חדשות טובותללא קטגוריה

משלוח מנות טכנולוגי!

לכבוד פורים בחרה עמותת מחשבה טובה לתת במה לפרויקט ולאפשר לאנשים לקחת חלק ולתרום ולהציע למי להעביר מחשב- ופרסמה בעמוד הפייסבוק יוזמה לשלוח משלוח מנות טכנולוגי!
השנה, במקום ממתקים, אנו מזמינים אתכם לשלוח משלוח מנות טכנולוגי.
לילדים, קשישים ולמי שזקוק לזה.
כנסו ל לינק, תרמו ערכה מלאה ואנו נעביר את משלוח המנות בשמכם.​ערכת מחשב מלאה הכוללת מחשב, מסך דק, מקלדת, עכבר וכבלים עולה 250 ש"ח בלבד, ניתן להיכנס לאתר העמותה ולתרום והצוות יעביר את המחשב למי שזקוק לו.

אורנית בן ישר מנכ"לית עמותת מחשבה טובה צילום הילה שילוני

לדברי אורנית בן ישר, מנכלית עמותת מחשבה טובה בת 35 מירושלים: "חשבנו לשלב בין משלוחי מנות למתנות לאביונים שאנשים נותנים בפורים ולקחת את זה לימינו. לתת משלוח מנות עם ערך חברתי. לפני שנה ערכנו בפורים יום שיא של תיקון מחשבים ותרומתם וראינו שהחיבור בין הנתינה שיש בחג לחלוקת המחשבים הייתה מאוד מוצלחת וחשבנו ללכת עוד צעד השנה ולהזמין אנשים לקחת חלק אקטיבי ,לתרום ולקחת חלק בעשייה"

עמותת מחשבה טובה הוקמה בשנת 2003 ע"י אנשי חינוך והיי-טק במטרה לצמצם פערים טכנולוגים הקיימים בחברה ומשפיעים על שכבות אוכלוסייה רבות שחוות חסמים בהשכלה ובתעסוקה. העמותה שמה לה למטרה לחבר אוכלוסיות מוחלשות לאפשרויות הרבות הטמונות בעולם הטכנולוגי. "המחשבה שבעידן הטכנולוגי שבו אנחנו מצויים ובמיוחד בישראל אומת הסטארט-אפ קיים פער דיגיטלי עצום אשר מעמיק את הפערים החברתיים ופוגע בשוויון ההזדמנויות בחברה."

מה שהעמותה עושה בפועל כדי לקרב את הטכנולוגיה לאוכלוסייה הוא הפעלה של מרכזים טכנולוגיים קהילתיים ברחבי הארץ. המרכז הראשון הוקם בירושלים בשנת 2004 וכיום קיימים מרכזים נוספים בלוד, קריית ים,בכפר כאוכב וביוקנעם. ובנוסף מפעילה העמותה כיתות מחשבים ניידות שמשמש לאוכלוסיות שאין להן גישה למחשבים.

עד היום סייעה העמותה למעל 40,000 ישראלים להתחבר לטכנולוגיה. בכל אחד מהמרכזים פועל צוות מתנדבים שמייצר ומעביר תכניות הכשרה ייעודיות שמתאימות לצרכים הייחודים של כל אוכלוסייה העמותה פועלת עם ילדים בגנים ובבית ספר וגם עם מבוגרים ואזרחים ותיקים. ממגוון גדול של רקעים מילדים ונוער בסיכון, דורשי תעסוקה, עולים חדשים, אנשים מהמגזר החרדי והערבי ואנשים עם צרכים מיוחדים.

העמותה גם מפעילה 3 מעבדות לתיקון והשמשת מחשבים – בני נוער, בני שירות לאומי-אזרחי ומתנדבים מהקהילה משמישים את המחשבים הללו ותורמים אותם בחזרה לקהילה.
על כל מחשב מותקן רישיון חוקי, מאת מייקרוסופט, של מערכת הפעלה WINDOWS 10 וחבילת אופיס 2010, (התקנת הרישיונות הנה במסגרת פרויקט MAR של מיקרוסופט).

"זה אכן לא אותו הז'אנר, כמו משלוחי המנות הקונבנציונאליים," מסכמת בן ישר "אך מהתגובות שאנחנו מקבלים כבר עכשיו, אנשים מתלהבים מהעובדה שאפשר לתת לאחר משהו שנשאר, שיש לו ערך ובעיקר עונה על צורך שקיים."

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close