מבצע סבתא סורגת!

סבתא קלייר ריצמן והנכד חיא פלורשים עם 34 כובעים לפני שהגיעו לפלוגה

בקור המקפיא של ירושלים אמנם השלג לא נתפס עדיין, אבל אין ספק שעל החיילים המשרתים בעיר ובסביבותיה עברו ועוד יעברו כמה ימים ולילות קרים במיוחד. למפקד הטנקים בפלוגת כפיר בשיריון חיא פלורשים יש הגנה מחממת במיוחד בצורת כובע שסרגה לו סבתו קליר ריצמן.

הסבתות סורגות : מימין,פסיה בריל, וולפרט דינה, דוניה מאיר וקלר ריצ'מן

מנהגה של הסבתא לסרוג כובעים ומוצרי חימום אחרים מצמר לנכד שלה הוא לא מנהג חדש.

הכובעים כמעט מוכנים

קלייר שמתגוררת ב"נופי ירושלים" -בית הדיור המוגן המנוהל ע"י דייריו, גייסה לפעילות שזו לה השנה השלישית, עוד 8 סבתות נוספות מבית הדיור ויחד הן סרגו כובעי צמר מחממים לכל 34 חיילי הפלוגה. את הצמר הן קנו בעזרת בית הדיור שמימן את ההוצאות והן ישבו יחד ולחוד לסרוג את הכובעים. "נכון שאפשר לקנות היום כובע ב10 שקל אבל הכובעים האלה יותר מחממים" מסבירה קלייר. "לא רק הסריגה הצפופה מהצמר האיכותי אלא העובדה שמישהו הכין את הכובע במיוחד מוסיפה לחום וזה חשוב כדי שהחיילים שלנו ידעו וירגישו שאוהבים אותם וחושבים עליהם כל הזמן"

מימין דוניה מאיר קולר ריצמן

קלייר סורגת מאז שהייתה בת 5 במקלט מחוץ לגטו בבודפשט אישה מבוגרת שחיה איתה במקלט במשך 6 שבועות, לימדה אותה לסרוג וזה עזר להן להעביר את הזמן יחד במקלט. היא לא יודעת מאיפה היה לה צמר אבל היו לה מסרגות והן סרגו יחד קרדיגן. "אני לא סורגת מקצועית אבל אני אוהבת לסרוג וזה מזכיר לי את הטוב שיש באנשים גם כשהמצב בחוץ קשה אפשר למצוא חום"

לפני שלוש שנים כשחיא הנכד של קלייר הגיע לפלוגה עם כובע שהיא סרגה לו. בעקבות גל הקנאה שחווה מקרב החברים התנדבה הסבתא לסרוג כובעים לשאר החיילים בפלוגה – כדי לעמוד במשימה בזמן קצר מועד, הפכה המשימה לפרויקט קבוצתי ולמסורת.

בעוד מספר ימים יעשו הכובעים את דרכם לחיילים. בשנה שעברה חיילי הפלוגה השמחים, לא יכלו שלא להתרגש מהמחווה המרגשת והמחממת -תרתי משמע ושיגרו לסבתות מכתב תודה והוקרה עליו חתמו כל חיילי הפלוגה וגם צירפו תמונות ואת סרטון הווידאו המרגש- מעניין מה יעשו החיילים השנה?!

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close