תובנת בוקר

“היחסים החשובים ביותר הם שלי עם עצמי.” ~ שקטי גויין

תפסיק להסביר את עצמך על הדברים האלו

כשסיפרתי השבוע למישהו על חלק קטן ממה שעברתי רק בשנתיים האחרונות הוא אמר לי בפה פעור : ” פשששש כמה גלגולים עברת רק בגלגול הזה ” ורק בשנתיים האחרונות הוספתי בחיוך.

אז בגלגול הקודם, לפני הגלגול הזה , כל הזמן הייתי מתנצלת ומסבירה לאחרים את למה השקעתי כסף בזארה, ולמה החלטתי לצאת לפה, ולמה אני עדיין נמצאת במקום שלא טוב לי , ולמה לא עניתי לטלפון כשהייתי במקלחת, למה אני מחנכת את ילדיי בצורה מסוימת שנוגדת הרבה אחרים, למה אני יוצאת עם גבר שלא מעריך אותי כמו שאחרים כן, ולמה לדעתי המעיל הזה מתאים לנעל הזו גם אם זה לא באופנה … בלה בלה בלה…הבנתם.

אני מאמינה שלפעמים כולנו צריכים להסביר ולהצדיק את עצמנו לגבי דברים שנוגעים רק לנו. עלינו להפסיק להצדיק את עצמנו על הבחירות האישיות שלנו ועל דרך החיים שלנו. לא משנה לכמה הבנה ותמיכה אנו זקוקים, ישנם כמה דברים שאינם דורשים אישור חיצוני. אני חושבת שאחד הדברים החשובים ביותר הוא לחיות חיי מטרה. להיות מסוגלים לעשות ולהרגיש בנוח עם הבחירות שלנו ובעיקר להבין את הערכים, הסדרי עדיפויות והיעדים שלנו.

  • אנשים אוהבים לדון ולשפוט את המצב הכלכלי של אחרים. בין אם חברים, שכנים, עמיתים ומאז כניסת האינטרנט אפילו זרים מוחלטים. אף אחד לא צריך לתת לכם עצות לא רצויות כיצד עליכם להוציא את כספכם . אתה עושה איתו את מה שאתה רוצה. אם מתחשק לך לבזבז את כספך על נעליים, נסיעות, איפור, מסעדות ועוד … זה עניינך. זה כסף שהרווחת בזיעת אפך, ולכן עליך להפסיק להצדיק את עצמך על החלטותיך. הם שלך.
  • אני חושבת שהרבה אנשים עוקבים אחר ה”טרנדים אופנתיים ” רק בגלל מבטם של אחרים והמשוב שהם עשויים לקבל. אנשים ששופטים מבולבלים לעיתים קרובות מכיוון שמה שהם רואים אינו אופנתי או בנאלי . אבל זה לא צריך למנוע ממך להשתמש באופנה ובסגנון כמדיום. כביטוי לאישיותך ולאסתטיקה שלך.

אם מתחשק לך ללבוש רק צבעים שחורים וניטרליים אז עשה זאת. אם להיפך, אתה רוצה סגנון בוהו בולט יותר או כל דבר אחר, תלבש אותו. אף אחד לא צריך להגיד לך איזה בגדים או איזה צבע ללבוש. הדבר החשוב הוא שאתה לובש בגדים שתרגיש טוב בהם. ומי הם כמוך. די פשוט.

  • לחלום ולתכנן תכניות זה חלק מהחיים. ואף חלום אינו מגוחך , דע זאת. גם אם החלום / תכנית שלך הוא לא שגרתי, ייחודי או אפילו מסורתי. לכל אדם יש חלומות ורצונות. אם יש משהו שאתה צריך לזכור, זה שאתה לא צריך להצדיק את החלומות שלך בפני אף אחד. הם נוגעים רק לך. אל תוותר עליהם כי אין דבר גרוע יותר מחרטה. אנחנו חיים רק פעם אחת , למה לקחת את הסיכון להחמיץ? אתה בהחלט לא צריך להצדיק את חלומותיך או לשים אותם בצד בגלל מה שאנשים אחרים עשויים לחשוב. חיה את חייך, החלומות שלך הם שלך והם תלוי בך.
  • עד גיל 35 בערך לא ידעתי מה אני רוצה לעשות. הייתי בעיצומו של הישרדות אחרי הגירושים  והפתרון היחיד שמצאתי היה לשרוד ולעבוד בכל עבודה כדי לכלכל את ילדי לבד ולהתחיל מאפס  .אבל עם השנים מהר מאוד הבנתי שאני לא אוהבת את זה, שזה לא החלום שלי ושאני לא אעשה קריירה בתחום הזה. אבל הלכתי עד הסוף, כי לא ממש ידעתי איך להתמודד או מה לעשות עם התגובות של אחרים מול המשפחה שלי, ומול מנהל הבנק ועדיף שתהיה לי משכורת כלשהי.

כשהחלטתי להתפטר הייתי צריכה להסביר את עצמי לאנשים מסוימים או לבני משפחה מסוימים שלא הבינו את החלטתי. הייתי משוכנעת שזה מה שאני רוצה לעשות, ולהצדיק את עצמי כל הזמן נעשה מעייף. מה שחשוב הוא שאני אוהבת את מה שאני עושה ושאני שמחה. לכל אדם יש פרויקטים וסדרי עדיפויות משלו. עבור חלק זה להרוויח הרבה כסף, עבור אחרים זה להיות חופשי, מפורסם, אחראי על צוות … מה שלא מניע אותך, תלך בדרך שלך. אתה צריך לחיות את חייך למען עצמך, לא למען מישהו אחר.

  • למה התגרשת?  למה את לא אוכלת בשר? למה חזרת בתשובה? ולמה חזרת בשאלה?, , העובדה שאני חצי טבעונית, ולפעמים נוסעת בשבת ולפעמים בוחרת שלא , והעובדה שאני אחראית על חיי המשפחה והזוגיות שלי … כל הדברים הללו הנוגעים לחיי האישיים, להתחיל להסביר או לשכנע אחרים למה זה טוב עבורך… אתה לא חייב לאף אחד הסבר. כל אדם שונה, זה לא אומר שזה שלילי עבור מישהו אחר או עבורך.. נהפוך הוא, אתגרים בחיים  מצמיחים אותך ( כבר דיברנו על זה )

“מה ליבך אומר… מה תחושת הבטן… הילד הפנימי בך למה משתוקק… חיים רק פעם אחת, למה נפשך נמשכת… תמיד היית עסוקה בלרצות, כאן חשוב לי שתשמיעי את דעתך, גם אם את חוששת שלא אסכים… איפה את מרגישה הכי חיה.” ~ רוני פרישוף

האם אתה נוטה להצדיק את עצמך בדברים מסוימים? למה?

פרידה קאלו – Frida Kahlo – התמונה למכירה בקישור –http://noyart.co.il/product/h/12034 – קאלו אמרה פעם שתאונה נוספת בחייה הייתה תאונה אחרת – הנישואין שלה לצייר המפורסם דייגו ריברה, בעל מתעמר ובוגדני שהיה למקור לצרותיה ולחייה הלא-פשוטים בלאו הכי, אבל היה מושא אהבתה לאורך כל חייה. הם היו נשמות תאומות, שבצד הסבל הרב שגרמו זה לזו, אהבו בטירוף וחיו זה את חייו של זה – מבלי לתת הסברים לסביבה על הבחירות בחייה.  השראה שלי

0 0 votes
דירוג הכתבה

adi kalderon

מאמנת לחיים בריאים ברוח ובנפש , משלבת שיטות של עין הבדולח ותיקון המידות ע"פ הרמב"ם , תזונה ובריאות טבעית ע"פ הרמב"ם , תטא הילינג - שינוי דפוסי אמונות מעכבות בתת מודע , ניו-המנולוגיה וחכמת הקבלה והיהדות
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x