חדשות טובות

חגיגת בת המצווה שהוסבה ליום התנדבות במד"א

יעל מרדכי (12), תושבת קרית ביאליק, הגיעה לגיל מצוות וחלמה על אירוע גדול ומפואר באולם אירועים עם מאות חברים ואורחים. אך בשל הקורונה ומגבלת ההתקהלות, נאלצה משפחתה לדחות את החגיגות - תוך מציאת פתרון יוצא דופן ומיוחד * יעל הגשימה את חלומה ובאמצעות צוות מד"א, הפכה בהפתעה לפראמדיקית ליום אחד

יעל נולדה עם בעיה בהורמון הגדילה ובמהלך חייה נדרשה לטיפולים רבים. בשל כך, הכירה לעומק את עולם הרפואה וחולמת להתנדב בארגון מגן דוד אדום, כדי לעזור לאחרים. לקראת גיל 12, ציפתה יעל לחגיגת בת מצווה באולם עם אורחים רבים, אך כעת בשל הקורונה והנחיות משרד הבריאות – החגיגות נדחו ומשפחתה פנתה למד"א למציאת אלטרנטיבה יצירתית יוצאת דופן.

בשל דחיית החגיגות, יצרה סיוון מרדכי , אמא של יעל, קשר עם ארגון מד"א על מנת להגשים את חלומה ולהפוך את יעל למתנדבת בארגון ליום שלם. "יעל פגשה בנסיבות חייה רופאים רבים ומגיל קטן היא חולמת להתנדב במד"א, להציל חיים ולהתנדב למען אחרים" סיפרה האם "צוות מד"א התגייס מיד למשימה, תיכנן יום עמוס חוויות והגשים את חלומה. ובזכות ההתגייסות הזו והסיוע הגדול של מד"א, הגשמנו ליעל חלום גדול. היא עדיין מתרגשת מאוד מהגשמת מהחלום והחוויה המדהימה. הפתרון היצירתי, שהחליף חלקית את מסיבת בת המצווה, היה מיוחד ואני מודה לאנשי מד"א שנרתמו למען יעל וסידרו יום בלתי נשכח".

מה קרה ביום חמישי?

ביום חמישי, הגיע אמבולנס מד"א ורכב בימבולנס מיוחד אל ביתה של יעל, אשר הופתעה לחלוטין מהיוזמה והתרגשה מאוד. יחד עם אנשי הארגון, הגיעה יעל אל תחנת מד"א בקריות ולמדה אודות הרכבים והציוד הרפואי המיוחד ואף למדה כיצד לבצע פעולות החייאה ולהציל חיים.

יעל אחרי שהתבשרה על ההפתעה שהכינה לה אמא לפני לבישת המדים- צילום מאיר סבג

במהלך היום המיוחד, פגשה יעל את המתנדבים, סיירה בתחנה, נחשפה לאמבולנסים ולניידת לטיפול נמרץ ואף עברה כאמור שיעור בהענקת עזרה ראשונה ובביצוע פעולות החייאה. לדברי בת-אל בוגנים, אחראית תחנת מד"א בקריות "יצרנו יום שלם של כיף ליעל, במהלכו היא קיבלה חולצת מד"א, סטטוסקופ מקצועי, בלונים, עוגה וחוויה גדולה. לבקשתה, היא אפילו עברה הדרכה במתן עזרה ראשונה והתרגשה מאוד. היא הייתה מופתעת ונלהבת. מדהים לראות את החיוך שלה, יום כזה ממלא את הלב בהרגשה טובה ובאושר גדול גם לה וגם לנו".

חגיגות בת המצווה של יעל צילום מאיר סבג

יעל בת ה-12 סיכמה "אמא שלי אמרה שאנחנו הולכים למסעדה כחלק מחגיגות הבת מצווה. כשיצאנו מהבניין לרחוב, ראיתי את האמבולנס של מד"א ואת הצוות עומדים עם בלונים ולא האמנתי שזה קורה, זה מבחנתי  ממש הגשמת חלום. אני מחכה בקוצר רוח לגיל 15 כדי להתנדב באמבולנסים ולעזור לאנשים."

חגיגות בת המצווה של יעל צילום מאיר סבג
0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close