חדשות טובות

מתחילים את שנת הלימודים בנגישות!

למעלה משני מיליון תלמידים החלו הבוקר את שנת הלימודים החדשה. אין ספק שמדובר בבשורה מרגשת במיוחד למשק כולו שמתחיל לחזור לשגרה לאחר חופש גדול ארוך וממושך. גם אנחנו לא יכולנו להתעלם מיוזמה מרגשת שצפויה לרגש גם את מי שלא חזרו היום לבית הספר

לכבוד פתיחת שנת הלימודים בסימן נגישות ופתיחות הפיקו בבית אבי חי סרטון לשיר אלף בית של נעמי שמר בשפת הסימנים. הסרטון הופק כחלק ממהלך כולל שהחל הארגון להפעיל לאחרונה להנגשת כל אירועי התרבות המקוריים שלו (ובעיקר לילדים ולמשפחות) בשפת הסימנים- לקהל כבד שמיעה.

לדברי יטבת פייראיזן וייל, ראש תחום תרבות ילדים ויצירה חדשנית בבית אבי חי "ההחלטה להנגיש את האירועים הגיעה מהרצון מצד אחד לאפשר לילדים שלא יכלו עד עכשיו לחוות את האירועים והמופעים שלנו להגיע. ומצד שני גם לפתוח  לילדים שומעים את העולם הזה"

איך עלה הרעיון להפיק את הקליפ?

"הילדה שלי עלתה היום לכיתה א. הרעיון להפיק את הקליפ בא מזה שליד הגן שלה היה גן לילדים עם צרכים מיוחדים והם התחילו לשחק ביחד בצורה ובנחת והיא ככה התחילה ללמוד על שילוב וחיבור וגם על שפת הסימנים ועל קשיי שמיעה והרעיון ליוזמה הזו ובעצם מהווה את השיא של אירועי הקיץ לילדים אצלנו – שכולם הונגשו ותורגמו וקיימנו הרבה מאוד סדנאות רקע על שפת הסימנים."

חן, אחת המדריכות שמלוות אותנו מאז שהתחלנו את המהלך לימדה את הילדים את שפת הסימנים בנוסף לעוד הרבה שירים ושבניהם גם השיר הזה. לכבוד תחילת השנה ושלום כיתה א למדנו כולם הורים וילדים את השיר ואז כל ילד צולם לקטע שלו"

גם נשיא המדינה ראובן רובי רבלין החליט לפתוח את השנה עם הקליפ המרגש והעלה פוסט מרגש שבו קרא לילדים ולהורים ללמוד דברים חדשים ולהיפתח למה שסובב אותם כדי לא להגיע עם דעות קדומות.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x