החיות הקסומות של סיגל

יחד עם תחילתה של שנת הלימודים החדשה בבתי הספר ובגנים, החל גם הביקוש לחוגים ולפעילויות מיוחדות לילדים בימי הולדת ובמפגשים בלתי אמצעיים. אין ספק שלקוסמים יש הרבה כבוד ברשימה המכובדת של המפעילים וגם לאנשים שמשלבים בפעילויות שלהם חיות. סיגל רגב- זאבי החליטה לעשות משהו חדש לגמרי וראשון מסוגו ומצאה דרך לשלב בין פעילות לילדים עם חיות שונות ובין קסמים- ולא אלו לא קסמים עם חיות אלא פעילות עם חיות קסומות!

כדי להבין קצת יותר לעומק את האהבה של רגב-זאבי בת 47, מת"א, לחיות צריך רק להיכנס לביתה. לאחרונה פתחה פנסיון לכלבים בדירה שבה היא גרה עם רז בעלה,שני ילדיהם איתי בן 8 ונטע בת 6 ושלל החיות הגדלות באהבה בבית בניהן ארנבות אנגורה, אוגרים סורים, עכברי פנדה בשלל צבעים, נחש כרחן תירס אדום , לטאת ג'קו מנומרת , זחלי קמח ותיקנים לוחשים- כן ג'וקים זו לא טעות!

סיגל רגב- חיות קסומות

הקשר של סיגל לבעלי חיים החל בילדות כשאמה המורה לביולוגיה הייתה מביאה הביתה המון בעלי חיים הביתה והיא יחד עם אחותה ואחיה הקטנים ממנה גידלו בעלי חיים מכל הסוגים. בהמשך אחרי תואר במשפטים עסקה בשירות שב"ס במערך תעסוקה שנותן מענה לתעסוקת אסירים בכותלי בית הסוהר "הייתי אחראית על כתיבת החוזים בין היזמים לשירות ולעתירות אסירים. עבדתי תחת המחלקה המשפטית. יעוד ציבורי גדול אבל לא הרגשתי מספיק מדויקת. אחרי ארבע שנות עבודה עמוסות, חיפשתי משמעות יותר גדולה לעבודה ובכלל בחיים", היא מספרת.

התפנית בחייה בגיל 30 כשנפרדה מבין זוג ובמקביל גם מהשרות ועברה לעבוד עם אביה בעסקים. "קניתי תוכי  מסוג קוקוטיל וחתולה והתאהבתי." היא נזכרת "מצאתי מודעת דרושים לעבודה בחוגים עם בעלי חיים לילדים, התראיינתי והתחלתי לעבוד.

"בחברה החזקתי מעמד שבועיים כשבסופם החלטתי שאני פותחת עסק עצמאי של מופעים לילדים עם חיות שקראתי לו חיות מדברות". וסיגל ממשיכה ברצף לספר כי המופע הראשון שלה היה אצל שכן שחגג לבנו בן ה5 יום הולדת ובדיוק באותו היום נולד לאחותה בן בחודש השישי להריון. היא מספרת "לאחותי נולד אור ולי נולדה ההופעה של חיות מדברות ב -3/4 שעה של אושר ועונג בחגיגת יום הולדת לילד ,הרווחתי 300 שקל ולא הייתה מאושרת ממני."

כבר בשבוע הראשון הופיעה בקניון גן העיר בתל אביב וכעבור חודש חברה שלה חגגה יום הולדת לביתה עם מפעילה שעשתה קסם עם מטרייה ומטפחות צבעוניות והיא הבינה שהיא רוצה בנוסף לעבודה עם בעלי החיים גם להיות קוסמת לילדים. "בסוף יום ההולדת שוחחתי עם המפעילה והיא שמחה לתת לי את הטלפון של זאביק, מקונץ שהפך מאז להיות המנטור שלי לקסמים התחלתי להתאמן בקסמים הצטרפתי לאגודת הקוסמים ואחרי חצי שנה שיניתי את השם של המופע והתחלתי לשלב במופעים גם קסמים כקטעי מעבר."

חיות קסומות

השם שבחרה סיגל למופע ולכלל הפעילות שהתפתחה מאז וכיום איננה רק מופעים אלא הרצאות ושיעורים בחברות וארגונים, בבתי ספר ובגנים וגם בבתי ספר של החינוך המיוחד שבהם היא מגיעה לפחות פעם בחודש  למופעי התנדבות לילדי חינוך המיוחד או לילדים חולים.

נחש כרחן תירס אדום – הפעלות ביום הולדת חיות קסומות

ומה קורה במופעים? "כל מופע מותאם לקהל ולמי שהזמין את המופע או ההרצאה. המשותף לכל המופעים הוא שכולם מופעים ייחודיים ומקורים עם חיות וקסמים- לא יחד חשוב להדגיש אלא משלבים אלמנטים מיוחדים כמו אש, נצנצים, חושך ופנסים, זכוכיות מגדלת, וכד' וגם אטרקציות עם חיות שונות. בכל מופע יש הרבה צבע, ותוכן שמשתנה"

היא מסבירה ומדגימה " ביום הולדת למשל, חשוב לתת לילד יום ההולדת להיות במרכז. כל 10 דקות יוצאת חיה עם אטרקציה כולל הסבר שלי עליה, הפעלה מצחיקה וייחודית מצחיקה עם ערכים חינוכיים של קרבה לטבע ואייך לנהוג בבעלי החיים שפוגשים בהם בכל מקום בסביבה. בין כל חיה אני מעבירה קסם בחלק מהמקרים אני הופכת את הילדים לקוסמים בהופעה בקטע מאוד מצחיק ? עם כובעים, גלימות ומקלות קסמים מיוחדים ומצחיקים כמו מים שנעלמים מכד וחוזרים אליו, או שאני מוציאה פתאום נייר מהפה, שק מתחלף והמון קסמי אש ? כמו ספר אש ודברים מופעים משק אש , כפפות אש וכו.
הילדים מקבלים בסוף פרס מקל קסמים."

הייחודיות של המופעים עם החיות היא שהם גם חינוכיים וגם בידוריים למרות זה לא קרקס עם חיות.
סיגל לוקחת את ההתנהגות הטבעית של בעלי החיים ומראה אותה, במופע. לדוגמא עכברי פנדה ,שרצים על הזרועות, אוגרים שרגילים לרוץ במחילות רצים במחילות שנבנו, במיוחד עבורם, הילדים הופכים לווטרינרים ובודקים ארנבת אנגורה שנראית כמו חתול פרסי. הנחש נכנס לבד לעשות אמבטיה , ורואים אותו עם פנסים בחושך לכל הילדים הלטאה המנומרת מפתיעה בשלל צבעיה והילדים כולם מקבלים זכויות מגדלת והופכים לחוקרים. אין רגע דל והופעה קצבית, מוסיקלית, מגוונת וצבעונית.

חיות קסומות -אין רגע דל

"אני ממש רוצה להכניס עוד חיה או עוד, קסם אבל ההופעה כ"כ מדויקת ואין אף פעם זמן לכל מה שיש לי להציע לילדים. הילדים אוהבים לראות את ההופעה שוב ושוב. ויצא כבר, שעשיתי לכיתה יומולדת שבוע אחר שבוע והיה נפלא. יש שילוב בין חיות מתוקות פרוותיות לבין חיות אקזוטיות המותרות לא חזקה בישראל וגם חרקים שהילדים כ"כ אוהבים את החיות מהקטנות והמפחידות"

באירועי חברה או בחגים בגנים או בחינוך המיוחד לדוגמא אני מתאימה את הפעילות למסרים חשובים מראש ובונה את הפעילות לפיהם" איזה מסרים למשל? "מסרים של חברות, מה שיוצא אני מרוצה, קבלת השונה כלי העבודה הם מצד אחד הקסמים ומצד שני החיות, שדרכם אפשר בעצם להעביר המון תוכן. במשך השנים עשיתי הצגות לילדים מה שיוצא אני מרוצה ומסע לארץ החיות האקזוטיות בכל הגנים בגבעתיים במסגרת סל תרבות"

"ילדים אוהבים ג'וקים האמהות קצת פחות" סיגל רגב

מאז המופע הראשון עברו 16.5 שנים וכל שנה ביום ההולדת של האחיין אור חוגגת סיגל יום הולדת גם לחברה. במשך הזמן החליטה לשחרר את התוכים אבל דווקא עם התיקנים היא נוחלת הצלחה גדולה. "מסתבר שהילדים אוהבים לפחד מאוד ויש כאלה שקונים ג'וקים ולא הורגים הילדים אוהבים ג'וקים האמהות קצת פחות…בכלל" היא מספרת "גיליתי שהילדים בחינוך המיוחד מעדיפים את בעלי החיים שיותר קשקשנים על פני בעלי החיים הפרוותיים (שבהם הילדים נהנים ללטף). התחלתי לגבש פעילות ובעתיד אני ארצה להפעיל תכנית שכבר התחלתי לעבוד עליה שמפתחת חשיבה מחוץ לקופסא"

ואיך כל זה קשור לפנסיון לכלבים?

הפנסיון הוא רעיון חדש שעלה בעקבות הרצון להביא עוד כלב הביתה אחרי שהכלבה שמופי הלכה לעולמה. הרצון לכלב נוסף הביא את הרעיון לארח כלבים וגם להתפרנס וזה פשוט מופלא הכי כיף בעולם מוציא מהילדים שלנו  רגשות ורוך שאנחנו לא הצלחנו להוציא מהם. זה בעצם פנסיון שמעבר לשמירה על הכלבים מעניק להם גם את המשחקים עם הילדים שמלטפים, מחבקים, אומרים מילות אהבה, מדברים, מספרים , משתפים , שמים את המזרנים לישון איתם פשוט אושר ונחת. הפנסיון רק חודשיים וכבר כל רגע נתון יש לנו אורח וזה פשוט אדיר כיף לעשות משהו מהלב"

איך המשפחה חיה עם החיות?ועכשיו פנסיון? לדבריה הם חולקים איתה את עולמותיה שהפכו כבר לעולמם עם השנים. "רז, בעלי הולך איתי לאורך כל הדרך עם השיגעונות של החיות והכלובים ליד החדר, שינה. וזה כיף לי"

ואיך זה משתלב עם העבודה שלך?

כלבים בפנסיון החדש של חיות קסומות

"זה מדהים – אני כותבת , מחייכת פה ואיזה כלב פודל ננסי חמוד בשם בובי מתלטף עלי. אין כמו מגע ואין כמו ליטוף היא משיבה "המוטו שלי זה באמת לחזור לבייסיק למגע, לחום שיש לנו סביבנו עם החיות או בני האדם להיות כמה שיותר עם ילדים כי הם מוארים, לנסות כמה שיותר להיות בעולם הדמיון, הצבע, השמחה והצחוק. וכשזה לא מצליח אז עושים קסם"

לפרטים נוספים בעמוד הפייסבוק

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close