חדשות טובותצרכנות חברתית

אומנות NFT החברתית הראשונה

סביר ביותר להניח שNFT עדיין לא ממש אמר לכם כלום אבל בעולם האומנות והכלכלה זה השם החם ביותר בשנים האחרונות. אחת הדרכים של אומנים וסוחרי אומנות להרוויח כסף בעולם הווירטואלי וגם לשמר אומנות דיגיטלית – אם שואלים את קרן מועלם נפתלי- בת 49 "זה ממש לא עניין אותי, אבל את בעלי פיליפ זה ממש עניין והוא החליט לפני כמה חודשים להסביר לי על זה ועל הפוטנציאל הכלכלי של זה".

קרן מועלם- נפתלי

וכך בשלהי חודש דצמבר ישבו בני הזוג ברכב וקרן קיבלה הסבר על היתרונות של NFT ובדרכם חזרה הביתה עצרו עם הרכב בחוף בית ינאי וראו דרך חלונות הרכב, את כמות הפסולת שהים סחף החוצה בעקבות הגשם, קרן החליטה בו ברגע לעשות מעשה ולחבר את עולם הNFT לפעילות לניקיון החופים כשהפעולה הראשונה תאפשר לגייס את הכסף לטובת הפעילות וגם לסייע להעלאת המודעות לנושא. או במילים אחרות למכור אומנות בצורה של NFT שממכירותיהם תעביר 50% לטובת ניקיון חופים.

"חזרתי הביתה וישבתי על המחשב והתחלתי לעבוד עם אפליקציית CANVA ולחקור על NFT. המוטיב החוזר ביצירות שלי שגם מסמל את הים הוא התמנון" מסבירה קרן "בשנה שעברה בסוף הסגר השני נסענו ליוון לחודש ובאחד הבקרים מצאנו את עצמנו מתחננים על חייו של תמנון שנלכד בידי דייג מקומי רגע לפני שהוא זרק אותו על הקיר " לבסוף הצלחנו לחלץ אותו מידיו ולהחזיר אותו למים." היא מספרת ומקשרת את הסיפור לתערוכה.

בנוסף לתמנון נוספו ליצירות מוטיבים שונים נוספים של יופי טבעי המשולב עם זבל אנושי, המסמלות את תרבות הצריכה המוגזמת שאחראית לכמות מדהימה של פלסטיק שמגיעה לחופים ברחבי העולם. וכך נוצרו עד כה 110 יצירות אומנות (מתוך 540 שקרן התחייבה לייצר למטרה) שכל אחת מהן קיבלה שם אחר של חוף ברחבי העולם ובהמשך עלו לאתר ייעודי למכירה כNFT שהכנסותיו משמשות לפעילות ניקיון חופים.

הפעילות הראשונה תתקיים מחר 18-3-22 בחוף בית ינאי בשעה 11:11 . כל מי שרוצה להגיע מוזמן ויקבל שקיות, כפפות לאיסוף הפסולת למכולה.

עד כה נמכרו 5 יצירות בסכום ממוצע של 120 דולר. מתוכן שולמו מיסים ונרכשו החומרים לפעילות הראשונה

השבוע עלתה לאתר היצירה Odessa Beach Ukraine ‪ שעוסקת כולה במלחמה באוקראינה ובמלחמה. שממכירותיה חולמת קרן להגיע לנקות את החוף באודסה אחרי המלחמה.

‪Odessa Beach Ukraine

קרן מצהירה כי מחר בלי קשר למזג האויר או לכמות האנשים שיגיעו היא תצא לנקות בחוף בית ינאי אבל היא יודעת שלא תהיה לבד וזו רק יריית הפתיחה שלה לשנים הקרובות.

ליצירת קשר עם קרן ולתמיכה בפעילות ⁦+972 52-894-7025⁩

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x