חדשות טובותצרכנות חיובית

צרכנות חיובית בימי קורונה

אם בימי שגרה לא מובן מאליו שעסקים מקדישים מהרווחים שלהם לטובת גופים חברתיים הרי שהשנה כשהמשק כולו במצב קשה הדבר עוד יותר לא מובן מאליו מתמיד. ולכן מעבר לחשיבות לרכוש מוצרים מחקלאים ומעסקים ישראליים הפעם עוד יותר מתמיד חשוב לעשות את הרכישות מאותם העסקים שלמרות הקושי זוכרים כי יש מי שמצבם קשה אפילו יותר ומקדישים מרווחיהם עבורם.

אחת הדוגמאות מעוררות ההשראה שלמרות המצב לא חושבות רק על הישרדות אלא ממשיכים בתכנית התרומות המקורית שעליה החליטו עוד לפני החג היא קב ויתקין -שמעבר להיותו יקב ירוק ,הפועל למען הסביבה ולמען העתיד והאקולוגיה והקיימות הינם ערכים מובילים בתפקוד היומיומי שלו דרך הפרדת חומרים למחזור והעברת פסולת הייצור (שזרות, קליפות, חרצנים) לרפתות כמזון לפרות, המשקעים שנותרים בסיום התסיסה משמשים לדישון הכרמים, ערכים נוספים חברתיים של תרומה לקהילה מהווים גם הם נדבך מהותי בפעילות הייקב.

שרונה פז בלוגולובסקי מכפר ויתקין, בעלים ומנכ"לית היקב, שיחד עם בעלה דורון ואסף פז אחיה הקימו יחד את יקב ויתקין ב-2002. שרונה בוגרת לימודי אדריכלות, ואחראית על תכנון מבנה היקב ומרכז המבקרים וכבתפקידה כמנכ"לית היקב , אחראית על כל הנושאים ביקב שאינם קשורים ישירות ביצירת יין.

י

שרונה פז בלוגולובסקי מנכ"ל ייקב ויתקין

לדברי שרונה , "כבר מספר שנים אנו  יוצרים חיבור עם ארגון שקרוב ללבנו ותורמים חלק מהרווחים לארגון. לפעילות של עמותת רוח נשית התוודענו רק לאחרונה, לנוכח העלייה המשמעותית במקרי האלימות במשפחה ובשל מצב החירום , החלטנו ביקב ויתקין להרחיב בפסח הזה את שיתוף הפעולה עם עמותת "רוח נשית", עמותה ללא מטרות רווח המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, לצאת ממעגל האלימות ולהתחיל בחיים חדשים.

על כל יין מסדרת מסע ישראלי שיימכר (בנפרד או במארז) יועברו 10-7 שקלים לעמותת רוח נשית. מארזי היין השונים כוללים מבחר יינות (מסדרת מסע ישראלי ומסדרות אחרות) וחלקם מכילים גם  שוקולד, שמן זית מסיק מגל, מסמני כוסות וסלי פיקניק (140-600 ש"ח למארז).

יין מסע ישראךי- ייקב ויתקין

"השנה הכנו קטלוג מהמם ותעודות תרומה שמצורפות למארזים ועם פריצת משבר הקורונה כל הזמנות המארזים מהארגונים הפסיקו בבת אחת. כשראינו שהפעילות הזו כמעט אבודה לחג הזה חיפשנו דרכים נוספות למכירות שיאפשרו לנו לתרום בכל זאת. במקביל התחלנו לקדם את החנות המקוונת שלנו ואז נולד הרעיון: לתרום לעמותה לא רק מהמארזים אלא מכל ההזמנות בחנות המקוונת. אנשים שנמצאים בבית ורוצים לקבל יין ישירות הביתה שמחים גם לתרום בדרך וכך כולם מרוויחים."

תעודת תרומה המתווספת לכל רכישת יין

איך עלה הרעיון??

"בכל חג בשנים האחרונות אנחנו יוצרים חיבור עם ארגון שונה ותורמים חלק מהרווחים לארגון. לאחרונה התוודעתי לאחרונה לעמותה בעקבות הכרות אישית עם אישה שהופנתה לעמותה ונעזרה בה , ומאוד אהבתי את הדרך שהעמותה עושה למען הנשים שנמצאות במעגל האלימות ונותנות להם כלים להוציא את עצמן מהמעגל. לנוכח העלייה המשמעותית במקרי האלימות במשפחה ובשל מצב החירום שנוצר במשק החלטנו שחשוב מאוד להקדיש להן את התרומה דווקא השנה."

להזמנות באתר : 09-8663505 מייל: wineandmore@vitkin-winery.co.il

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
רון
רון
7 months ago

כל הכבוד!
עשייה יפייפיה וחשובה לחברה

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close