אנשיםמעשים טובים

הישראלי שלא נח לרגע- מאמן, מטייל, מנגן ומעל הכל מתנדב

התחלתי לשאול אותו שאלות על עצמו ונדהמתי לגלות כמה מלא בעשייה חיובית האדם שמולי. לרגל יום המתנדב הבינ"ל נראה לי שאין אדם מתאים ממנו לקבל זרקור של חיוביות והוקרה בפעילות שלו.

אביאל אברמוביץ בן 63 כרונולוגית כפי שהוא מגדיר זאת, אבל ברוחו ובגופו צעיר בהרבה, מתגורר כיום בהוד השרון. החל את דרכו המקצועית כפרסומאי ושותף במשרד פרסום גדול. עם סגירת המשרד בשנת. 2002 החליט לעשות שינוי משמעותי בפוקוס של חייו ויצא לדרך חדשה לגמרי ולאחר שלמד בבית ברל הנחיית קבוצות ובהמשך קורסי אימון (קאוצינג) שונים החל לאמן וללוות אנשים וקבוצות והגיע אפילו להיות יו”ר לשכת המאמנים הארצית . בהמשך החל גם להדריך טיולים מטעם חברת נתור בארץ ובחו”ל וכיום הוא משלב בין ההכשרה האימונית וההכשרה הטיולית בהדרכת טיולים מסוג חדש שהוא מגדיר כטיולי טבע ותובנות.

אביאל אברמוביץ

מה זה טיול טבע ותובנות שפיתחת? “השם “מסע של טבע ותובנות” נגזר מהשילוב הייחודי שיש בטיול זה בין הטבע המרהיב לבין הכלים המנטליים שאני משלב בתוך הטיול, כשהטבע משמש כמאיץ לתובנות, שילוב של חוויות קצת אקסטרימיות כמו טיולי ראפטינג/גלישת אומגה וכד’ אבל לא דברים ממש מסוכנים… אין קטעים של דינמיקה קבוצתית בטיול. אני נותן את הכלים ואם נוצר שיח פורה ומפרה , מה טוב. אין השתפכויות קבוצתיות, הפרטיות נשמרת בקפדנות. מלאה”.

הטיול הראשון שהוצאתי היה לקוסטה ריקה ב2019 והוצאתי עוד 2 טיולים כשהאחרון שבהם היה בינואר 20, שנייה לפני שכל העניינים בעולם יצאו משליטה והמרחב האווירי נחסם” הוא מספר. לטיול יצאו 12 משתתפים ואני גברים ונשים בגילאי 4-60 מכל הארץ” איזה סוגי תובנות למשל היו למשתתפים? “ואוו אין סוף תובנות- למשל א’ מחולון בת 61 “אמרתי לעצמי לא!!פעם ראשונה בחיים שאני לא מרצה אף אחד!”, ש’ מבאר יעקב בן 73 : מערכת היחסים שלי עם בת הזוג שלי קיבלה תפנית של 180° בעקבות הטיול. כל המשקעים התפוגגו! י’ מנתניה בן 58: “השתחררתי סופית מכל הפחדים והחששות שהיו לי אחרי התאונה…” ועוד ועוד…

מסע טבע ותובנות קוסטה ריקה ינואר 20

ומה קורה לטיול הזה מרגע שנסגרו השמיים? “השמיים אמנם נסגרו אבל הם לא נפלו. לטייל ולהגיע לתובנות אפשר גם בלי לטוס במטוס- ומרגע שהאפשרות לטוס לחו”ל נבלמה אני משקיע את המאמץ בהנחיית קבוצות ובהדרכה בארץ. מבחינתי” הוא מספר, ” היות ואני אוחז בכלי האימון בכל דקה ושעה ביום ומדבר את השפה האימונית עם כל מי שנמצא בסביבתי הטיולים כולם הינם טיולים שיש להם ערך מוסף – אני לא מאמן אנשים בטיולים אבל אני תמיד נותן חומר למחשבה ומדבר על החיים ולא רק על האתרים שבהם אני מטייל. אני מתכוון להוציא מסעות טבע ותובנות בקרוב גם בארץ ובינתיים מגייס מעוניינים להצטרף, בטיולי טבע ותובנות הנושא של שאלות עומק למחשבה הוא בפירוש חלק מהטיול אנשים שרוצים לבוא להכיר את עצמם קצת יותר זה טיול בשבילם”.

איזה עוד טיולים אתה מדריך? “עיקר הטיולים שאני מדריך הם טיולי דרך לקבוצות בארץ וכשהשמיים פתוחים אז גם בחו”ל. יש טיולי עירייה שאני מדריך, טיולים של בתי ספר, טיולים של חברות הייטק, מסיבות רווקות, וקבוצות חברים …וכמה זמן אתה מקדיש לטיולים לעומת הזמן שאתה מקדיש לאימון? “אני לא יושב עם מחשבון ממש לחשב אבל זה יוצא שבחודש בערך 35% מהזמן בעיקר בסופי השבוע אני מדריך ועוד 35% אני מאמן.

הדלקת נרות בעמותת קלי”ק

ומה אתה עושה בשאר הזמן? ” אני חלק מהרכב של נגנים שמנגנים בהתנדבות בכל מני מקומות אני מנגן על גיטרה ואני מופיע איתם בכל מני צורות בעמותות /הוסטלים וכד’. הוא מספר. “בשבוע האחרון הופענו פעמיים פעם אחת בהוסטל של נגמלים מסמים בהדלקת נרות ויום אח”כ בבית המתנדב בהוד השרון בהדלקת נרות עם כל מועדוני הוותיקות של עמותת קלי”ק שמלווה נשים בגיל השלישי ובשבת ניגנו בהדלקת נרות בשכונה שלי. ההתנדבות דרך הנגינה מטעינה אלי את כל המערכות ומאפשרת לי למצות עוד חלקים שיש בי כשאני מרוכז בנתינה ב100% הוא מספר. “אני מגיע אחרי נגינה כזו הביתה מרוגש ומלא בשמחה וסיפוק וכמובן שגם כל מי שאני פוגש אח”כ בין אם זה מאומנים או מטיילים או בני המשפחה שלי נתרמים מזה.”

המשפחה שלך לוקחת גם חלק בפעילויות שאתה עושה? “במשפחה שלי גם אשתי שמטפלת באומנויות עושה עבודה חשובה עם אנשים במסגרת העשייה המקצועית שלה, הבנים תורמים כספים באופן שוטף ולפעמים הם מצטרפים אבל אני משתדל לעשות הפרדה בין הדברים כי זה מאוד חשוב להיות ממוקד באנשים ולא לקחת את תשומת הלב מהמשפחה כשאני עם מטיילים /בפעילויות התנדבות- כשאני עם המשפחה אני מקפיד להיות איתם ב100% – זה גם מה שאני מנחה את המאומנים שלי- יש לי מאומנים מכל מני זירות- גם פוליטית גם מהמגזר הפרטי- מנכ”לים ובעלי תפקידים בכירים ואחד מהדברים הכי חשובים בחיים זה לדעת לחלק את תשומת הלב בצורה יעילה ומיטיבה- זה מאוד קשה בעולם של גירויים וזמינות תמידית ויש לכולנו המון עבודה פה”

מה אפשר לאחל לך לסיכום? “”להמשיך ככה בעשייה בחדוות עשייה, בנתינה ובהוקרה על כל מה שיש לחיים לתת לי ולי לתת להם”

3.2 5 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x