שת"פ התיקים הטובים

"לכל אחד מאיתנו יש את התיק שלו. והכוונה פה היא לא רק לתיק הפיזי אלא לתיק במובן האישי של כל אחד- ובוודאי שלכל אישה יש תיק. אבל יש מי שהתיק האישי הנוכחי שלה גדול יותר, וקשה יותר מהיכולת שלה להכיל אותו זקוקה לסיוע". במקרים רבים על מנת להעניק את הסיוע הזה ממש, נחלצת ויצו, הארגון החברתי הגדול בישראל, שפועל לקידום מעמד האישה והבטחת זכויות נשים, לחינוך ילדים ובני נוער ולשיפור רווחתן של אוכלוסיות מוחלשות.

באמצעות יוזמה חדשה של מותג מותג התיקים והנעליים דניאלה להבי, במהלך חודש יוני מזמינה הרשת נשים להביא לסניפי הרשת ברחבי הארץ, תיקים מקולקציות קודמות של המותג במטרה שיעברו תהליך שדרוג וחידוש שבסופו יועברו לנשים במעונות ובמקלטים של ויצו ולחנויות וביגודיות היד השנייה שהארגון מפעיל כחלק מהמאמץ שלו לגיוס כסף.

אורה כורזים יו"ר ויצו ישראל

לדברי יו"ר ויצו החדשה אורה כורזים, מתל אביב, שנכנסה לתפקידה בסוף חודש מאי האחרון: "ויצו מפעילה כיום למעלה מ- 800 מוסדות ושירותים ברחבי הארץ, הניתנים למגוון אוכלוסיות בהן מקלטים לנשים מוכות, מרכזים לטיפול באלימות במשפחה, לשכות משפטיות לסיוע בדיני משפחה, תכניות להעצמת חד הוריות והכשרות תעסוקתיות לנשים משכבות מוחלשות ופועלת להעלאת המודעות ולשיפור מעמד הנשים בישראל". לדבריה "כל יוזמה שמגיעה לארגון במטרה לסייע הן להעלאת המודעות לפעילות הארגון , והן לסיוע כלכלי שמסייע לפעילות הארגון וצמיחתו מתקבלת בברכה- במקרה הזה מדובר ביוזמה מופלאה שלא רק מאפשרת לנשים ממעמד סוציו אקונומי גבוה להתוודע לפעילות של ויצו ולסייע לה אלא גם לאפשר לנשים שלהן ויצו מעניקה סיוע לקבל תיק שממש כמותן יעבור חידוש ותיקון ויחזור לחיים כחדש".

התיק החדש הוא סמל לאפשרות להשתקם

"אחד הקשרים החזקים והבלתי מנוצחים כמעט של נשים הוא הקשר של אישה עם התיק שלה". היא מוסיפה, "הקשר של נשים עם התיק שלהן הוא בלתי ניתן להסבר. אחת המתנות המשמחות ביותר לנשים הן היכולת להתחדש בתיק אופנתי חדש – גם אם מדובר בתיק וינטג' או יד שנייה- תיק חדש הוא שמחה גדולה"

"הקשר של נשים עם התיק שלהן הוא קשר חשוב – בתיק נשים מאחסנות חפצים אישיים שהן צריכות לצידן במשך היום, מעבר לעובדה שתיק הוא אביזר אופנתי ותורם למצב הרוח הוא גם אביזר פרקטי וחיוני. היכולת להעניק לנשים תיק חדש שהתקבל באנרגיות של נתינה והזדהות מנשים אחרות מעבירה לנשים כוח והעובדה שהתיק לא מושלך לפח אלא עובר ליד חדשה ומשמח אותה תורמת לסביבה כולה פעמיים. בנוסף- הרבה תיקים יועברו לביגודיות ובאמצעות מכירתן הארגון כולו ירוויח וזו תרומה ענקית וחשובה.

גם הנשים שיחזירו את התיקים למטרה החשובה ברשת דניאלה להבי ירוויחו בנוסף להרגשה הטובה והשמירה על הסביבה זיכוי של 150 ש"ל ברכישת תיק חדש.

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית. במהלך 2018 כתבה באופן שוטף חדשות טובות במדור באתר Mako. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
WhatsApp chat