חדשות טובות

מאבק הגנים הפרטיים לסייע נושא פרי

אתמול בלילה נחתם חוזר מנכ”ל משרד הבריאות שחתם על תיקון לצו שסגר את גני הילדים והחל ממחר בבוקר יאפשר פתיחתם של גנים פרטיים לילדים בגילאי 0-3 שהוריהם עובדים המוגדרים חיוניים למשק.

מי שאחראי על היוזמה היא עמותת מחוסגן שמרגע ההחלטה לסגור את גני הילדים עובדת ללא לאות מול משרד הבריאות והגורמים השונים במשרד החינוך על מנת לאפשר לגנים הפרטיים להמשיך לעבוד במתכונת כזו שתוכל גם לשמור על הגנים שלא יאבדו את פרנסתם ובעיקר כדי לתת מענה לעשרות אלפי הורים לילדים שנותרו ללא פיתרון חינוכי וטיפולי לילדיהם בעוד הם יוצאים לעבודה.

איתי ברשדסקי

אחד מהאנשים שדחפו והביאו לבשורה המשמחת הוא איתי ברשדסקי, בן 41 מ-2008 מקים ומפעיל גני ילדים ברמה”ש והוא מספר לי הבוקר כי בהמשך ישיר לפעילות של עמותת מחוסגן שהקים באוגוסט 2018 ופתח את הגן הראשון שהתנה קבלת ילדים לגן בכך שהם מחוסנים באופן מלא ע”פ תכנית החיסונים של משרד הבריאות. מיד אחרי שפתחנו את הגן הראשון שלנו חבר אלינו הד”ר מאיר עזרא אליה רופא ילדים ועו”ד רז בן דור ממשרד מטרי מאירי ושות’ וסתו אברהמי אקטיביסטית חברתית שנשואה בעצמה לרופא ואמא לילדים בגילאי הגן ודר׳ ליאור אונגר, נוירוכירוג מבית החולים ת”הש ויחד הקמנו את עמותת “מחוסגן. גן בריא בליווי רופא.”

מאיר הוא יור העמותה, סתו המנכלית רז היועץ המשפטי ואני מנהל גני הילדים והקיבוצים. בשגרה אנחנו דואגים לליווי רפואי של גני ילדים וקהילות שונות בארץ (קיבוצים, מושבים התנחלויות וכד) יש בעמותה כ-200 רופאים מתנדבים ועוד 400 מתנדבים שהם סטודנטים לרפואה, פרמדיקים ובעלי תארים גבוהים במדעי החיים אנחנו מלווים את הגנים ומוודאים שכל הילדים בגני הילדים מחוסנים באופן מלא וכך מבטיחים סביבה בטוחה ומסייעים לקהילה.

המאבק לפתיחת הגנים להורים החיוניים במשק

“מאז שסגרו את גני הילדים ב 14-3 הבנו שיש הרבה צוותי רפואה שנעדרים מהמשמרות בגלל שאין להם מענה חינוכי וטיפולי לילדים שלהם. פתחנו שאלון מי צריך פיתרון לילדים והפצנו בקרב אנשי הרפואה ותוך שעה קיבלנו מעל 1500 פניות.

פנינו למשרד הבריאות על מנת לאשר לגני הילדים הפרטיים לטובת פתיחת גנים לילדים שההורים שלהם הם עובדים חיוניים למשק. היינו צריכים להציג מול הסיכון את המציאות החלופית של עשרות אלפי הורים חיונים למשק שמצויים ללא מענה. היה צריך להשיג תיקון לצו וזה היה מאוד קשה בימים האלה ובזכות סתו שהיא בולדוזרית בלתי נלאה שעשתה עבודה מדהימה, התיקון אושר ונחתם ע”י מנכ”ל משרד הבריאות והחל ממחר בבוקר נוכל לפתוח את הגנים לקבוצות של עד 6 ילדים עבור ילדים ששני ההורים שלהם מוגדרים כעובדים חיוניים למשק.

באתר של עמותת מחוסגן ובאתר אינפוגן יתפרסמו השמות של הגנים גנים יוכלו להירשם והורים יוכלו להירשם וההורים פונים לגנים הורים מעוניינים יצטרכו למלא טופס

איתי מספר לי שהוא מאוד שמח על ההחלטה הזו ומרגיש שיש בה סוג של צדק למגזר גדול של בעלי גני הילדים הפרטיים אשר לאחרונה עלו לכותרות בהקשרים נעימים פחות בשל התנהגות פסולה של חלק מנשות הצוות ולמעשה רובם המכריע הם אנשים מדהימים ומסורים שעובדים לפרנסתם ועושים עבודת קודש. ומרגע שהוחלט לסגור את הגנים הקימו קול זעקה – חתמו על עצומה משותפת יחד עם הורים רבים ביוזמה של אתר אינפוגן שגם מלווה את הפעילות תומך ומסייע לחיבור בין גנים והורים ליוזמה החזקה ושותף שלנו לדרך.

לדברי טל בן ארי מנכ”לית אינפוגן “אינפוגן כהרגלה מסייעת לאלפי גננות ומאות אלפי הורים בכל חודש לחיפוש גן ילדים,חווית בשבועות האחרונים קיבלנו אלפי פניות מגננות ומהורים שחרדים ומודאגים שלחמים על הפרנסה שלהם ועל הצורך שלהם בפתרון עבור ההורים שעובדים- כמובן שזה עוד לא פותר את הבעיה לכלל הגנים הפרטיים וגם 6 ילדים זה מעט, אבל זו התחלה וזה מאוד משמח ומרגש. גננות והורים רבים כותבים לי מאז הבוקר וסוף סוף את גם מקבלת פניות שמחות מהם ולא רק חרדות ודאגות.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x