חדשות טובותצרכנות חברתית

קולקציית התכשיטים שמעלה מודעות ותורמת!

צרכנות חיובית היא תחום שאנחנו מקדשים ומעודדים בכל זמן. אבל בימים אלה שבכל יום נסגרים עוד ועוד עסקים, קטנים כגדולים, עסק כזה קטן וחדש לעיצוב תכשיטי צורפות, שהושק ערב משבר הקורונה בארץ מצליח לשווק את המוצרים שלו וגם מקדיש תרומה של 5% מהרווחים שלו לאגודה למלחמה בסרטן- זה עוד יותר לא מובן מאליו מבכל יום אחר.

חודש אוקטובר מצוין בישראל וברחבי העולם כחודש המודעות הבינלאומי לסרטן השד. וכששמעתי על יוזמה מקסימה של מעצבת שהחליטה למרות משבר הקורונה שלא פסח עליה, למרות הקשיים שלה כעסק חדש ובפרט בתקופה המאתגרת הזו, להוציא קולקציה ייחודית של עגילים וטבעות מכסף סטרלינג 925 בשילוב זרקון וורוד ולתרום 5% מהם לאגודה למלחמה בסרטן, לא יכולתי להישאר אדישה.

דינה אהרוני, בת 33, נשואה, נולדה בקירגיסטן, עלתה לארץ בגיל 4. גדלה באשקלון ועסקה באומנות החל מילדותה, וביחוד אהבה את התכשיטים של אמה, והסיכות של סבתה , עם כל הקישוטים הקטנים שתלויים עליהן, ומנגנוני הפתיחה סגירה שלהן. 

בתחילת שנות ה-20 שלה גילתה את הצורפות, שאפשרה לה לשלב את האהבה שלה למלאכת יד ,יצירה, תכשיטים ולקיחת חומר גלם והפיכתו למוצר שימושי ומעוצב.

דינה אהרוני בסטודיו 8th Floor  Studio

"למדתי צורפות בסטודיו עצמאי בהרצליה, ובמקביל סיימתי גם  תואר הנדסאי בעיצוב גרפי במכללה באשקלון" היא מספרת. "ואחרי שעבדתי שנה כמעצבת גרפית בבית דפוס, החלטתי ללכת למסלול ה"רגיל" של לימודי תואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון. והמשכתי בעבודה בתחום קרנות השתלמות וקופות הגמל, התחתנתי אבל הרגשתי שהחיים חולפים על פני ולקחתי קורס ריענון בצורפות ב- HIT המכון הטכנולוגי חולון, ואז ביולי 2019 התפטרתי מהעבודה כדי להגשים את החלום שלי ופתחתי את הסטודיו שלי לצורפות"

בסטודיו היא יוצרת עגילים, טבעות, שרשראות וצמידים וכן הזמנות בעיצוב אישי ללקוחות, כולם מעוצבים ומיוצרים על ידיה בזהב K18 ,14K או כסף סטרלינג 925, בשילוב אבני חן ויהלומים ומעוצבים בקווים נקיים גיאומטריים אך רכים, מנגנונים ולולאות המאפשרים תזוזה.

עגילים עשויים כסף סטרלינג 925 ושיבוץ שני זרקונים ורודים של המותג 8th Floor Studio. ניתן להשיג באתר החברה במחיר של 495שח. תורמת 5% מהרווחים

"אחרי שנה של עבודה בסטודיו, ממש ערב משבר הקורונה, בחודש מרץ 2020 הושק את המותג שלה,  8th Floor  Studio  על שם הקומה שבה הסטודיו שלה נמצא, והוציאה את קולקציית ICON  המסמלת בשבילה את השינוי שעשתה והחיים החדשים שהיא מנסה ליצור לעצמה.

"התחלתי להוציא את הדגמים במרץ, ולעשות צילומים," היא נזכרת. "ואז עוד ממש לא חשבתי שהקורונה תגיע לממדים שהיא הגיעה אליהם. הייתי בטוחה שזה יעצור עוד בסין, אז המשכתי עם כל מה שתכננתי בכל הכוח. אחרי זה, כשראיתי שזה כן מגיע אלינו, כבר הייתי לקראת ההשקה עם כל הדגמים, אתר חדש, ואחרי עבודה של שנה והרבה השקעה לא רציתי לעצור כי שוב, חשבתי שזה משהו שיחלוף, וזה היה נראה שזה עומד לחלוף אחרי הגל הראשון."

טבעת עשויה כסף סטרלינג 925 ושיבוץ שני זרקונים ורודים של המותג 8th Floor Studio. ניתן להשיג באתר החברה במחיר של 395שח. תורמת 5% מהרווחים

ומה עשית? "החלטתי שאני רוצה לא לעצור. וחשבתי על משהו שאני יכולה לעשות שגם ימשיך את תהלך היצירה וגם ייקח אותה למקום טוב לטובת העלאת מודעות וגיוס כסף שעכשיו עוד יותר קשה. והחלטתי לעצב בקולקצייה ליין מיוחד עם אבני זרקון ורוד ולתרום 5% לאגודה למלחמה בסרטן" למה בחרת לתרום דווקא להם? "לא קיים בן אדם בימינו שאין לו מכרים/קרובי משפחה/חברים שחלו בסוג כלשהו של סרטן וזה מצער מאוד ומלחיץ. עוד לפני הקורונה, זו הייתה ועדיין המגיפה של המאה ה-21 . תמיד האמנתי שזה קריטי ביותר להמשיך ולהשקיע במחקרים למציאת שיטות אבחון מדויקות, וטיפולים יעילים שיפגעו פחות במטופלים עצמם ויגדילו את סיכויי ההחלמה, ואולי יום אחד אפילו למצוא חיסון לסוגי סרטן שונים."

את העגילים והטבעות ניתן להשיג באתר www.8thfloor-studio.com

3 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x