חדשות טובותצרכנות חברתית

מוצרי הלבבות שמצילים לבבות

אם לא ניצלתם את פתיחת המשק ואת יום הבחירות ואתם מחפשים מתנה מיוחדת לחג או באופן כללי לרכוש מוצרים עם משמעות וגם עם ערך חברתי גדול - כדאי לכם לבקר בחנות הלבבות המיוחדת של נטע

נטע ויל, (40) מת”א, יזמית חברתית ואשת תוכן יצירתי חובבת צילום שהחלה לצלם לבבות את הלב הראשון פגשה בדרום תל-אביב, בשנת 2013 מאז פגשה מעל 700 לבבות ומיד צילמה אותם, מן אינסטינקט שכזה שאמר לה לתעד ולנצור את הרגע. מאחורי כל לב שצילמה קים גם סיפור מרגש שהיא מתחברת אליו גם ברמה הרגשית בנוסף לרמה הוויזואלית החיבור בא לידי ביטוי בתמונות שהיא מצלמת.

באפריל 2020, סגר הקורונה הראשון, נטע החליטה לקחת את המסע האישי שלה ולשתף אותו עם העולם. בתור התחלה היא הקימה קבוצת פייסבוק בה החלה לפרסם את צילומי הלבבות שצילמה והזמינה אנשים להצטרף. הקבוצה גדלה עם עוד ועוד עוקבים שמפרסמים לבבות באהבה גדולה. 

“האירוע המשמעותי ביותר היה ניתוח הלב של אבא שלי באוקטובר 20, שכלל החלפת עורק ראשי ומסתם ונמשך באשפוז של חודשיים ארוכים. בעקבות הניתוח החלטתי שאני רוצה לסייע לנפגעי לב ובמיוחד לילדים עם בעיות לבביות ולחבר את מסע הלבבות שלי לתרומה חברתית. חבר טוב, רופא בהתמחות, המליץ לי לפנות לעמותת הצל ליבו של ילד, ומיד פניתי אל המנכ”ל בפייסבוק, שלחתי לו הודעה והסברתי הכל.

המנכ”ל הפנה אותי ליד ימינו דיברנו בטלפון, קבענו פגישת זום, וכל זה כשאבא שלי מאושפז באיכילוב לאחר ניתוח הלב. בפגישת הזום הראשונה הסברתי הכל עם מצגת מרגשת ומאז אנו בונים את מערכת היחסים הלבבית הזו. במקביל התקבלתי לתכנית של גוגל וויקס למען עסקים בה למדתי כיצד בונים אתר וחנות אונליין.

לוח השראה ומבחר מבחר מוצרים חדשים בחנות הלבבות החברתית Sharing Hearts IL

חנות הלבבות האישית של נטע הושקה בינואר 21 והיא כללה מוצרים מגוונים שכוללים את צילומי הלבבות שלה בניהם ניתן למצוא צילומי לב ממוסגרים, לוח השראה שנתי – מארז מעוצב של 12 גלויות השראה עם צילומי הלבבות שלה ובהן מקום לכתוב את המטרות והיעדים לכל חודש, שומר מסך מעוצב, הדפסים על קנבס בשבועות האחרונים לכבוד הפסח נוספו לחנות גם מבחר מחברות, תיק, בד וכוסות מודפסים חדשים שיכולים להיות מתנה מופלאה לחג ולכל מטרה. מחירי המוצרים בחנות נעים בין 25-130 ₪ ומכל מכירה מועברים 10 שקלים לעמותת “הצל ליבו של ילד”

הצל ליבו של ילד” היא ארגון לא ממשלתי בינלאומי שפועל ללא מטרות רווח החל משנת 1996. בסיסו של הארגון ממוקם בישראל אך הוא פועל ברחבי העולם ובעל סניפים בשנים עשר מוקדים נוספים בארצות הברית, בריטניה, קנדה, צרפת, הולנד, גרמניה, שווייץ, אוסטרליה, דרום אפריקה, גאנה, וייטנאם וקניה. הארגון עוסק במיזם הומניטארי בינלאומי, המאתר ילדים ממדינות מתפתחות הזקוקים לניתוחי לב מצילי חיים, במטרה לספק להם טיפול ומעקב רפואי. הצלת לב של ילד כרוכה במשאבים כספיים לא מבוטלים ונאמדת בסך של כ 15,000$ ( כ- 53,000 ש”ח). מאז הקמתו ועד היום נבדקו לצורך קבלת טיפול ששת אלפים ילדים, על ידי רופאי הארגון.

חנות הלבבות של נטע

בהמשך לפתיחת האתר המסחרי, יצאה נטע לעצמאות לראשונה בחייה אחרי 20 שנות עבודה כשכירה בארגונים חברתיים וציבוריים גדולים, בהם עבדה בתפקידי ניהול פרויקטים פיתוח תוכן הפקה וגיוס כספים, וזאת מתוך חיבור עמוק לתרום לחברה. בין הארגונים: המרכז הבינתחומי הרצליה, אקו”ם, ויצו ישראל, עמותת קרן רמון ע”ש אילן ואסף רמון, המכון הטכנולוגי חולון – הפקולטה לעיצוב ועוד.

כחלק מהשקת האתר ולאור פעילותה החברתית הענפה החלה גם לפנות לחברות גדולות במשק כדי שירכשו מתנות חברתיות לעובדים. “המטרה שלי לחבור לחברות מסחריות, גופים ציבוריים וחינוכיים ולייצר שיתופי פעולה בפן החברתי.   במיוחד עכשיו, כאשר העולם מתמודד עם השפעות הקורונה והשפעות הבידוד החברתי והמרחק הפיזי, אני מוצאת את ההשפעה הרחבה והחיובית של מיזם זה. כולנו מתגעגעים למגע לחום לקרבה וזקוקים לאהבה. אני רוצה לעשות שינוי”.

3 3 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x