת חיים של שלושה פצועים וחולים".

ההגעה להישג המשמעותי התאפשרה בזכות שיתוף הפעולה המלא מצד צה"ל והחטיבה המרחבית שומרון, ומהמועצה האזורית שומרון וראש המועצה יוסי דגן, שדאגו לפרסום אירוע ההתרמה בקרב תושבי המועצה, ולהעמדת אוטובוסים שהסיעו ללא תשלום את המתנדבים התורמים אל הבסיס.

בין התורמים היו מאות חיילי צה"ל, אזרחים רבים תושבי השומרון, תלמידי תיכון ותלמידי ישיבות מאיתמר, ברכה, אלון מורה ועוד. רבני השומרון, בהם הרב אליקים לבנון, באו לעודד ולהסביר על חשיבות תרומות הדם.  

מפקד הישד אלם במיל' מיקי זייפה – צילום דוברות מדא

לדברי מפקד גדוד שירותי הדם המטכ"לי, אל"ם במיל' מיקי זייפה: "אנחנו מכפיל הכוח של מד"א בזמן חירום. הצטרפנו למד"א בהתרמת הדם בשומרון, התרמת דם שכמותה אני לא זוכר שאירעה אי פעם במדינת ישראל. בהחלט אירוע שמחמם את הלב. הלוואי שלא נזדקק למנות הדם, אבל אם כן, אנחנו נבטיח יחדיו שיהיה לנו מספיק דם במדינת ישראל על מנת לטפל במי שיזדקק לכך".

תגיות

לתמיכה בפעילות האתר

₪6,102 גויסו מתוך ₪50,000

–אנא השאירו מספר טלפון באזור "תגובה" על מנת שנוכל לחזור אליכם לתמיכה לא מקוונת–

בחירת שיטת תשלום
פרטים אישיים

סה"כ תרומה: ₪5.00

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat