הבית להוריםחדשות טובותחינוך

הרשת החברתית של ההורים לילדי הגנים

חשבתם פעם, איזה מעולה זה היה יכול להיות, אם לכל אחד מ-15,000 המעונות והגנים הפרטיים שיש בארץ, היו תווי איכות כאלה, שההורים יוכלו לקבל מידע איכותי ואמין אודות הגן והגננת, לפני שהם רושמים את הילדים? אז זהו, שיש כאלה ולא רק שיש, הם חוגגים השנה עשור!

את טל בן ארי מנכ"לית אתר אינפוגן, מחאת ההורים החברתית, פוגשת בדיוק כשהמיזם שאותו היא מנהלת, נכנס לשנתו העשירית. המיזם שהוקם על ידי ליאור שליו לפני עשור, זיהה את הצורך ההולך וגובר, של הורים לידע אודות מה שקורה בגני הילדים ובמעונות, בהם מצויים הילדים שלהם. והחליט לספק להם את המענה באופן טכנולוגי שרק הולך ומתפתח כל הזמן.

טל בן ארי- מנכ"לית אינפוגן

"אני רואה את החדשות ואת ההורים המתוסכלים ומרגישה צורך לצעוק, שיש אותנו- בדיוק בשביל זה אנחנו פה. נכון, אינפוגן אינה תחליף לפיקוח, אבל היא רלוונטית גם כשהפיקוח ייושם בתקווה במהרה" היא אומרת.

רק צריך לחפש את תווי האיכות של הגנים

אתר אינפוגן אוסף באמצעות קשר ישיר עם הורים וגננות מטפלות וצוות מקצועי מידע כל כל גני הילדים והפעוטונים בארץ- באופן כה מרשים, שגם בעיריות שונות, מסתייעים באתר מדי פעם. האתר מספק להורים לקבל אינפורמציה אודות גנים לפני ההרשמה לגן, דרך המלצות של הורים שכתבו על הגן והגננת ודרך בדיקה שהמערכת של המיזם עושה וציון תווי איכות לכל גן.

תווי האיכות מתחילים בראש ובראשונה מתעודות ההסמכה של הגננת- "אנו בודקים את האישורים והתעודות של הגננות ומצלמים אותם לצורך אישור. הורה יכול לראות בחיפוש לגן באזור המגורים שלו האם לגננת שבגן שאותו הוא בודק יש הסמכה או לא. בנוסף קיימים קריטריונים נוספים כמו האם הצוות יודע לתת החייאה ועבר הסמכה, האם יש בגן מצלמות, האם יש מזון ביתי, האם יש בגן מטף לכיבוי אש לחצן מצוקה ועוד" .

תווי האיכות לפני החידוש

הרשת החברתית של הורי הילדים בגנים

הרשת החברתית של ההורים של ילדי הגן -אינפוגן

בן ארי מספרת כי "ליאור הקים את החברה על מנת לבצע מהפכה בתחום הגיל הרך. לא רק בגלל התווי איכות אלא בגלל הרשת החברתית". בן ארי מתייחסת לשלל האפשרויות הנוספות שהאתר מציע, בנוסף לשלל שירותי הידע האינפורמטיביים אודות הגנים והגננות, שהם לא פחות חשובים ובאמצעותם אכן מתחוללת מהפיכה של ממש בנושא החינוך לילדים בגיל הרך והתקשורת עם ההורים.

"האתר מאפשר לגננות לעשות שימוש בפלטפורמה דיגיטלית עדכנית ולקיים תקשורת עם הורי הילדים בגן, ברמה של רשת חברתית. ובאמצעות השימוש בנייד באופן שוטף ופשוט." מספרת בן ארי "אחרי שבחרנו גן, להורים חשוב לדעת מה קורה בגן ביום יום, איזה תוכן הילדים מקבלים? על מה דיברו איתם בגן? וכד', כדי שכשאוספים אותם בסוף היום, לא נצטרך רק לשאול איך היה בגן? אלא נוכל לקיים עם הילדים שיח על התוכן. באמצעות המערכת, הגננת יכולה להעלות תמונות לאפליקציה ולא לשלוח לוואטסאפ שמעמיס על הטלפונים. הגננת יכולה לשלוח התראות כמו "מחר לבוא עם חולצה לבנה" וכד'"

ככה ההורים רואים את האפליקצייה בנייד

גם כשיהיה פיקוח על הגנים והגננות או במידה וההורים יחליטו לעשות תורנות "שמירה" בגנים, לאתר אינפוגן יש תועלת גדולה ובן ארי מדגישה כי "הפיקוח הממשלתי אף פעם לא יוכל להחליף את המעורבות והאחריות שלנו ההורים. הפיקוח לא יחליף את הצורך של הורים להיות מעורבים בתכנים ולדעת מה חווים הילדים בשעות הארוכות שהם מחוץ לבית"

Infogan מספקת פלטפורמה אינטרנטית ייחודית אשר כוללת אינדקס וורטיקלי הגדול ביותר בארץ לתחום גני הילדים ( למעלה מ 14,000 גני ילדים מופיעים בו ) והוא משולב עם פורטל תוכן מקצועי ואיכותי שמספק מענה להורים לילדים בגילאי לידה עד גיל 6 ומענה לשאלות בנושאים רלוונטיים.

בן ארי אומרת לי ש:"לפני שעושים שיימינג לגננות, אפשר להמליץ ולעדכן בצורה חיובית מידע על הגן ויש מי שעובר על הדברים ומצליב נתונים כדי שההורים יוכלו אח"כ לעשות בזה שימוש. לכל הורה חשוב שתהיה האחריות והמחויבות לשתף את הידע – ולא רק אם הוא שלילי- להיפך!"

אז לכל ההורים המודאגים -בצדק בהחלט מדובר הבשורה והעובדה כי יש לכם מה לעשות עבור עצמכם ועבור הורים אחרים ומקום לקבל וגם לתת את הידע החשוב להורים האחרים. יש דרך להימנע משיבוץ ילדיכם בגנים כשיש סימנים מקדימים, שיכולים להזהיר אתכם ולשמור על הילדים שלכם, מפני תופעות קשות. אפשר להתעודד- ובעיקר להיכנס לאתר ולעדכן פרטים. כי ידע זה כוח! ויש לכולנו אחריות לשתף בידע שלנו כדי לקבל את המידע בהמשך גם בעצמנו!

https://www.infogan.co.il/

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

1 תגובה
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] אתר "חדשות טובות" שעיקר פעילותו להדגיש את הטוב שבמציאות העגומה שלנו.החר לפרסם כתבה על אינפוגן ותווי האיכות שלנו. […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x