האחות שהפכה למאפרת דואגת לאפר את האחיות

אין ספק שלהיראות טוב זו מטרה שכל אישה חפצה בה. להרבה נשים אין את הידע או הזמן להשקיע בעצמן ללמוד איך להתאפר נכון ועכשיו במציאות הקורונה לבטח יש מצד אחד נשים שיש להן הרבה זמן פנוי ומצד שני נשים שיש להן הרבה פחות זמן פנוי כמו האחיות בבתי החולים, רופאות ונשים בצוותי הרפואה והמעבדות.

לילך גוריון, בת 47 מגבעת שמואל יודעת הייטב על בשרה מה המשמעות של העבודה המאומצת שעושות האחות בבתי החולים מפני שהיא עצמה שימשה כאחות מוסמכת 12 שנים בבתי חולים בתחום הסיעוד הרפואי. פרסמה פוסט בפייסבוק שלה ב-22 למרץ פוסט תודה לרופאות ולאחיות ובו הזמינה רופאות ואחיות להגיב בתגובות ולהעלות תמונות שלה ולקבל בתמורה לינק לקורס איפור ייעודי שפיתחה במיוחד להן שלו קראה "מאופרות ב7 דקות" והזמינה אותן להינות מהקורס ללא עלות וגם להיסתייע בה בקבוצת וואטסאפ ייעודית שתיפתח עבורן.

התמונה שפרסמה לילך בפוסט שפרסמה עם תמונה שלה מימי עבודתה כאחות

מאחות סיעודית למאפרת איך זה קרה?
"לפני 16 שנה התחלתי ללמוד איפור." היא מספרת "זה לא היה מתוכנן כהסבה וזה גם לא היה חלום חיי.
אבל תמיד איפרתי חברות וכשרון ההדרכות היה מאוד מפותח אצלי. כי שהעסקתי מאפרות מקצועיות בעסק המשפחתי (מספרה גדולה), וזה תמיד סקרן אותי. במספרה היו לנו מוצרי איפור למכירה והלקוחות הקבועות תמיד ביקשו ממני להתאים להן ולהדריך אותן למרות שהיו לי 2 מאפרות במקום. כך שעוד לפני שלמדתי איפור כבר הדרכתי והבנתי שזה הייעוד שלי. תוך תקופה קצרה הפכתי למאפרת עסוקה ועזבתי את תחום הסיעוד."

כשלוש שנים לפני שהחליטה לעזוב את עבודתה כאחות החליטה ללמוד איפור באופן מקצועי ועברה מספר הכשרות בקורס ייחודי של בועז שטיין ועדה לזורגן והמשיכה לעבוד במקביל כאחות "עבדתי במקביל כאחות, עד שמהר מאוד איפור תפס את כל זמני"

תמונה מיום הולדתה ה47 של לילך בשבוע שעבר

ואיך עלה הרעיון להעביר את הקורס לאחיות?

"בתחילת הסגר, קיבלתי פניה ממשרד הבריאות, הקורא לכל הצוותים הרפואיים, שלא עובדים במקצוע, להתגייס למערכת הציבורית ולהשתלב כאחות בבי"ח. לצערי נאלצתי לסרב לפנייה בלב כבד מאוד בגלל שלושת ילדיי שבשגרה הרגילה במשמורת משותפת, נשארו איתי 24/7 וגם בגלל שבדיוק השקתי סדנה דיגיטלית, וחנות איפור אינטרנטית, ואני מנהלת קהילת נשים גדולה.. מהבית . אבל" היא ממשיכה "זה "ישב" לי בלב. יום לאחר מכן, שלחו לי את התמונה הזו שצולמה בתרגיל חירום לפני 20 שנה ויומיים אח"כ כולנו מחאנו כפיים לצוותים הרפואיים במרפסות והתמונות במדיה של הצוותים הרפואיים שנלחמים בחזית הציפו  בי זיכרונות ורגשות מ"פעולות חירום" שהשתתפתי בהם במסגרת עבודתי כאחות. 

"אני זוכרת היטב את המסירות לתפקיד, הקושי, הסיפוק והעומס הרגשי. וחשבתי מה בכל זאת אני יכולה לעשות לטובת הצוותים הרפואיים בעצמי מהבית. ובגלל שהסדנה הדיגיטלית שלי הייתה מאוד מבוקשת, חשבתי שזו יכולה להיות מחווה קטנה לצוותים הרפואיים והרגשת סיפוק עבורי. והצעתי לנשים שבחזית סדנאות ללא תשלום וליווי שוטף אישי.

מה זה אומר בעצם? "הסדנה 13 שיעורים של כחצי שעה כל פעם. הן יכולות לחזור על כל שיעור כמה פעמים ולהתנסות בכל שיעור. היתרון הוא שנכנסים לקבוצה ייעודית וניתן לעלות צילומים מהשיעורים ולקבל משוב אישי ממני לשיפור או לתיקון אם צריך. זה מאפשר לכל אחת גם ללמוד בזמן שנוח לה וגם להתאמן מתי שיש לה זמן בלי להצטרך להגיע לשיעור במיוחד ובעיקר להיות יכולה לקבל כל הזמן הערות וחיזוקים"

עד כה עשו שימוש בהצעה המפתה כבר 36 נשים שממשיכות להסתמס עם לילך ולהסתייע בה עד היום ולילך מספרת שעבורה זה "סיפוק גדול,לגרום לאישה להרגיש טוב יותר ויפה יותר, בפרט בתקופה זו.  כי כשאנחנו אוהבות את מה שאנחנו רואות במראה, זה מחלחל פנימה ואז מהדהד החוצה במלוא העוצמה מתוכנו- זה החזון האישי שלי לכל אישה."

פוסט תודה
0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close