מבצע סבתא סורגת!

סבתא קלייר ריצמן והנכד חיא פלורשים עם 34 כובעים לפני שהגיעו לפלוגה

בקור המקפיא של ירושלים אמנם השלג לא נתפס עדיין, אבל אין ספק שעל החיילים המשרתים בעיר ובסביבותיה עברו ועוד יעברו כמה ימים ולילות קרים במיוחד. למפקד הטנקים בפלוגת כפיר בשיריון חיא פלורשים יש הגנה מחממת במיוחד בצורת כובע שסרגה לו סבתו קליר ריצמן.

הסבתות סורגות : מימין,פסיה בריל, וולפרט דינה, דוניה מאיר וקלר ריצ'מן

מנהגה של הסבתא לסרוג כובעים ומוצרי חימום אחרים מצמר לנכד שלה הוא לא מנהג חדש.

הכובעים כמעט מוכנים

קלייר שמתגוררת ב"נופי ירושלים" -בית הדיור המוגן המנוהל ע"י דייריו, גייסה לפעילות שזו לה השנה השלישית, עוד 8 סבתות נוספות מבית הדיור ויחד הן סרגו כובעי צמר מחממים לכל 34 חיילי הפלוגה. את הצמר הן קנו בעזרת בית הדיור שמימן את ההוצאות והן ישבו יחד ולחוד לסרוג את הכובעים. "נכון שאפשר לקנות היום כובע ב10 שקל אבל הכובעים האלה יותר מחממים" מסבירה קלייר. "לא רק הסריגה הצפופה מהצמר האיכותי אלא העובדה שמישהו הכין את הכובע במיוחד מוסיפה לחום וזה חשוב כדי שהחיילים שלנו ידעו וירגישו שאוהבים אותם וחושבים עליהם כל הזמן"

מימין דוניה מאיר קולר ריצמן

קלייר סורגת מאז שהייתה בת 5 במקלט מחוץ לגטו בבודפשט אישה מבוגרת שחיה איתה במקלט במשך 6 שבועות, לימדה אותה לסרוג וזה עזר להן להעביר את הזמן יחד במקלט. היא לא יודעת מאיפה היה לה צמר אבל היו לה מסרגות והן סרגו יחד קרדיגן. "אני לא סורגת מקצועית אבל אני אוהבת לסרוג וזה מזכיר לי את הטוב שיש באנשים גם כשהמצב בחוץ קשה אפשר למצוא חום"

לפני שלוש שנים כשחיא הנכד של קלייר הגיע לפלוגה עם כובע שהיא סרגה לו. בעקבות גל הקנאה שחווה מקרב החברים התנדבה הסבתא לסרוג כובעים לשאר החיילים בפלוגה – כדי לעמוד במשימה בזמן קצר מועד, הפכה המשימה לפרויקט קבוצתי ולמסורת.

בעוד מספר ימים יעשו הכובעים את דרכם לחיילים. בשנה שעברה חיילי הפלוגה השמחים, לא יכלו שלא להתרגש מהמחווה המרגשת והמחממת -תרתי משמע ושיגרו לסבתות מכתב תודה והוקרה עליו חתמו כל חיילי הפלוגה וגם צירפו תמונות ואת סרטון הווידאו המרגש- מעניין מה יעשו החיילים השנה?!

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
WhatsApp chat