חדשות טובותיוזמות חיוביותסביבהצרכנות חיוביתתזונה

יוזמה מתוקה במיוחד- תרתי משמע!

משבת אפשר לאכול גלידה ולעזור להציל ילדים בקונגו

אם על כל ממתק או מעדן או מאכל שכולנו אוכלים ונהנים היה אפשר לתרום לטובת מי שלא שפר עליהם מזלם, וסובלים מרעב ומסכנת חיים זה היה מדהים נכון?

מסתבר שלא מדובר בחזון אחרית הימים, אלא ברעיון שכבר מיושם במספר מקומות וארגונים- אם כאלה שתורמים מזון שנשאר להם פיזית, ברמה היומית לטובת אנשים ועמותות כמו שעושים בשוק האוכל ברמת השרון בפרויקט "המקרר החברתי", ואם כאלה שתורמים מההכנסות שלהם לטובת ארגונים שפועלים להציל את האנשים ובע"ח בקונגו מרעב, כמו היזמה המתוקה (תרתי משמע), שתחל ב-16-2-19 בשעה 14:00 בגלידרייה Arte שבנחלת בנימין 11 בתל אביב.

Arte אמנות הגלידה נחלת בנימין 11 ת"א

הגלידרייה האיטלקית המעולה, שמייצרת את הגלידות והגרניטות שלה במקום, כל יום מחדש כבר אוטוטו 4 שנים, מאפשרת לאמנים ישראלים רבים להציג בקיר הגלריה שלה, תערוכות אמנות מתחלפות ללא תשלום כדי לעודד את היצירה והאמנות הישראלית. בנוסף, מדי פעם, מתקיימים אירועים והרצאות של אנשים שונים לקהל הרחב לטובת מטרות חשובות, כמו זו שתתקיים בשבת הקרובה ע"י אריאל קדם מייסד עמותת אפריקה 2030 שפועלת במטרה לסייע לאנשים בקונגו לצמצם את הפערים הגדולים הקיימים בין הפוטנציאל הגדול הקיים בטבע לבין העוני והרעב הגדולים שחווים בני האדם והחיות במדינה.

אריאל קדם מרצה לילדים על גורילות בקונגו

לדברי קדם "מי שרואה ומבין את המצב של האנשים בקונגו, לא יכול להישאר אדיש. אני מחובר לקונגו מאז שביקרתי בה לראשונה לפני הרבה שנים. ובזכות ההכרות שלי שם באדם מיוחד, שדואג לגורילות, הצלחנו יחד לייצר פעילות משותפת, שמאפשרת להציל אנשים ובעלי חיים ולשמה אנחנו פועלים לגייס כסף" קדם מעביר הרצאות ברחבי הארץ באוניברסיטאות, בתי ספר, גנים ומקומות עבודה שמזמינים אותו.

פחים לאיסוף בקבוקים חייבי פיקדון לטובת העמותה

בחודשים האחרונים, אף החל לעסוק בקדחתנות באיסוף בקבוקים חייבי פיקדון, ע"י מתנדבים ואנשים רבים ברחבי הארץ, שהתגייסו לטובת העניין .ובאמצעות פחים ירוקים מיוחדים שאותם הוא מחלק למעוניינים שאוספים עבור העמותה את הבקבוקים ואו שמתנדבים אוספים אותם אליו או שהם עצמם פודים אותם לכסף ברשתות המזון ומעבירים אליו לעמותה.  "כל יום נזרקים לפח 2 מיליון בקבוקים חייבי פיקדון. בנוסף יש בקבוקים שנאספים ע"י קבצנים או עמותות נוספות. אותי מעניינים הבקבוקים שנזרקים לפח-כל 1000 בקבוקים כאלה יכולים לאפשר לאדם או ילד בקונגו לחיות במשך שנה שלמה. כל בקבוק כזה שנזרק לפח גם מזהם ולא ממוחזר ופוגע באיכות הסביבה וגם לא מקבל את התגמול שלו שאובד ויכול להועיל למטרות חשובות"

ילדה קונגולזית- צילום אריאל קדם

קדם פועל לטובת העלאת המודעות למצב בקונגו ולאפשרויות שלנו כישראלים וכבני אדם לסייע. לטובת הפעילות כולה יחל שיתוף הפעולה עם הגלידרייה שבמסגרתו בתור התחלה,  תוצג תערוכת צילומים אותנטיים שצילם קדם בעצמו בקונגו, ותועבר הרצאה על ידו בנושא.

הגלידרייה תתרום מהכנסות הגלידות (כל הטעמים בהזמנות 2 כדורים ומעלה)  שקל על כל הזמנה וכן מתכוונת למכור מוצרים נוספים שהכנסותיהם יעברו לעמותה. מתוכננות פעולות נוספות שיפורסמו בהמשך. ובנוסף הגלידרייה תשמש כמוקד איסוף לבקבוקים חייבי פיקדון לטובת העמותה.

סיסי פגאני ומרקו קמוראלי בעלי הגלידרייה

לדברי סיסי פגאני מבעלות הגלידרייה " אנחנו מאוד מאמינים במעורבות חברתית ומאוד שמחים להיות מסוגלים גם מהעסק הקטן שלנו לתרום לאחרים. המחשבה על זה שאנשים יכולים ליהנות מהגלידה הטובה שלנו וגם לעזור לאחרים ממש לחיות מאוד מרגשת אותנו. ונשמח למכור עוד מוצרים כמו שוקולדים או יין בשביל העמותה וכמובן לאסוף בקבוקים ולסייע ברעיונות נוספים למי שירצה להצטרף ליוזמה"

גלידה בטעם טירמיסו איטלקי צילום דניאלה קונטיני

הגלידרייה מציעה מבחר טעמים איטלקיים מסורתיים כמו טירמיסו, קרם וניל איטלקי, סטרטצלה, וטעמים נוספים שפיתחו בני הזוג כמו עוגת גבינה ופירות יער, זביונה, לחם וחמאה וטעם חדש שפותח לאחרונה של אגס וערק. בנוסף ניתן למצוא בגלידרייה ,מגוון גדול מאוד של טעמים טבעוניים שכוללים גם סורבה פירות המבוססים על פירות טריים , מים וסוכר פירות. בנוסף ניתן ליהנות ממבחר טעמי שוקולד טבעוניים שונים ומיוחדים. כל מוצרי הגלידריה ללא יוצא מן הכלל מיוצרים ללא גלוטן ומופחתי סוכר.

ההזמנה להרצאה ולתערוכה פתוחה ללא תשלום לקהל הרחב ובה ניתן יהיה לשמוע על הפעולות הנפלאות שכבר מתקיימות בקונגו כיום, תכניות ההזנה ומרכזי הספירולינה שנפתחים בשיתוף עם עמותה ישראלית נוספת JustSpirulina, שמאפשרים לאוכלוסייה בקונגו לסייע לעצמה. על תכניות הפעילות בהמשך ועל המצב בקונגו שבעקבותיו פועלת העמותה.

התערוכה תוצג בגלידרייה עד 28.2.19 . לפרטים נוספים והצטרפות לאיוונט שיתוף הפעולה בגלידרייה יתקיים במהלך החודשים הקרובים ויכלול פעילויות משותפות נוספות.

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close