חדשות טובותחינוך

ילדי המסכים של המחר

להורים רבים הימים עם הילדים כשאין מערכות חינוך מסודרות נעשים קשים יותר ויותר. ואם עד עכשיו במהלך חופשת הפסח זה היה הזמן לקייטנות או לחופשה משפחתית, הרי שכעת במציאות הנוכחית כשנגיף הקורונה צמצם כל פעילות מחוץ לבית הורים רבים משוועים לפעילות שתעסיק אותם ואת הילדים בצורה מלמדת ומועילה – יותר ממשחקי המחשב או תכניות הטלוויזיה וכן לעשות את המסכים לבעלי השפעה חיובית.

גם לילדי הגן הפעילות מול המסכים כבר הופכת לסוג של שגרה – ממפגשים עם הגננת בזום ועד חגיגת ליל הסדר עם המשפחה המורחבת דרך המסך. ואם לפני עידן הקורונה הורים רבים נאבקו ושמרו על הגבלת זמן השהייה של הילדים מול המסכים, הרי שבעקבות נגיף הקורונה המציאות של כולנו השתנתה ומחייבת שעות ארוכות של כל בני המשפחה יחד /לחוד מולם. בין אם מדובר בהוראה מכוונת מרחוק שעוד תלווה אותנו ואת הילדים זמן רב ובין אם קיום פגישות ומפגשים עם הרחוקים לנו קולגות /בני המשפחה. וכך למסכים יש תפקיד חשוב ומשמעותי דווקא בשמירה על קור הרוח והשגרה.

דיויד בר-אהרון, תמרה הופמן, איתן הופמן.

הכירו את דיוויד בר אהרון בן 22 שלומד מנהל עסקים וכלכלה בניו יורק קולג’ חבר של תמרה בת 22 אחותו של איתן הופמן בן 25 שני אחים שלומדים את אותו המקצוע כמו דייויד באונב’ קולומביה גם בניו יורק. כל השלושה החליטו לחזור לארץ לפני כחודש ומהלך ימי הבידוד שלהם יחד, החליטו להקים אתר שבאמצעותו הם מלמדים ילדים בגילאי 5-14 יחד עם עוד חברים במקצועות שונים ומגוונים בשיעורים של אחד על אחד.

“ישבנו בבידוד והתחלנו לחפש לעצמנו משהו להפגת השיעמום ושבנו על הורים לילדים שבטח משתגעים ועל הילדים עצמם והבנו שהפיתרון הוא להביא אליהם רעיונות ללימוד של נושאים שונים מגוונים שסטודנטים- אנשים טובים שאנחנו מכירים וסומכים עליהם יוכלו להעביר בחינם וככה גם להעסיק את עצמנו וגם להועיל לחברה ולהעלות את רמות הידע” מספר לי דיוויד

כל אחד מהחברים הסטודנטים של השלושה מלמד מקצוע או כמה מקצועות בתחומים שונים כמו שיעורי גיטרה, משחקי קופסא, אימוני כושר,יוגה, בישול, ריקוד, שח מט, מתמטיקה, גרמנית, ערבית, יצירה, קוביה הונגרית, אקסל, פאוור פוינט, תוכנות האופיס של מייקרוסופט, קרב מגע, ואפילו שיעורי פילוסופיה מיוחדים לילדים באנגלית ועוד והכל בהתנדבות מלאה!

‏”עד כה לימדנו יותר ממאה שיעורים. כל אחד בין 45 דקות ושעה. ‏יש לנו מורים fully booked עד סוף החודש.” הוא מספר “יש כבר המון ילדים שחוזרים לאותו המדריך לעוד שיעורים- יותר בגיטרה או שפה ואני כבר הדרכתי בשיעור ספורט ילד אחד כבר 4 פעמים. כך נוצר גם קשר אמיתי ורואים השפעות של הלימוד אבל יש שיעורים שיכולים להיות גם פעם אחת וגם הם מקבלים תגובות ממש טובות”

איך מצטרפים? נכנסים לאתר https://Skilzzz.comSkilzzz.com למקצוע הרלוונטי ליד שם המורה ונפתח עמוד עם לוח שנה למילוי המועד הרצוי ללימוד וממלאים את השם ומספר הטלפון והמדריך יצור קשר לקראת המועד הרצוי והלינק הרלוונטי לשיעור .

ומה קורה עם הלימודים שלכם כרגע כשאתם בארץ? ‏”אנחנו כרגע לומדים און-ליין כל השיעורים שלנו בזום. ‏עד סוף הסמסטר לפחות יש מצב שגם בקיץ” ובין לבין הלימודים הם מלמדים ילדים ומצליחים לעשות להם ולהורים שלהם טוב”

“קראנו ליוזמה Skilzzz- מיומנות באנגלית עם הZZ שמתחבר לבאזז ולמושגים שהילדים של היום דור הZ מבינים, כי זה בדיוק מה שאנחנו מנסים להעביר דרך המסך ניתן לרכוש מיומנויות חדשות ולא רק השפעות שליליות אפשר וחשוב לפתח את הראש והמיומנויות השונות במיוחד בקופה כזו וכשזה קורה מרצון וסקרנות של הילדים גם התוצאות יהיו הרבה יותר טובות ובסוף אחרי שהמשבר של הקורונה יסתיים המיומנויות יישארו וימשיכו ללוות את הילדים הלאה וזה כל העניין”

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x